Blanka Pscheidtová

Blanka Pscheidtová - portrét autora

Blanka Pscheidtová

Tvorba
Diskuze
Černá žena od Nilu (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2002
Vyděšená dívenka Sahti utíká do pouště, když se omylem stává svědkem kruté obřízky své sestry. Tam jí naleznou Egypťané, kteří jí jako dceru z nubijského královského rodu berou jako rukojmí do Egypta. Tam prožívá u svých pěstounů krátké období klidu a lásky. Se smrtí jejích pěstounů však nastávají nebývalé komplikace, Sahti má své nepřátele i své zastánce a tak se dostává až do blízkosti faraona, který z ní udělá svou oblíbenou ženu. Dvorské intriky však nemají konce a tak se Sahti i faraon ocitají v těsné blízkosti smrti. Mir.
Dr. Quinnová. (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 1998
V této části prožívá hrdinka, žijící ve šťastném manželství, ztrátu svého otce, který jí byl vždycky velkou oporou. Ve vyprávění vzpomíná také na svou první životní ztrátu, smrt bývalého snoubence, s níž se stále ještě nevyrovnala. Tato tragická událost objasňuje její rozhodnutí odjet z Bostonu na Divoký západ, kde nalezla novou lásku a smysl života v práci pro druhé.
obálka knihy
Rok vydání: 2001
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Mladá žena se na dovolené v Keni na první pohled nevysvětlitelně zamiluje do masajského válečníka a snaží se s ním za všech okolností navázat bližší kontakt, což se během dovolené podaří. Do Švýcarska odlétá s předsevzetím, že se do Keni co nejdříve vrátí. Všechno riskuje, rozprodá majetek a začne žít po boku negramotného masajského muže v primitivních podmínkách africké buše a dokonce se za něho oficiálně provdá. Po narození dcerky ještě nějaký čas prožívá euforii, snaží se v Nairobi vybudovat obchod, ale brzy na ni začnou doléhat místní neuspořádané poměry, materiální strádání a hlavně nepřekonatelné kulturní rozdíly. Po čtyřech letech se nakonec hrdinka vzdává, ztrácí veškeré iluze a rozčarovaná se vrací i s dítětem zpět do civilizace.
Ranhojička (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2017
Mohuč, 1330. Porodní bába Rachel spěchá k porodu a na ulici najde rodící ženu. Mladá matka umírá a Rachel přinese sirotka k majetné rodině von Speyerových, kde je Lucie vychovávána společně se stejně starou Leou.Když po letech vypukne v Mohuči mor, zřizuje Lucie – která byla v domě von Speyerů zasvěcena do tajů arabské medicíny – společně s morovým lékařem Clemensem von Treist „morový dům“, v němž pečují o nemocné. Lucie si brzy získá úctu jako „ranhojička“, ale pak se nálada ve městě změní a ona musí uprchnout bez milovaného Clemense. Najdou se ti dva ještě někdy?
obálka knihy
Rok vydání: 1994
Sissi. (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2001
Ve Vídni je v roce 1907 odhalen pomník zavražděné císařovny, jehož autorem je známý německý sochař. Na slavnost přichází zavzpomínat na panovnici i baron Peter Brinktorff, sochař, který měl kdysi na starosti výzdobu Alžbětina sídla na Korfu. Autorka se vrací do dávné minulosti a domýšlí vzájemný vztah Alžběty a tohoto zajímavého muže, k němuž ji poutalo možná více, než pouhé přátelství.
Zpátky z Afriky (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2005
Mladá žena, která se z lásky provdala za čistokrevného příslušníka kmene Masajů, nezvládla po čtyřech letech soužití primitivní místní podmínky a s podlomeným zdravím navždy opustila zemi svého manžela. Bez peněz a bez sebevědomí našla s dcerou útočiště v domě rodičů a jen pozvolna se vracela do podmínek civilizovaného světa. S podporou rodiny se jí podařilo překonat řadu úředních překážek, získat povolení k pobytu a nakonec najít práci, ve které uspěla natolik, že se mohla s dcerou osamostatnit. Vzpomínky na příbuzné v Keni však neblednou, žena má upřímný zájem o jejich další život a snaží se prostřednictvím bratra svou bývalou rodinu finančně podporovat. Když jako terapii napíše svůj nevšední příběh, netuší, jak velký ohlas bude knížka mít a jak dalece se po jejím vydání její život změní.
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele