Colin Dexter

Colin Dexter - portrét autora

Colin Dexter

Narozen: 29.09.1930

Zemřel: 21.03.2017

Tvorba
Diskuze
Cesta lesem (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 1998
obálka knihy
Rok vydání: 2003
Morse přejímá od svého kolegy případ vraždy nenápadného univerzitního profesora McClura. Inspektor zpočátku nenachází ani vražednou zbraň ani motiv, když však začne podrobněji zkoumat McClurův soukromý život, vypátrá překvapivá fakta o něm i odvrácené straně života v Oxfordu. Po mnoha omylech však dovede Morseho k zdárnému rozluštění případu až krádež vzácného nože z etnografického muzea... Fia.
Den pokání (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2002
Po roce je znovu otevřen případ vraždy krásné zdravotní sestry s bohatým sexuálním životem a množstvím přátel. Jedním z nich byl i inspektor Morse a to pochopitelně od počátku komplikuje vyšetřování i přístup Morseho seržanta Lewise. Dobře napsaná detektivka překračuje průměr žánru. Fia.
obálka knihy
Rok vydání: 2002
Morse je hospitalizován kvůli žaludečním vředům a v nemocnici se mu dostane do ruky spisek, který popisuje starý kriminální případ. Morse se rozhodne případ znovu prozkoumat a s pomocí svého věrného spolupracovníka Lewise a krásné knihovnice nalezne nejpravděpodobnější rozuzlení. Zajímavá dobře napsaná detektivka. Fia.
obálka knihy
Rok vydání: 1985
Rafinovaně líčená zápletka se spoustou nejasných a zavádějících stop, detailně prokreslené prostředí a řada možných motivací všech podezřelých-to jsou prvky které obohacují příběh vycházející z klasické detektivky s důrazem na detaily, na kombinaci a fantazii svérázných vyšetřovatelů.
obálka knihy
Rok vydání: 2007
Staří známí inspektor Morse a seržant Lewis vyšetřují případy klasické i dosti netradiční, jednu záhadu přisoudil autor samotnému Holmesovi s Watsonem a bratrem Mycroftem po boku a se zapeklitými příhodami zbylých čtyř povídek se potýkají různí konstáblové, vězeňští dozorci atd. Příběhy jsou většinou lehce zábavného rázu a autor si v nich pohrává s neobvyklými tématy a překvapivými pointami, což se mu docela daří.
obálka knihy
Rok vydání: 2006
Kniha popisuje první případ svérázného policisty Morseho a jeho seznámení s pozdějším nerozlučným pomocníkem seržantem Lewisem. Na dvoře hostince ve Woodstocku, městečku poblíž Oxfordu, je nalezená krásná blondýnka, která byla znásilněná a brutálně zavražděná. Ví se, že odjela ještě s jednou dívkou stopem. Morse s Lewisem pátrají po tajemné druhé ženě a i když mají dost podezřelých i hypotéz, pátrání po pravdě je dlouhé a složité.
obálka knihy
Rok vydání: 1997
Detektivní román, který řeší inspektor Morse na silvestrovském maškarním večírku, kde je jeden z návštěvníků zavražděn.
obálka knihy
Rok vydání: 1998
Krátce po příjezdu umírá starší žena ve svém hotelovém pokoji a spolu s její kabelkou zmizí i starobylý šperk velké historické ceny. Žena zemřela přirozenou smrtí, šperk byl pojištěn na vysokou částku a tak by se celý případ brzy odložil, kdyby vzápětí nedošlo k dalšímu úmrtí, tentokrát prokazatelné vraždě. Vyšetřující inspektor rozplétá klasickými metodami nejen chytře vymyšlený pojišťovací podvod, ale i smutný případ lidí, kteří vzali spravedlnost do vlastních rukou a pomstili nepotrestaný zločin. Kb
obálka knihy
Rok vydání: 1994
Svou prací mírně znechucený inspektor Morse, známý milovníkům detektivek i z televizního seriálu, má v řadách čtenářů mnoho příznivců. Zpracování zápletky i zachycení iniverzitní atmosféry jsou na dobré úrovni, líčení je však poněkud zdlouhavé.
obálka knihy
Rok vydání: 1993
Z řeky je vylovena k nepoznání zohavená mrtvola muže a vyšetřující inspektor pátrá nejen po vrahovi, ale i po totožnosti mrtvého muže. Původní podezření, že obětí je jeden z profesorů, je vzápětí vyvráceno a zakrátko dojde k dalším vraždám. Když po mnoha peripetiích najde inspektor řešení složitého případu v jehož pozadí je závist, pomsta a nenávist, jsou již všichni pachatelé mrtvi.
obálka knihy
Rok vydání: 2001
V oxfordském kostele St. Frideswide´s je zavražděn správce a vzápětí spáchá sebevraždu místní kněz. Policie považuje záležitost za jasnou a uzavřenou. Inspektora Morse však případ, k němuž se dostane jen náhodou, zaujme natolik, že se rozhodne vzdát se své dovolené a pátrat dál. Uvede tím do pohybu lavinu událostí a seznam mrtvých začíná narůstat. Vše ještě komplikuje jeho zájem o svědkyni Ruth, která by do případu mohla vnést světlo. Geniální, ale i lidsky omylný detektiv naslouchá svým instinktům a postupně rozmotává řetězec zdánlivě nevysvětlitelných vražd. Mir.
obálka knihy
Rok vydání: 2000
Svérázný a geniální inspektor Morse vyšetřuje vraždu půvabné fyzioterapeutky a jejího souseda novináře, který byl zjevně vyděračem. Do případu jsou zapleteni kandidáti na úřad rektora Lonsdale College a jejich ženy a další kolegové. Záv.
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele