Boris Pralovszký

Boris Pralovszký - portrét autora

Boris Pralovszký

Narozen: 1968

Tvorba
Diskuze
obálka knihy
Rok vydání: 2008
Sbírka českých limeriků.
obálka knihy
Rok vydání: 1994
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Stará dobrá Anglie 30. let, vřesoviště, tajemné scenérie a zámek propletený labyrintem tajných chodeb s nejrůznějšími propadly a tajnými dveřmi, kde se může stát cokoli a také se děje. Stevensonův klub sebevrahů si zde totiž otevřel „hotel smrti“. Klientelu tvoří bankrotáři, dekadentní filosof, literaturou nedotčená spisovatelka či ruský notorik, ale také Alfréd Čechura z Prahy, kterému se však přes krachy a bankroty na světě proklatě líbí a dobrovolně z něj odejít rozhodně nehodlá. Podaří se mu uniknout ze spárů členů šíleného klubu? Černá filmová komedie s Miroslavem Donutilem a Jiřinou Bohdalovou v hlavních rolích ožila tentokrát na knižních stránkách. Nakladatelská anotace.
obálka knihy
Rok vydání: 1999
Hlavní hrdina Tom žije klidně v " dokonalé a estetické " společnosti, ve které má každý neestetické místo na těle zakryto, všichni musí mluvit spisovně, kde občanům je " ulehčen " život tím, že vše mají přesně určeno a nařízeno, do té doby, než se stane obětí oblíbené hry diktátorského prezidenta. V průměrné satiře autor odhaluje zrůdnost diktatury - atmosféru nesvobody, teroru, demagogie a denunciace. 10.1.2000 Keclikoe
obálka knihy
Rok vydání: 1992
obálka knihy
Rok vydání: 2006
Soubor veršů, okořeněněný někdy až bezuzdným veselím, se projevuje v nejrůznějších podobách: nalezneme zde bajky i neuvěřitelné historky, zachycující život především z jeho komické stránky. A protože se jedná o bestiář, je pochopitelné, že hlavní roli svěřil autor tentokrát tvorům z živočišné říše. Jejich vystupování dává Žáčkovi možnost, aby demonstroval svět plný základních protikladů, jako je pravda a lež nebo moudrost a pýcha. Cílem autorových lehce a hravě napsaných rýmů je především pobavit a rozesmát: k tomuto účelu proto využívá gejzíru nepřeberných nápadů, jejichž typickým znakem je rozvernost i nevázanost. "Kapesní bestiář" je tedy určen, a to i se svými, v některých případech záměrně "praštěnými" šprýmy, nejen "pro děti od 5 do 105 let", ale především všem milovníkům zvířat a zvířátek.
obálka knihy
Rok vydání: 2015
obálka knihy
Rok vydání: 2006
Soubor krátkých kriminálních příběhů vyšetřovatele majora Zahrádky.
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Krátké verše o zvířátkách doprovázené veselými obrázky daných zvířat z plastelíny. Ty mohou sloužit dětem jako inspirace k vlastním výtvorům.
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Boris Pralovszký, inspirován svými čtyřmi rodinnými ratolestmi, rozdělil svůj cyklus do tří oddílů, přičemž každý z nich vždy určil jedné dětské věkové kategorii. První část je například věnována těm nejmenším, proto v ní figurují potíže s plyšákem, pád na koloběžce, nudný malý bratr nebo složité součásti zimního oblečení, jež na sebe musí malý človíček naložit, "když je venku na nule. Prostřední blok ("... pro větší...") se už soustředí na školní léta, špatnou známku z matematiky a důvodnou obavu z trestu, bolest zubů či strach prožívaný při hororovém filmovém představení. Úplný závěr (" ... i pro velké") se pak zabývá počítačovými spamy, nedostatkem klidu a pohody i nešťastným okamžikem, kdy vám náhle upadnou brýle přímo do kanálu. Jak lze poznat z výše nastíněných témat, není tato humorná sbírka formulovaná vázanou řečí opravdu "nic pro slabochy", zároveň však naznačuje, že nepříjemné situace lze vždy překonat hravostí a vtipem.
Polepšovna (Ilustrátor)
obálka knihy
Rok vydání: 2007
Soubor nenáročných slovních hříček, aforismů, výroků, epigramů, sloganů a testů, v nichž autorka reaguje na nejrůznější situace z každodenního života a snaží se poukázat na jejich humorné stránky.
Rodinka (Ilustrátor)
obálka knihy
Rok vydání: 1995
Rodinka 2 (Ilustrátor)
obálka knihy
Rok vydání: 1996
Rodinka 3 (Ilustrátor)
obálka knihy
Rok vydání: 1996
Varan z komody (Autor, Ilustrátor)
obálka knihy
Rok vydání: 2015
Život je boj | bajky (Ilustrátor)
obálka knihy
Rok vydání: 2008
V knize najdeme krátké a vtipné variace na známé bajky, ale i mnoho jiných příběhů. Jejich cílem je především pobavit a rozesmát, poučení příliš nenabízejí a mnohdy jsou poněkud cynické. Vyšlo dříve pod názvem Bajky.
obálka knihy
Rok vydání: 2011
V knize najdeme krátké a vtipné variace na známé bajky, ale i mnoho jiných příběhů. Jejich cílem je především pobavit a rozesmát, poučení příliš nenabízejí a mnohdy jsou poněkud cynické. Přestože nakladatel uvádí knihu jako první vydání, vyšla pod tímto názvem už jednou a předtím třikrát pod názvem Bajky.
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele