Dalibor Míček

Dalibor Míček - portrét autora

Dalibor Míček

Narozen: 1954

Tvorba
Diskuze
Agent Mossadu (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2005
Vztahy mezi Palestinou a Izraelem jsou čím dál více napjaté. V Itálii neznámý útočník vyhodil do povětří Izraelské velvyslanectví, zbylé přeživší svědky postřílel. Do služby je povolán bývalý agent Mossadu Gabriel Allon, který se již těšil na zasloužený odpočinek u své restaurátorské práce. Celý konflikt je však velmi komplikovaný, proto si vlastně není hlavní hrdina jistý kdo koho pronásleduje.
Anglický zabiják (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Gabriel Allon je uznávaný a vyhledávaný restaurátor děl starých mistrů, ale současně na částečný úvazek pracuje v nejhlubším utajení pro izraelskou tajnou službu. Jeho oficiální poslání ho přivádí do Curychu, kde má restaurovat obraz ze sbírky bohatého švýcarského bankéře Augusta Rolfea. Přijíždí na udanou adresu, dostává kód k bezpečnostnímu systému, vstupuje do galerie – a nachází majitele mrtvého v kaluži krve. Okamžitě si uvědomuje, že scéna byla naaranžována tak, aby podezření z vraždy padlo právě na něj. Z vazební cely je propuštěn až na zásah svého nadřízeného, šéfa Mossadu Ariho Shamrona, který mu vysvětluje, proč byl vyslán do Švýcarska: Rolfe, někdejší člen přísně tajné organizace pomáhající nacistům vyvážet nesmírně cenná umělecká díla z okupovaných zemí, chtěl úřadům poskytnout informace o obrazech, které Němci za druhé světové války uloupili Židům, a proto musel být umlčen. Současně zmizela jeho sbírka vzácných impresionistů. Při hledání skutečného pachatele naráží Gabriel na překážky, které mu kladou do cesty lidé, jejichž prvořadou snahou je za každou cenu zabránit vyšetřování. Usilovné pátrání ho přivádí na stopu mnoha ostudným tajemstvím, týkajícím se zištné spolupráce švýcarských občanů s nacisty. Jak postupně odhaluje neproniknutelnou pavučinu korupce a podvodu, Gabriel zjišťuje, že musí čelit dalšímu, mnohem nebezpečnějšímu nepříteli – nepolapitelnému atentátníkovi, kterého sám pomáhal vycvičit, bezohlednému nájemnému vrahovi, jenž je znám pouze pod krycím jménem Angličan.
obálka knihy
Rok vydání: 2008
Skupina teroristů unese při cestě do Londýna letadlo s mnoha exponovanými osobnostmi a světu hrozí orientální despotismus. Napínavý román pak dějově vrcholí na poušti biblického kraje v Galilei. Thriller se dočkal i filmové adaptace.
Bludný kruh (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Ovdovělá miliardářka Hazel Bannocková se znovu provdala za Hectora Crosse, bývalého příslušníka speciálních jednotek a majitele bezpečnostní firmy, s jehož pomocí se marně pokusila zachránit život své unesené dcery. Doufá, že narození druhého dítěte jí zavražděnou Caylu nahradí. Během pobytu v Anglii na cestě z Londýna na panství v Hampshire manželé padnou do nastražené léčky a postřelená těhotná Hazel v nemocnici umírá. Lékařům se alespoň podaří zachránit život dítěte. Hector přísáhá vrahům nelítostnou pomstu. Zpočátku se domnívá, že zločin spáchali opět somálští piráti, a tak odlétá z emirátu Abu Zara do Mekky, kde působí islámský duchovní z klanu chána Tippoo Tipa. Tato stopa se však ukáže jako falešná. S pomocí osobní asistentky správce svěřeneckého fondu se dozvídá o existenci psychopatického sadisty Carla Petera Bannocka, nevlastního syna amerického ropného magnáta, prvního manžela Hazel. V součinnosti se svými přáteli a spolupracovníky z bezpečnostní agentury se vydává na výpravu do východoafrického království Kazundu u jezera Tanganika, kde se uskuteční rozhodující souboj.
Bojíš se tmy? (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2005
Svět se dovídá podivné zprávy o nezvěstných nebo zavražděných lidech. Policie zjistí, že všechny oběti pracovaly pro vlivnou expertní skupinu KIG. Šéf organizace si pozve dvě mladé vdovy a slíbí jim, že za každou cenu zjistí, kdo za zločiny stojí. Zdá se však, že už je pozdě...
Bourneovo ultimátum (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2007
Během slavnosti v malém městečku, kam byli pozváni záhadným telegramem, se dva muži stávají svědky brutální vraždy. Telegram byl podepsán jménem Jason Bourne, a protože oba muži znají pravou Bourneovu totožnost, uvědomí si, že vraždil jeho zapřisáhlý nepřítel Carlos zvaný Šakal. Je zřejmé, že nejhledanější terorista světa vyzývá svého soka k závěrečnému zúčtování.
Bratrstvo kamene (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 1997
Po šesti letech musí znovu čelit těm, kdo ho vypátrali a snaží se jej zabít.Nové nebezpečí jej přinutí vrátit se k traumatickému zážitku inscenované vraždy jeho rodičů a hledat odpověď na mnohé otázky. Příběh je plný napětí, rutinně napsaný. Je to úniková četba pro muže.
Bratrstvo růže (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 1997
Celá v bílém (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2016
Amanda, nevěsta z bohaté rodiny, zmizí a její tělo není k nalezení. Po letech se případu ujme Laurie Moranová, moderátorka televizního pořadu, v němž se řeší dávné zločiny. Motiv odstranit Amandu měla tenkrát řada svatebčanů, ale především ženich by Amandinou smrtí značně získal. Ovšem ani objevení Amandiny mrtvoly nepřinese tolik potřebné rozuzlení.
Chancellorův rukopis (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2008
Hrdinou je spisovatel, který píše knihu o FBI a při pátrání po hodnověrných podrobnostech pro své dílo nejenže pronikne až ke špičkovým pracovníkům této instituce, ale je zatažen i do rozsáhlého spiknutí, které ústí v otevřeném boji dvou složek tajné služby. Motivem dramatických událostí jsou dokumenty z archivu J.E.Hoovera, které by v nepravých rukou dávaly majiteli nesmírnou moc a možnost libovolně ovládat jak Pentagon, tak Bílý dům.
Chrám (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2002
Americká i německá tajná služba se snaží sošku získat dříve než skupina novodobých nacistů, která se s její pomocí chce opět ujmout vlády nad světem. K sošce je může přivést pouze dávný dokument španělského mnicha, který jediný byl svědkem jejího uložení v inckém chrámu. Román se odehrává ve dvou rovinách. Líčí dobrodružný útěk španělského mnicha a jeho indiánských přátel před španělskými dobyvateli a velmi podobné dobrodružství novodobých detektivů a jejich teroristických pronásledovatelů v nebezpečných podmínkách peruánské džungle. Mir.
Dokonalý zabiják (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2017
Jediný výstřel může změnit směr, kudy se svět ubírá. A kudy se bude ubírat. Pro mladou americkou lékařku Christinu měla být plavba přes Atlantik splněním snu o životním dobrodružství. Skutečnost je ale dramatičtější: v ledových vodách oceánu spatří muže, který z posledních sil zápasí o život. Když ho zachraňuje, ještě netuší, že brzy půjde o život i jí. David Slaton je totiž kidon, izraelský zabiják na nebezpečné misi. Zmocní se plavidla a nasměruje je k novému cíli, pobřeží Cornwallu. Christině nezbývá nic jiného, než se nedobrovolně stát partnerkou profesionálního vraha, protože brzy vyjde najevo, že se společně se Slatonem stala rukojmím ve vysoké hře o získání moci na Středním východě. Klíčem k vítězství je nalezení záhadně zmizelé lodi, která skrývala smrtonosný náklad. Kam zmizel?
Dvojí tvář (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 1999
Úspěšný fotograf se účastnil války v Bosně a získal kompromitující snímky válečného zločince, jenž byl na jejich základě usvědčen. Po odsouzení však uprchl a fotografa se rozhodl ze msty zabít. Po dlouhém pronásledování hrdina vychází z konečného střetnutí jako vítěz a doufá, že se konečně bude moci v klidu věnovat své práci. Po válečném utrpení i čerstvé zkušenosti chce svými fotografiemi dávat radost a také chce dát do pořádku svůj soukromý život. Brzy však dojde k ještě děsivějšímu pronásledování, jehož původce má ve své těsné blízkosti. Kb
Elitní žoldáci (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2003
Americký prezident byl unesen a všechny stopy ukazují na Střední východ: je obviněna tzv. FRR čili teroristická organizace Revoluční rada Fatáh. Pouze agent Scot Harvath, nezničitelný chlapík, nevěří všeobecnému názoru a pátrá na vlastní pěst, čímž se dostává do značného nebezpečí. Riskuje svou kariéru i život a s pomocí neohrožené a půvabné prokurátorky odhalí zákulisní machinace na nejvyšších místech, zachrání prezidenta i jeho dceru a nakonec osobně zlikviduje téměř nepolapitelného viníka. Spousta agentů, zabijáci na obou stranách, špinavá politika, všemocné peníze a špetka lásky navíc - to je prvotina amerického autora. Dolezalj
Jantarová komnata (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Kopí osudu (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Po odchodu z armády se Leon Courtney stane v Africe profesionálním lovcem divoké zvěře. Když nevyzpytatelnou divočinou provází německého velkoprůmyslníka, jehož továrny vyrábějí letouny pro armádu německého císaře, odhalí nekalé plány na oslabení britských sil. Leon dělá všechno, aby uhasil jiskru doutnajícího konfliktu, ale neohrozí ho skrytá tajemství nepřítelovy svůdné milenky?
Magnát (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2003
Ctižádostivý Jack začíná své podnikání vybudováním rozhlasové sítě. S nástupem televize se jeho imperium rozšiřuje i o toto médium a hrdina nesmírně zbohatne. Svoje ženy si vybírá jen z nejlepších společenských kruhů a díky jim se tak dostává do nejvybranější společnosti. Ve chvíli, kdy si je absolutně jistý svou mocí však musí čelit hrozbě, že by o všechno mohl přijít. Plytká a značně nevkusná knížka je zaměřená především na hrdinův milostný život, který popisuje bez jakýchkoliv zábran.
Matareseův kruh (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Dlouhou řadu let stáli na opačných stranách železné opony: první pracoval pro CIA a druhý pro KGB. Oba jsou geniálními špiony, oba se rozhodli pro život plný násilí a vzájemně pro sebe představovali ztělesnění absolutního zla. A přece se z nich musejí stát spojenci, i když jim kvůli tomu jdou po krku jejich vlastní zpravodajské služby. Odhalili totiž více než sto let staré spiknutí, jehož cílem je svržení světového řádu. Temné seskupení s názvem Matareseův kruh stojí za bezpočtem atentátů a masových vražd, k nimž docházelo v průběhu celého dvacátého století. Avšak žádný ze zločinů této ďábelské mezinárodní organizace není tak děsivý jako plán na rozpoutání konfliktu supervelmocí, na jehož pozadí chtějí členové Kruhu rozehrát závěrečný akord své šílené hry. A zabránit jim v tom mohou pouze dva agenti, kteří spolu až doposud vedli boj na život a na smrt...
Matlockovo pověření (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2012
James Matlock, univerzitní profesor anglické literatury, se proti své vůli ocitá ve víru děsivých událostí. Na žádost ministerstva spravedlnosti má proniknout do zločinecké organizace, která si za svou operační základnu zvolila prostředí prestižních vysokých škol. Matlock se díky tajemné pozvánce zúčastní setkání nejvyšších zločineckých bossů a tam zjišťuje, že chapadla podsvětí dosáhla až do nejvyšších společenských kruhů. S nasazením života postupně odkrývá jednotlivé vrstvy zlověstného spiknutí a zároveň získává další mocné nepřátele. Několikrát jen s obrovskou dávkou štěstí unikne smrti, aby se nakonec dobral šokujícího zjištění, kdo za sérií zločinů stojí a jaké motivy jej skutečně vedly.
Melodie stále zní (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2017
Když bytová architektka Elanie dostane pozvání do domu manželky neblaze proslulého finančníka, který zmizel i s pětimiliardovým fondem, tuší, že něco nehraje. Dojímá ji víra paní Bennettové v manželovu nevinu, ale neuvědomuje si, že čím víc se s rodinou sbližuje, tím většímu riziku vystavuje jak sebe, tak svou čtyřletou dcerku.
Moje druhé já (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2006
Autorův život se podobá románu: dětství strávené ustavičným stěhováním v rodině trpící trvalou nouzí s velkorysým fanfarónským otcem a naivní a láskyplnou matkou, Amerika v době hospodářské krize, Chicago a války gangů... Nezměrná píle a touha něco dokázat autora dovedly do Hollywoodu (ve dvaceti letech!), kde se vypracoval na předního scénáristu. Barvitý popis poměrů v "továrně na sny", nesčetná setkání, práce, přátelství i rozchody s dnešními legendami stříbrného plátna. Střízlivý decentní styl a sebeironie při popisu vlastních osudů i úspěchů. Zvláštní, že vlastní spisovatelské dráze věnuje pouze závěrečné kapitoly.
Na černé listině (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Neúspěšný dostihový sázkař Charlie Clark se ocitl ve svízelné situaci. Vypůjčil si peníze od ruského obchodníka se zbraněmi a narkotiky, který vyžaduje neprodlené splacení dluhu. Po téměř dvou letech se setkává s otcem, se kterým udržoval jen telefonický kontakt. U čtyřiašedesátiletého Drummonda Clarka se začínají projevovat první příznaky Alzheimerovy choroby. Dezorientovaný stárnoucí muž s výpadky paměti představuje pro své bývalé nadřízené a spolupracovníky bezpečnostní riziko. Obávají se, že by mohl vyzradit podrobnosti o činnosti jednotky Kavalerie, zaměřené na speciální tajné operace, a tak se rozhodnou jej zlikvidovat. Otec se synem se stávají štvanci, prchajícími z New Yorku v autě, vrtulníku i na koních před nelítostnámi zabijáky. Šokovaný Charlie teprve nyní zjišťuje, že otec ve skutečnosti nepracoval jako obchodní zástupce argentinského výrobce elektrospotřebičů, ale sloužil jako špičkový tajný agent CIA. Jen jeho schopnosti a zkušenosti jim mohou pomoci přežít.
Nelítostný souboj (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2002
Centrem děje je Severní Irsko v době po podepsání mírové "Velikonoční dohody". Proces usmiřování se nelíbí nejen nejtvrdšímu jádru protestantů, ale ani tajné organizaci, která po pádu železné opony sdružuje nejvlivnější osobnosti celého světa, které chtějí profitovat na každém zhoršení situace ve světě. Osbourne, bývalý agent CIA, je reaktivován do boje proti světovému terorismu poté, co se jeho tchán odhodlá přijmout funkci amerického velvyslance v Británii a dozví se o možnosti atentátu na něj. Průměrný špionážní román s celkem napínavým dějem. Fia.
Noční strach (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2006
V New Yorku se šíří panika, přibývá obětí záhadného nočního odstřelovače. Policie je bezradná. Vrah vyhrožuje dalšími oběťmi, pokud se případu neujme legendární vyšetřovatel Vin Repetto. Ten je však ve výslužbě a nemá v úmyslu další spolupráci. Teprve poté, co je v jeho přítomnosti zavražděn rodinný přítel, mladý ambiciozní policista, Vin se odhodlá k návratu. Začíná boj s časem, náhodných obětí v newyorských ulicích přibývá.
Odvrácená tvář (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Operace Akvitánie (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2003
Bývalý pilot, nyní právník, který zažil hrůzy vietnamského zajetí, se nečekaně setkává se svým spolužákem. Ten mu těsně před smrtí sdělí, že má důkazy o tom, že vojenští velitelé chtějí ve světě vyvolat nepokoje a pak se zmocnit vlády nad demokratickými zeměmi. Původní záměr zlikvidovat spiklence pomocí práva se nezdaří a hrdina musí změnit plán. Stává se z něj lovec i štvanec zároveň... Napínavý román obsahuje vše, co od něj autorovi příznivci očekávají. Fia.
Ostermanův víkend (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Tannerovi, dobře situovaná rodina ředitele televizního zpravodajství, se dlouhá léta přátelí se třemi jinými manželskými páry a čas od času je zvou na společný víkend do svého domu v městečku Saddle Valley, sídlišti pro bohaté. Tento víkend se právě blíží, když si pana Tannera zavolá důstojník CIA a sdělí mu, že jeho přátelé zřejmě spolupracují s NKVD a že jsou zřejmě organizováni v podvratné skupině Omega, která nemá v plánu nic menšího než rozložit hospodářství Spojených států. Ale jsou v této Omeze všechny tři páry? Přiměje Tannera, aby se zúčastnil zpravodajské hry, která má Omegu rozbít. Tím ovšem uvrhne Tannerovic rodinu do smrtelného nebezpečí...
Osudný portrét (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2000
Známý a uznávaný malíř Malone je požádán, aby namaloval portrét manželky mezinárodního obchodníka se zbraněmi. Když odmítá, mocný protivník promění jeho život v trosky. Malířův přístup se ale změní, když je požádán CIA, aby sledoval obchodníkovy aktivity, když má jedinečnou možnost nahlédnout do jeho soukromí. Malone zjistí, že si Bellasar již dříve objednal podobizny svých předchozích tří manželek, které bezprostředně potom za podezřelých okolností zahynuly. I nynější manželka je ohrožena a Malone se snaží krásnou Siennu před manželem zachránit. Pod maskou ženské krásy, mužské chamtivosti a umělcova svědomí odhaluje autor jednu vrstvu pravdy za druhou prostřednictvím strhujícího líčení zápasu na život a na smrt. Mir.
Pandořina skříňka (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2010
9. prosince 1939 vyjíždí za hluboké noci ze starobylého kláštera v horách nedaleko Soluně pět nákladních automobilů a míří k nádraží. Přísný mnišský řád se podle pečlivě připraveného plánu zoufale pokouší dopravit kovovou schránku s dokumenty, které zůstaly stovky let utajeny před zraky světa, do bezpečného úkrytu v italských Alpách, kde ji svěří do ochrany bohaté a vlivné rodiny. Kdyby vyšlo najevo, co schránka obsahuje, křesťanská civilizace by se otřásla v základech a shořela v ohni svaté války víry proti víře. Jediný muž, který zná její tajemství, však zahyne pod kulkami nacistických katanů. Začíná štvanice za dokumenty, které mohou změnit osud lidstva. Boj mezi silami dobra a zla s koncem války ustane – aby se o téměř třicet let později znovu rozhořel děsivou silou a postavil proti sobě dva bratry, dvojčata, dědice strašlivého odkazu. Pokud je vůbec potřeba snášet důkazy, že Robert Ludlum je velmistrem napínavé zápletky, robustního, akcí naplněného děje plného zvratů a překvapivých rozuzlení, Pandořina skřínka jich nabízí vrchovatě. Ještě jednu kapitolu, řeknete si, a pak zjistíte, že jsou čtyři hodiny ráno.
Pátý bojovník (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Temná hvězda se neúprosně blíží k Zemi a k sestavení legendárního Stroje, který by ji zastavil, chybí ještě čtyři pilíře. Jack West a jeho různorodá skupina vyvíjejí horečnou aktivitu, přičemž jim stále kříží cestu nepřítel s krycím jménem Vlk, který touží po mocných posvátných kamenech. Vodítkem v kvapném pátrání po zbývajících vrcholech stroje se může stát staroegyptský text o pěti legendárních bojovnících v dějinách lidstva. Totožnost pátého z nich zůstává ovšem až do konečné konfrontace tajemstvím.
Podpis zabijáka (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2002
Děj románu začíná v srpnu 1968, kdy náš hrdina přechází jako člen KGB s dvojicí dalších agentů hranici z bývalého Československa do Rakouska. Uplyne řada let a z agenta je nelítostný terorista, který se účastní útoku na civilní letadlo, boeing 747. Podaří se agentovi CIA Michaelu Osbournovi ve stínovém světě lží, intrik a maskování dopadnout nájemného vraha? Děj románu se odehrává ve světě politických činů, zápletek a pohnutek k jednání.
Posel (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2006
Gabriel Allon, kterému je premiérem nabídnuta funkce náčelníka divize speciálních operací, se opět zapojuje do nelítostného boje proti islámskému terorismu. Je okolnostmi donucen opustit svou restaurátorskou dílnu v Jeruzalémě a vydat se do Vatikánu, aby varoval papeže před atentátem a podílel se na zajištění jeho bezpečnosti. Svůj úkol sice splní, ale nepodaří se mu zabránit masakru, k němuž dojde přímo během generální audience na Svatopetrském náměstí, kde exploze tří bomb zabije více než sedm set poutníků a kněží a rakety značně poškodí baziliku sv. Petra. Na základě důvěryhodných informací zjistí Mossad, že za útokem stojí členové teroristické sítě, kterou založil bývalý vysoký důstojník saúdskoarabské zpravodajské služby. Na žádost CIA Allon s pomocí odvážné americké kurátorky nastraží past a pokusí se tohoto velmi nebezpečného fanatika zlikvidovat.
Poslední oběť (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 1998
Poslední ráno (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 1999
Autor vychází ze skutečné historické události, kdy mexický bandita Villa se svými muži zmasakroval pohraniční městečko Columbus v Novém Mexiku. Americká armáda na pokyn vlády provedla protitah, který vyústil v americkou invazi do Mexika a pronásledování Villy. Hlavními postavami románu jsou starší voják Calendar a mladý rekrut Prentice. Spolu se účastní sledování bandity, Calendar vezme mladíka pod svou ochranu, poučuje ho jak zůstat ve válce naživu, vypráví mu mnoho zážitků ze své minulosti. Mezi oběma hrdiny se vytvoří silné citové pouto. V knize není nouze o napětí, děj má spád, je vcelku dobře napsaný a zaujme asi především muže.
Predátor (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2017
Za smrt manželky Hectora Crosse jsou zodpovědní dva muži: jeden z nich je mrtvý, ten druhý je psychopat Johnny Congo. Čeká v cele smrti na popravu, ta se kvapem blíží. Už jednou utekl, tak proč by se mu to nepodařilo znovu? Jeho jediným cílem je zničit úhlavního nepřítele. Ale nestačí ho jen obyčejně zabít, Cross musí trpět…
Příští oběti (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Zkušená policistka Brynn se mimo službu vypraví prověřit volání na tísňovou linku. Rutinní akce se však změní v boj o život, když přistihne dva vrahy, kteří ji chtěji za každou cenu zlikvidovat. Uteče do lesa, kde narazí na vystrašenou městskou ženu Michelle, která byla svědkem vraždy. Spolu pak prchají divokou přírodou národního parku, pronásledované dvěma otrlými zločinci.
Řeka bohů (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2014
S Tehuti a Bekatou, dcerami královny Lostris, putuje Taita na Krétu, kde se princezny mají v zájmu Egypta vdát za Nejvyššího Mínose, tajemného krále, jehož podobu nikdo nezná, protože stále nosí masku posvátného býka. Když na Krétě vybuchne sopka, čeká Taitu a jeho přátele těžký úkol: obě dívky mají být obětovány k usmíření bohů... Nakladatelská anotace.
Rhinemannova výměna (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2009
Hlavním hrdinou je agent americké tajné služby, který působí v baskickém Španělsku, kde vybudoval účinnou síť pro převádění německých uprchlíků. Pro svou specifickou kombinaci schopností je ale vybrán, aby se účastnil bezprecedentní akce, v níž se kapitáni německého a amerického zbrojního průmyslu dohodnou na vzájemné výměně důležitých součástek a technologií pro výrobu nejúčinnějších zbraní (z německé strany jde o slavnou raketu V-1). Proti své vůli je tak agent zatažen do špinavé hry, v níž udržení lukrativní vládní zakázky stojí i za napomáhání nepříteli. Nehodlá se s tím ovšem smířit... Kvalitní, promyšlený špionážní thriller, v němž nechybí patřičně akční pasáže.
Šelma (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2011
Hazel Bannocková v rámci rodinné tradice převzala vedení obrovské ropné společnosti. Vlastní nejen velký průmyslový podnik, ale i značný majetek, kvůli němuž se stává cílem útoku nejrůznějších gangů a vyděračů. Patří k nim i somálští pirati, kteří se rozhodnou unést Hazel během její plavby na přepychové jachtě Indickým oceánem a žádat za ni miliardové výkupné. Shodou okolností se však Hazel této cesty nezúčastní, na palubě luxusní lodi je ale její devatenáctiletá dcera Cayla a místo Hazel se tak obětí pirátské akce stává ona. Fanatičtí afričtí námořní lupiči drží Caylu jako rukojmí a zacházejí s ní s naprostou bezohledností. Když Hazel o bezpráví informuje oficiální místa, narazí na neprostupnou zeď mlčení a planého vymlouvání. Nikdo totiž nechce mít s mocnou zločineckou organizací nic společného. Hazel proto nezbývá nic jiného než jednat na vlastní pěst a požádá o pomoc šéfa soukromé bezpečnostní agentury, bývalého armádního kapitána Hectora Crosse a společně s ním se pokusí Caylu osobodit.
Šílený rozkaz (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2001
Japonsko se nachází ve velmi složité hospodářské a politické situaci. Ultrapravicovými fanatiky je zavražděn císař a nacionalisticky a militantně zaměřený ministerský předseda zahajuje invazi na Sibiř, aby země získala trvalý zdroj ropy. Do konfliktu se zapojují i Spojené státy americké, neboť uzavřely s Ruskem tajný dodatek ke smlouvě, v němž mu přislíbily vojenskou pomoc v případě narušení hranic. Do ruské armády je začleněna americká letecká eskadra pod velením plukovníka Boba Cassidyho, styčného důstojníka na velvyslanectví v Tokiu. Na druhé straně v jedné z nejdokonalejších a radary nezachytitelných japonských stíhaček bojuje jeho nejlepší přítel Jiro Kimura. Světu hrozí sebezničení, neboť diktátorsky vládnoucí ruský prezident i japonský premiér bez váhání vydají rozkaz k použití jaderných zbraní. Autor, uplatňující ve svém díle zkušenosti bývalého příslušníka námořního letectva, dovedně kombinuje záběry z politických jednání v pracovnách nejvyšších představitelů v Moskvě, Tokiu i Washingtonu s atraktivními scénami vzdušných soubojů stíhaček i s prostředím ruské ponorky. 12.11.2001 Pek.
Souboj (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2002
Sto let stará newyorská státní knihovna by pro nezasvěceného mohla představovat poklidnou a mírumilovnou svatyni vzdělání, avšak spleť tmavých knihovních uliček a zákoutí se pro doktora Swaina a jeho osmiletou dceru Holly stává místem noční můry: na jednu noc se totiž mají tyto prostory proměnit v dějiště nemilosrdného souboje, který Swain musí podstoupit. Pravidla zápasu jsou jednoduchá: do arény vstoupí sedm soupeřů, ale jen jeden z ní nakonec vyjde živý...
Soumrak Matareseů (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2005
Uplynulo již dvacet let od doby, kdy se spojili dva nepřátelští špičkoví agenti CIA a KGB, Brandon Scofield a Rus Talejnikov, aby zničili mocnou tajnou organizaci Matareseův kruh. Matareseův vnuk shromáždí všechny rodinné příslušníky a společně s dědicem Matareseova odkazu s pomocí obrovských financí připravují nastolení světového ekonomického a politického chaosu a následné převzetí moci. Situace je vážná a proto se současný nejlepší agent CIA Cameron Pryce vydává najít Scofieldovu skrýš, protože po Talejnikově smrti je bývalá hvězda CIA jediným člověkem na světě, který organizaci Matareseů dokonale zná a dokáže její činnost zastavit. Nastává napínavý souboj mezi CIA a MI6 na jedné straně a na druhé straně dokonalou organizací, která vládne mohutnými finančními zdroji a má své lidi na nejvyšších místech světové politiky i ekonomiky.
Spící agent (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2001
rátce před vypuknutím druhé světové války umírá rukou vražedkyně mladá Angličanka. Mrtvola je k nepoznání zohavena – a právě tato skutečnost umožní německé špionce nerušený pobyt na britském území po celou dobu války. Mimořádně schopná Kateřina Blakeová se zhostí role vdovy po válečném hrdinovi a pracuje jako dobrovolná sestra v londýnské nemocnici, ale ve skutečnosti je dokonale utajeným spícím agentem, kterého probudí k životu až přímý Hitlerův rozkaz: získat spojenecké plány pro den D, vylodění ve Francii. Jejím protihráčem se stává poněkud roztržitý a nepraktický, avšak pronikavě inteligentní profesor historie a Chruchillův důvěrník Alfred Vicary, který se na popud ministerského předsedy zapojí do činnosti MI5 a vede síť agentu-dublerů, jejichž prostřednictvím zásobuje nepřítele falešnými informacemi. Teď však stojí před nejobtížnějším úkolem své kariéry: odhalit a zlikvidovat neznámého zrádce, i kdyby ho to mělo stát život.
Stigma (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2005
Před dvanácti lety zaváhal Jeffrey obvinit svého přítele z vraždy. Za každou cenu se snažil najít důkazy potvrzující přítelovu nevinu. Místo toho se však dostává do propletence vztahů, křivd a násilí, které zdaleka nečekal.
Stíny (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2000
Hlavní hrdina Peter Jamison, letecký inženýr, přichází za nejasných okolností o svůj projekt vývoje leteckého zařízení Wombat. Vyhledá svou bývalou přítelkyni, advokátku Mellisu Corleyovou, aby mu pomohla odhalit nejasné pozadí fungování jeho bývalého zaměstnavatele, společnosti Dillon Aerospace. Na pozadí korupce, tajemných zákulisních praktik, vysoké politické hry se odehrává milostný příběh s překvapivým koncem. 17.7.2000 Keclikoe
Strašák (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2006
20. října 2003 se v Londýně tajně scházejí členové Majestátní dvanáctky, sdružení bohatých a mocných průmyslníků z různých států, aby konečně začali realizovat svůj šílený plán na zostření mezinárodního napětí, vyvolání chaosu a rozpoutání nové studené války. Vypracovali seznam patnácti jmen mimořádně schopných mužů, kteří musí být do šesti dnů zlikvidováni. Po stopách příslušníků amerických, anglických a izraelských elitních vojenských jednotek a zpravodajských služeb i arabských teroristů se vydávají nájemní lovci lidí, aby za každou hlavu získali odměnu ve výši téměř devatenácti milionů dolarů. Jedním z terčů je i neohrožený Shane M. Schofield, přezdívaný Strašák, velitel průzkumného oddílu námořní pěchoty. V prostoru opuštěné ruské vojenské základny na Sibiři, v podzemním úkrytu teroristů na hranicích Afghánistánu a Tádžikistánu, ve staré pevnosti v Bretani, na palubách letadel ve vzdušném prostoru nad Tureckem, Francií, kanálem La Manche, Saúdskou Arábií i v ponorce a tankerech bojuje s pomocí svých přátel s nelítostnými zabijáky nejen o vlastní přežití, ale i o osud celého lidstva. Po románech "Polární stanice" a "Základna 7" se autor potřetí vrátil ke svému oblíbenému hrdinovi, který opět prokazuje své výjimečné schopnosti.
Svazek noci a mlhy (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2001
obálka knihy
Rok vydání: 2017
Co napsat o knize, do níž jsou zařazeny krimipovídky od šestatřiceti mistrů tohoto žánru? Snad jen pár nejslavnějších jmen: Jeffery Deaver, Jo Nesbo, Boris Akunin nebo Ruth Rendellová. Bylo by ale nespravedlivé vzbuzovat dojem, že další autoři jsou tam jen tak do počtu. Erudovaný editor Maxim Jakubowski věděl dobře, co dělá, když tuto antologii sestavoval. Výsledkem jeho pečlivého výběru je kniha, v níž vás každá povídka chytí a nepustí. Uchvátí. Překvapí. A každá docela něčím jiným.
Tajemství Excaliburu (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2009
Excalibur. Meč, kterému je artušovskou legendou připisována obrovská moc. Jeho majiteli má zajistit neporazitelnost v každé bitvě, ale před více než tisíci lety se po něm slehla zem. To se však může brzy změnit. Archeoložka Nina Wildeová dostala šifrovaný vzkaz od historika Bernda Rusta, který se domnívá, že dokáže bájný Excalibur nalézt, a co víc – že Artušova zbraň stále skýtá zdroj obrovské síly. Nina se zdráhá uvěřit, ale když ji a Rusta přepadnou profesionální zabijáci a dožadují se výsledků historikova bádání, skepse mizí a místo ní nastupuje ostražitost a nezdolné rozhodnutí Excalibur najít. Netrvá dlouho a Nina spolu s Eddiem Chasem se stávají aktéry nebezpečného závodu o čas, který je zavede do syrské pouště i na sibiřské pláně. Pokud se totiž Excaliburu zmocní jejich nepřítel, už nic nezastaví jeho zlovolný plán: za pomoci magické síly, kterou meč skrývá, uvrhnout svět do nové války...
Temný soumrak (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2000
V autorem sestaveném souboru jsou povídky vzniklé v rozmezí dvaceti let jeho tvorby, které vynikajícím způsobem charakterizují jeho literární vývoj. Velmi oceňovaný autor bestsellerů a úspěšný filmový scénárista přesvědčuje, že je i mistrem psychologické povídky, jenž dokáže mrazivým způsobem vylíčit strach člověka na hranici života a smrti. Kniha je doplněna předmluvou a doslovem autora, každý příběh pak krátkým úvodem.
Testament (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 1998
Drastické líčení zoufalého útěku rodiny před nemilosrdnými vrahy do hor, popis strašlivého strádání a touhy po pomstě. Námětem knihy je člověk v mezní situaci, z níž není východiska, kladoucí si otázku, jak čelit násilí. Autor nenabídne čtenáři šťastný konec - spisovatelova rodina je skutečně vyvražděna. On sám nakonec unikne a najde skrývajícího se vůdce svých vrahů, má jej na mušce s celou rodinou a nakonec nezabije s vědomím, že násilí již bylo dost.
Totem (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2001
Thriller amerického autora vypráví příběh detroitského policisty hledajícího v malém městečku ve Wyomingu klid po hrůzných zážitcích z velkoměsta, který se uprostřed hor setkává s nejděsivějším případem své dosavadní kariéry.
Trevayne (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Ředitel nadačního fondu Andrew Trevayne dostane od bankéře Franka Baldwina, šéfa obranné komise USA, nabídku, aby provedl hloubkovou prověrku vnitřních a vnějších vazeb Pentagonu. Trevayne nemá o této instituci žádné lichotivé mínění, dokonce o ní s despektem prohlašuje, že to je "jedna velká stoka". Má tím na mysli nepřehledné finanční operace, při kterých několik velkých firem bez jakýchkoli kontrol utrácí drtivou většinu té části rozpočtu, která je určena k vojenským účelům. A Trevayne také ví, že proniknout do center těchto korporací a odhalit jejich sítě propletených vztahů bude úkolem, v němž může jít i o život. To, co však nachází při svém pátrání, je i pro něho otřesnou noční můrou, neboť postupně odhalí přípravu spiknutí, které může ohrozit samotnou podstatu amerického státního zřízení. Robert Ludlum napsal tento román již v sedmdesátých letech po propuknutí aféry Watergate a vydal ho pod pseudonymem Jonathan Ryder. Dodnes však neztratil příběh nic na aktuálnosti, především scény ze zákulisí vysoké politiky v mnohém připomínají i dnešní jevy, odehrávající se v nevyzpytatelném prostředí nejvyšších pater různých vládních institucí.
Úplně zapomenuto? (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2000
Hrdina, milující otec a manžel, musí na vrcholu své kariéry čelit obvinění ze zneužití své psychicky labilní dcery. Při soudním procesu, při němž se od něho odvrátí jak veřejnost, tak přátelé, naprosto bezmocně sleduje svoji zkázu a jedinou oporou je mu důvěra manželky a obhájkyně. Celá rodina, včetně obviňující dcery, prochází pravým peklem, než náhodně objevená fotografie z minulosti prokáže hrdinovu nevinu a usvědčí skutečného násilníka. Kb
Základna 7 (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2004
Americký prezident je vpodstatě všemocným mužem, který disponuje největší vojenskou mocí světa. Ten, kdo jakýmkoliv způsobem ovládne amerického prezidenta, stane se vládcem planety. Jak dlouho bude armáda věrná svému civilnímu vůdci? Tentokrát má prezident ještě štěstí, neboť po jeho boku stojí zdánlivě obyčejný čestný voják, skutečný hrdina, který dokáže vyřešit i tu nejnebezpečnější situaci.
Zlatá liška (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2009
Hlavní postavou románu je bratranec Fidela Castra, Ramón, přezdívaný " Zlatá liška". Tento bezcitný fanatik je Fidelem vyslaný do Moskvy na zkušenou. Stává se pravou rukou plukovníka KGB a po jeho smrti také nástupcem. Využívá své velké fyzické přitažlivosti k manipulacím se ženami. Stává se milencem Isabelly, dívky z patricijské jihoafrické rodiny. Pomocí nechutných vyděračských praktik Isabellu přinutí ke spolupráci a podávání informací ze zbrojařského koncernu patřícímu jejímu otci. Kniha je napsána velmi působivě. Podává obraz o různých frakcích národně-osvobozeneckého boje v Africe té doby.
Zlatý kámen (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2006
Zemi na prahu třetího tisíciletí hrozí zánik z očekávané sluneční erupce, k níž dochází jednou za čtyři a půl tisíce let. Proti tomuto nebezpečí byl v dobách faraonů uložen na vrcholu Velké pyramidy v Egyptě tajemný zlatý kámen, který Zemi před účinky erupce chránil a který podle dávné legendy je za určitých okolností zároveň klíčem k vládě nad světem. Skupina několika odvážných lidí nejrůznějších profesí, jež spojuje společná obava o osud světa, musí předstihnout nápor vojenských sil hlavních světových mocností i šéfů teroristických organizací, které se snaží získat kámen a s ním i absolutní moc bez ohledu na následky. Pro několik odvážlivců začíná nebezpečná výprava kolem sedmi divů světa, při níž riskují své životy ale také postupně získávají údaje, jak hrozícímu nebezpečí zabránit. Jejich největším nepřítelem je ubíhající čas.
Zpovědník (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2004
Hlavní protagonisté jsou příslušníci Mossadu. Při svém pátrání po nepřátelích z palestinské organizace Černé září narazí na souvislost s tajnou křesťanskou sektou Crux Vera, která se infiltrovala do Vatikánu. Vatikán se od podezření distancuje a současně zadává příkaz příslušníky Mossadu zlikvidovat. Dokonce i papež, který se snaží vnést do zneklidňujících událostí světlo, je ohrožen na životě. Autor pracoval řadu let jako válečný zpravodaj pro televizní stanici CNN a to mu umožnilo zákulisí tajných služeb opravdu poznat. Kniha je určena všem milovníkům napětí.
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele