Jaroslav Mostecký

Jaroslav Mostecký - portrét autora

Jaroslav Mostecký

Narozen: 1963

Tvorba
Diskuze
Archivář (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2004
Hlavní hrdina Jeremy Maple se uchyluje před blížícím se koncem planety Země na Mars. V novém státě Božího společenství se ujímají vlády ortodoxní katoličtí duchovní a vládne zde tvrdý klášterní řád, který má udržet obyvatele v kázni a nevědomosti. Platí přísný zákaz kontaktů s obyvateli městských států Gehenny. Mezi oběma územími je umístěn archiv, který ukrývá tajné listiny. Podaří se je Jeremymu a jeho přátelům získat a pomoci tak dát obyvatelům svobodu, nebo skončí na hranici jako ti, kteří se o to pokusili před nimi?
obálka knihy
Rok vydání: 1998
Vyprávění je rámováno příběhem člověka, kterému cikánka vyčetla z ruky, že jako jediný na světě má na ruce čáru hrůzy. Proto se mu zdávají strašlivé sny, v nichž je koncentrována hrůza, děs, bolest a násilí. Povídky se odehrávají například ve starém Římě, ale také v českém pohraničí po skončení 2. světové války, v Americe současnosti a podobně. Dobře napsáná kniha se smyslem pro dobovou atmosféru.
obálka knihy
Rok vydání: 2011
Morbidností a černým humorem kořeněná sbírka fantastických povídek zavítá do nejrůznějších končin a k nejrůznějším individuím s tím záměrem, zatnout vždy někomu nápaditě tipec.
obálka knihy
Rok vydání: 1999
Fantasy příběh o legendárním Conanovi, který musí za dramatických okolností uprchnout z území Zingary, aby unikl obvinění z vraždy svého přítele - krále.
obálka knihy
Rok vydání: 2007
Conanův úděl neblaze ovlivnil lstivý a ničeho se neštítící Iaian Chlapec, který nastražil kobří vejce do lože zingarského krále Santidda a za svůj zločin nechal pykat Conana. Ten musel prchnout na území Ophiru, ale i tam se setkává s Iaianovou zhoubnou mocí. Jejich osudy se prolnou v dramatickém zápasu, který musí Conan rozhodnout svým mečem.
obálka knihy
Rok vydání: 2001
Dračí dcery se rodí z plodů, které vyrostou v dračím těle, když nestvůra sežere těhotnou dívku. Tyto bytosti mají stejné schopnosti jako draci a lidé i skřeti se jim proto těžko brání... A1, A4 hnp
obálka knihy
Rok vydání: 2008
Podrobnosti svého výletu si Mark nepamatuje, on sám neměl nikdy v úmyslu lovit nebezpečná podivná zvířata v neznámém prostředí. Bohužel si ale po velkolepém večírku na nic nepamatuje a tak se musí nechat unášet událostmi, které, jak se zdá, režíruje krásná rusovláska. Že je všechno jinak, pochopí ale brzy a za velmi dramatických okolností.
obálka knihy
Rok vydání: 2000
obálka knihy
Rok vydání: 2003
Příslušník neznámé civilzace, tajemný mladík, zachrání Marku Stoneovi život při jeho střetu s narkomafií na planetě Gatagéwa, a vzápětí mladíkův otec, vyslanec této civilizace, pověří Marka úkolem přímo detektivním. Má totiž vyšetřit vraždy spáchané v poslední době na členech vládnoucí královské rodiny. Jako vždy i tentokrát hrdina svůj úkol splní.
obálka knihy
Rok vydání: 2004
obálka knihy
Rok vydání: 1996
Dánskému Vikingovi, princi Leifovi a jeho pobočníkovi Helgimu se podařilo získat hlavu mercijského krále a nyní s ní putují z vnitrozemí Evropy zpět domů, aby dobyli ztracený trůn. Na cestě se musí potýkat s mnoha protivníky, z nichž asi nejsilnější je norský Viking Lars se svojí družinou. Na své cestě se hrdinové setkávají s řadou nadpřirozených bytostí, s draky a ušatými hady. Poutavě napsaná kniha překypuje dějem, oplýává řadou dramatických bojových scén a jako jedna z fantasy českého autora jistě potěší čtenáře z řad mládeže i dospělých.
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Tři autoři, pohybující se obvykle na poli literatury záhad, fantasy a sci-fi, přispěli do tohoto svazku každý jednou legendou. Vladimír Mátl vypráví příběh z doby neolitických zemědělců na Moravě, v němž hraje důležitou roli přírodní magie a čarodějnictví. Vladimír Zajíc uvádí na scénu svého hrdinu z dřívějších próz - druida Marovrixe, řečeného Otvírač cest, v legendě z dob keltského osídlení. Trojici uzavírá hororově laděná Legenda o Walthariho cestě, jejímž autorem je Jaroslav Mostecký a která se odehrává v době germánské Marobudovy říše. Každou z legend doplňuje historický doslov, objasňující historické reálie příběhu.
Pištec (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 1997
obálka knihy
Rok vydání: 2006
Pištci střeží pevninu, které zbývá na planetě jen kousek, zbytek totiž okupuje moře pokryté pralesem. Na pevnině je jakési Město a v něm sběrný tábor pro malomocné. Jeden z pištců, Marek, se zamiluje do přitažlivé dívky z tábora. Ta je však stále někým telepaticky lákána do lesa, o kterém kolují všelijaké historky. Marek se nakonec s Johanou do nebezpečného lesa vydá, aby zjistili pravdu.
obálka knihy
Rok vydání: 2016
Ušatí hadi a jejich vyznavači utrpěli zdrcující a notně krvavou porážku. Zatímco jejich nesvaté mrtvoly tlejí v doupětech, před kterými se kdysi třáslo celé Irsko, Helgi Troll a Leif, dědic dánského trůnu, se snaží najít své milované a ochránit těch pár dívek, které přežily lidské oběti dračích milců. Ovšem jedno nebezpečí nestřídá druhé, ale i třetí a čtvrté a... Tohle je přece čas vikingských nájezdů, krví zbrocených seker a blyštivých mečů, kde o osudech kmána i pána rozhodovala jen síla a kvalita oceli. A tak se hrdinové opět noří do víru bitev a dobrodružství. Možná naleznou své milenky... a možná dokonce i získají hlavu dalšího krále..
obálka knihy
Rok vydání: 2000
obálka knihy
Rok vydání: 2011
obálka knihy
Rok vydání: 1998
Autory jednotlivých povídek lze jen velmi těžko odlišit, třebaže svou povídkou přispěl i Ondřej Neff, jehož próza o pekle se nijak neliší od ostaních textů. Grei
obálka knihy
Rok vydání: 2004
Autor spojuje historická fakta s keltskou a vikingskou mytologií. Příběh se odehrává na sklonku osmého století, v oblastech tehdy obývaných Kelty, tj. Irsku, Skotsku a Bretani. Tamní vládcové a králové bojují proti severským kmenům, které napadají jejich říše z moře. Bojovníci musí zvítězit i nad svým strachem z pověr a neznámého nebezpečí.
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Ylem je měňavec, může na sebe brát jakoukoliv podobu, ale nejčastěji setrvává jako mladý chlapec. Jeho zvláštní schopnosti a regenerační přístroj mu umožňují žít dlouhé věky. Stal se jedním z Hvězdných rytířů, aby zasvětil svůj život ochraně Dobra a potírání Zla. Přichází na pomoc každému, kdo se nachází v nesnázích. Ylemovi ale nejvíc leží na srdci osud Země, jeho rodné planety, která je v ohrožení. Božské bytosti Bógové totiž na Zemi ukryli největší poklad vesmíru, po němž zároveň prahne i vesmírné Zlo, netvor Gráá zabíjející pohledem. Navíc lidé sami planetu bezohledně pustoší a porušují právo na život. Její osud závisí na chování nastupující generace. - Kniha obsahuje skrytou šifru, po jejímž vyluštění se čtenář teprve dozví, co je ono tajemství ukryté na Zemi a slovníček astronomických pojmů.
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele