Dan Černý

Dan Černý - portrét autora

Dan Černý

Narozen: 1982

Tvorba
Diskuze
Deník Baltazara Iks. (Ilustrátor)
obálka knihy
Rok vydání: 2015
Ve druhém sešitě deníkových záznamů Baltazar Iks vypráví o dobrodružstvích, která zažil při hledání dvou vzácných desek, jejichž tajemství Baltazaři odnepaměti střeží. V sázce je nejen říše Přízraků, ale i život na povrchu Země. Do podzemí sestupuje také Hedvika, Baltazarova kamarádka ze světa lidí, vzápětí je však obviněna z krádeže jedné z desek a vše se tak zamotává... Nakladatelská anotace. Kráceno.
Jelita | ze života lůzrů (Autor, Ilustrátor)
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Čtyři pubertální kamarádi si užívají všeho, co zvláštní věk mezi dětstvím a dospělostí nabízí: prvních lásek, prvního sexu, prvně vydělaných peněz, hloupých učitelů, fakt hodně trapných situací, tajného pěstování marihuany, krvežíznivých piraní, mrtvol ve škole či podivných mimozemšťanů. Nechybí romantika, napětí, odvážné scény, a hlavně hromady a hromady humoru. Doplněno bonusovými materiály v podobě nikdy nevydané epizody nebo unikátního pohledu do tvůrčí dílny Jak se kreslí Jelita. Nakladatelská anotace. Kráceno.
Kejda (Autor, Ilustrátor)
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Markéta vede všední život studentky až do doby, kdy si jednou k večeři uvaří zvláštní hmotu - kejdu. Ráno zjistí, že se stala vševědoucí. S kamarádkou Týnou se zprvu nově nabytou superschopností baví, ale pak se o ni začne zajímat armáda a jde do tuhého. Hrdinky se ze zombiemi zamořené vojenské základny dostávají do víru nekonečné války na cizí planetě, aby opět skončily na Zemi, která už ovšem není taková, jakou ji opustily. Brakový román Kejda je divokou jízdou na horské dráze: nechybí ufoni, zombíci, krev, erotika, napětí a humor. Nakladatelská anotace.
obálka knihy
Rok vydání: 2010
obálka knihy
Rok vydání: 2013
V knížce původních pohádek z oblasti severozápadních Čech se dozvíme, co se stane, když strašlivého černokněžníka Vladana rozbolí zub, když se přírodozpytec profesor Hušetel rozhodne popsat dosud neprozkoumaný druh ještěra známého jako drak z Házmburku a mnoho dalších překvapivých věcí.
obálka knihy
Rok vydání: 2010
V knížce původních pohádek z oblasti severozápadních Čech se dozvíme, co se stane, když strašlivého černokněžníka Vladana rozbolí zub, když se přírodozpytec profesor Hušetel rozhodne popsat dosud neprozkoumaný druh ještěra známého jako drak z Házmburku a mnoho dalších překvapivých věcí.
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Neúnavný hrdina v pruhovaném tričku, jedenáctiletý hypergénius Fanouš, se vydává do dalšího boje s nadpřirozeným neřádstvem. Tentokrát nedobrovolně, unese ho totiž spisovatelka záhadologické literatury Ivana Mackerlová. Vše se nakonec zvrhne v monumentální dobrodružnou cestu kolem světa, na které číhá tajuplno a záhadno za každým rohem. Nakladatelská anotace.
obálka knihy
Rok vydání: 2015
V Restaurantu na konci vesmíru všichni čtyři protagonisté dostanou hlad, a tak se vydají na cestu časem do nejluxusnější restaurace, jaká kdy existovala či bude existovat, přičemž se opět něco přiučíme o historii a místopisu naší Galaxie, a také o gramatice pro cestovatele v čase. Nové ilustrované vydání slavné trilogie v pěti dílech. V Restaurantu na konci vesmíru všichni čtyři protagonisté dostanou hlad, a tak se vydají na cestu časem do nejluxusnější restaurace, jaká kdy existovala či bude existovat, přičemž se opět něco přiučíme o historii a místopisu naší Galaxie, a také o gramatice pro cestovatele v čase. Ilustrátorem nového vydání je jeden z nejlepších současných komiksových kreslířů Dan Černý.
obálka knihy
Rok vydání: 2015
První část "pětidílné stopařské trilogie", kterou autor původně koncipoval jako rozhlasovou hru pro stanici BBC. Tato bravurní parodie na sci-fi je dnes již klasické dílo. Komplikovaný a originální příběh začíná zničením Země, která musí udělat místo nové galaktické dálnici. Hlavní hrdina příběhu, docela obyčejný, ale sympatický pozemšťan jménem Arthur Dent, má to štěstí, že s pomocí svého přítele Forda Prefecta, údajně nezaměstnaného herce, z nehož se vyklube mimozemšťan, stopne kosmickou loď, a tak se mu podaří uniknout z místa katastrofy.
Továrna zkázy (Autor, Ilustrátor)
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Je mu 11 let. Je cynický! Arogantní! Nesmlouvavý! ...a hypergeniální! Likviduje paranormální sajrajt s rutinou mistra a se 100% úspěšností. Žádný duch, zombík ani ufon mu neunikne. Ženy přitahuje jako magnet, ačkoliv ony ho spíš odpuzují (neprošel si ještě pubertou). Takový je Fanouš, který se ve svých kratších komiksech porovnal s nejednou nadpřirozenou bestií. Tentokrát ovšem narazil na protivníka jemu (téměř) rovného. Nakladatelská anotace.
Tři úkoly pro Klytoru (Autor, Ilustrátor)
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Jedenáctiletý hypergénius likvidující paranormální sajrajt je tentokrát se svou neodlučitelnou kamarádkou Klytorou odvlečen na tajuplnou planetu. Padnou do zajetí zlé královny, která je propustí jen pod podmínkou, že Klytora splní tři nesplnitelné úkoly. Volnomyšlenkářská obrýlená hipísanda se tak vydává na nebezpečnou dobrodružnou výpravu, během níž se setká s hromadou mimozemšťanů, arogantním vladařem či nenažraným tejrexem. Podaří se jí Fanouše zachránit? A potřebuje vůbec Fanouš její pomoc? Nakladatelská anotace.
obálka knihy
Rok vydání: 2016
Třetí část pětidílné trilogie. Po mnoha letech se opět setkáváme s Arthurem Dentem, a zanedlouho potom i s ostatními postavami, které jsme opustili v situacích tak či onak nezáviděníhodných. Zákony života, vesmíru a vůbec se surově postrkují Galaxií, tentokrát pro nic menšího, než je záchrana samotného vesmíru. Ano, je znovu čas sbalit ručník, porozhlédnout se po bezpečné skrýši, kam by člověk mohl odložit pud sebezáchovy, a vyrazit.
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele