Eva Konečná

Eva Konečná - portrét autora

Eva Konečná

Tvorba
Diskuze
Autor! Autor! (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 1998
Blížící se konec civilizace, hrůza z temnoty, nukleární válka, strach z přemíry vědomostí, honba za pašeráky kosmické drogy apod., to všechno jsou náměty výborných povídek. Všechny jsou hluboce lidské, ve všech se promítá existenciální pocit vědce či člověka v mezních situacích, všechny se ve své podstatě zabývají psychikou člověka a tím se odlišují od běžné literatury tohoto žánru. Grei
Až na dno (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 1998
Děj románu se odehrává v New Yorku během jednoho roku. Hlavní hrdinka Bennington touží stát se herečkou a chce se zapsat na univerzitu. Chybí jí ale potřebné finanční prostředky. Nemá rodinné zázemí,její rodiče se před několika lety rozvedli. Nechce žádat o pomoc otce,se kterým se po jeho novém sňatku již nestýká. Odpoví na inzerát a začíná se živit jako prostitutka na telefon. Později se dokonce dostává do veřejného domu. Román, který je vyprávěn v ich-formě,nemá ucelený děj,ale tvoří jej sled tragikomických epizod setkání s často bizarními postavami klientů a přítelkyň i četných retrospektiv,ve kterých si hrdinka vybavuje důležité okamžiky svého dětství a dospívání.Jednotlivé události jsou líčeny se značným nadhledem a sebeironií. Autorka nejen vykresluje věcný a nesentimentální obraz odvrácené strany velkoměsta, ale v podtextu vyjadřuje i pocity samoty a odcizení. 5.10.1998 Pek.
Dědictví (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 1998
Dívky v sedlech. (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2005
V Borovicovém údolí se koná třídenní juniorská soutěž v disciplínách jako je drezura, cross-country a parkurové skákání. Carol, Stefi i Lisa se samozřejmě také zúčastní. Dívky ale překvapí, když dva z nejlepších koní jsou náhle jestě před závodem vyřazeni. Po tom, co zmizí i Kráska, a dívky navíc najdou vyděračský dopis, ve kterém je žádost o výkupné a nekontaktování policie, se rozhodnou pátrat po koních na vlastní pěst - musí je přece zachránit! A musí to stihnout do konce soutěže, nechtějí totiž nic vysvětlovat svému trenérovi. Pro koně, své lásky, udělají naprosto všechno. Zjistí, kdo má prsty v únosech? Podaří se koně zachránit?
Divoké srdce (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 1998
Dny hanby (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 1998
Úkladná vražda senátora, kterého měla chránit mladá krásná agentka, vyústí v horečné pátrání po kompromitujících materiálech o činnosti vojenských a vládních kruhů, kterých chtěl zavražděný využít na své cestě do Bílého domu. Záv.
Dům na útesu (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Ambra a Eli toho mají dost za sebou. Oba mají bolestnou minulost a oba touží po sblížení a vztahu. Když jim osud dal ten dar a našli smysl života jeden v druhém, je nutné o minulosti hovořit a dát tak druhému šanci se přiblížit. Oba najdou nový společný domov v domě na útesu. Dům je zasazen do kouzelného okolí a patřil Eliho babičce a podobně jako lidé skrývá nejedno tajemství. V jeho historii existuje tajemná legenda o skrytém pokladu a ta, jak se zdá, znovu vyplouvá na povrch. Zatímco se Eli pod Ambřiným vlivem mění v rozhodného muže, který chce budoucnost obou uchopit pevně do svých rukou, kolem domu se plíží zrádné nebezpečí. Může ohrozit i život obyvatel domu na útesu? Nakladatelská anotace. Kráceno.
Já, Claudie (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 1996
Kriminální román z antického Říma, jehož hlavním tématem je pátrání po pachatelích brutálních vražd bohatých patricijů.
Jantarová pláž (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2002
Krajina světla (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Policejní náčelník Burke je na Aljašce nový. Ve službě v Baltimoru přišel o "parťáka" a nemohl se s tím vyrovnat. Nechal se proto najmout na nejodlehlejší místo, aby dokázal zapomenout a začít nový život. Na Aljašce jej překvapuje drsná příroda i drsní lidé. Při hledání tří puberťáků, kteří se rozhodli v zimě vylézt na nejvyšší horu v okolí a ztratili se, našel v ledové jeskyni zavražděného muže. Ukázalo se, že to byl otec dívky, se kterou se Burke již stačil sblížit. Ona i její matka byly přesvědčené, že je před šestnácti lety opustil. Tento nález rozvířil hladinu poklidného městečka. Krátce poté došlo k sebevraždě údajného vraha muže z jeskyně. Vyšetřování dostala na starost federální policie. Burke i místní lidé však sebevraždě nevěří. Podaří se zapeklitý případ vyřešit?
Krásná podvodnice (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2001
Křehké vztahy (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2002
obálka knihy
Rok vydání: 2012
obálka knihy
Rok vydání: 1980
Olgerd ze Scallbornu. (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 1993
Ondina (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 1998
Tím je hrabě Chatham, který krásnou Ondinu zachrání z pod šibenice prohlášením, že se s ní ožení. Ondina, která byla odsouzena neprávem, ale netuší, že si ji lord vzal jen proto, aby uskutečnil svou pomstu. Prožívají spolu řadu dobrodruž- ství a u královského dvora Karla II. se potýkají s intrikami a nepřáteli. Přes všechny překážky se do sebe zamilují a společně se jim podaří je úspěšně překonat. 30.5.1998 lizleroh
Ostrov lásky (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 1998
Hlavním hrdinou románu je soukromý pilot Tucker Case, podivný chlapík, tak trochu dobrodruh a věčný smolař. Jeho příběh začíná, když v opilosti havaruje se svěřeným letadlem a takto přijde o pilotní licenci. Po nehodě dostane zvláštní pozvání na vzdálený ostrov Alualu, v odlehlé části Mikronésie, od neznámé misionářské společnosti doktora Curtise. Tuck Case se tak neočekávaně stane účastníkem podivných událostí a nekalých obchodů doktora Curtise. Román má vtip a humor, dobře se čte a zaujme více kluky a muže. 20. 7. 1998 Vaš.
Peklo a ráj (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2000
Elisa de Bois, skrývající svou identitu levobočka krále Jindřicha II, se stane zdánlivou zajatkyní sira Bryana Stedeho, zuřivého válečníka známého jako Černý rytíř. Po smrti Jindřicha II. přijíždí tato mladá vévodkyně na hrad Chinon, vzdát hold a pomodlit se za mrtvého krále, svého otce. Při noční modlitbě u jeho těla je vyrušena lupiči, kteří ukradnou poklady a oloupí i samotné tělo mrtvého. Elise se podaří skrýt, ale při útěku z hradu ji dostihne jeden z Jindřichových věrných, Bryan Stede, který ji pronásleduje v domnění, že ona je tím zlodějem. Od této bouřlivé noci se jejich osudy spojí, stanou se milenci, i když Elisa cítí k Bryanovi zpočátku jen nenávist a touží po pomstě. Nechce prozradit skrývanou pravdu o svém původu a zaplétá se do lží a intrik. Příběh plný vášnivé lásky, nenávisti a bojů se rozvijí na pozadí historických událostí z doby Richarda Lví srdce. Much
Plané sliby (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2000
Margaret žije řadu let ve šťastném, zdánlivě neotřesitelném manželství. Po devatenácti letech ji i dorůstající děti opouští manžel Adam kvůli jiné ženě, dávné "životní lásce". Na troskách bývalých jistot si Margaret těžce vybuduje nový život i nadějný vztah, zatímco Adam zaplatí za své selhání krutou daň. Paralelně s Margaretiným osudem sledujeme i životní příběh její neteře Niny, které láska k ženatému Keithovi také žádné štěstí nepřináší. Nesčetněkrát opakované a stále aktuální téma lásky a zrady je v knize zpracováno citlivě, s velkou dávkou vkusu. Autorka neskrývaně straní ženám, aniž by to románu ubíralo na věrohodnosti. Dolezalj
Poklady (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2000
Kniha je příběhem tří sourozenců, dvou sester a bratra,kteří se po smrti matky rozejdou do různých částí Států, ale přesto je k sobě váže rodinné pouto. Nejstarší Lara je spokojená mladá žena a touží po rodině, která by naplnila její život. Connie je bystrá a velmi ambiciózní. Hledá bohatství, ať jej získá prací nebo prostřednictvím manželství. Přichází však zklamání a Connie zjišťuje, že ne všechno se dá přepočítat na peníze. Eddy je zázračný mladý muž, který je schopen vydělat na Wall Street miliony, pokud zneužije svou rodinu a přátele. Ze všeho mu zbyde jen pocit hanby a ponížení a pocit viny vůči svým nejbližším.
Po setmění (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2015
obálka knihy
Rok vydání: 2000
Rudý šál (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Rudý šál je děsivým symbolem sériového vraha, který tuto zvrácenou rekvizitu svým obětem váže po usmrcení kolem krku. Mladá žena Fiona je jedinou z napadených, která útok tohoto brutálního maniaka přežila. Pracuje jako členka kynologické záchranné jednotky a účastní se i hledání pohřešovaných osob. A i když se snaží na traumatizující zážitek zapomenout a navázat na předchozí idylický život, vše je jinak. Přestože už byl obávaný pachatel uvězněn, kdosi se snaží jeho nedokončený čin dotáhnout do konce a Fee zavraždit.
Rytíř ohně (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 1999
Válka mezi Normany a Sasy je v plném proudu a mezi protagonisty není nouze o lásku, nenávist, vášeň i krutost. Normanský nájezdník si podmaní krásnou saskou princeznu, která podléhá jeho mužným půvabům, ale jeden z nich musí obětovat svou lásku ve prospěch vyšších zájmů. Vá
Sen v bílém (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Kamarádky Mac, Laurel, Parker a Emma společně vlastní svatební agenturu. I když se stále pohybují v prostředí svateb, samy štěstí v lásce zrovna nemají. Ani Mac nemá o manželství valné mínění. Ví, že by měla něco změnit, zahnat démony minulosti a hledat lásku. Nicméně osud pro ni chystá něco úplně jiného. Nakladatelská anotace.
obálka knihy
Rok vydání: 2013
obálka knihy
Rok vydání: 2009
Široce rozvětvená rodina Emersonových v čele s neohroženou Amélií se schází ve svém oblíbeném hotelu Shepheard v Káhiře. Amélie Peabodyová a její manžel Radcliffe Emerson dostanou před zahájením archeologických vykopávek varování, aby se nepřibližovali k hrobce s označením 20A. Přes tuto hrozbu však průzkum místa přesto uskuteční, a to i z toho důvodu, že Amélie je pronásledována sny o velkých kočkách, které znamenají na staroegyptských papyrových záznamech symbol štěstí. To však při hloubení dávného hrobu nenaleznou: místo něj v něm objeví mumifikovanou mrtvolu manželky svého kolegy, o níž byl její muž přesvědčen, že před pěti lety uprchla se svým milencem. Rozbíhající se vyšetřování však zcela jasně prokazuje, že žena byla zavražděna. Při dalším pátrání se Amélie s Emersonem dostanou do středu dobrodružných událostí, v nichž sami potřebují notnou dávku "kočičího štěstí", aby unikli z dosahu ohrožení vlastního života a dovedli tak svou detektivní akci do úspěšného konce.
Stříbrná hladina (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Milostný román, v němž se setkává nadějná fotografka Cat s neobyčejně zajímavým mužem, konstruktérem lodí a závodních plachetnic Travisem. Dřívější citová zranění obou hrdinů zaviní přechodné nedorozumění, možná se je ale podaří překonat.
Tajemná (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2000
Po šokujícím zážitku z mládí, kdy byla brutálně znásilněna svým švagrem a její rodina se snažila skandál ututlat, odchází hrdinka z domu a živí se jako vyhledávaná modelka pod cizím jménem. Důsledně se vyhýbá všem mužům a stále se nemůže psychicky vyrovnat s traumatem z mládí. Při práci je ohrožována neznámým útočníkem a agentura pro ni najme bývalého policistu, aby ji chránil. S jeho pomocí se pozvolna vyrovnává s minulostí, se vztahy ve vlastní rodině a se svým strachem z mužů. V něm pak najde spolehlivého partnera pro další život.
Tajemná nevěsta (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2003
Terč (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 1999
Federální soudce se ukrývá před pozorností médií v osamělé chatě ve Skalnatých horách, kde jednoho dne najde malé děvčátko v bezvědomí. Ujme se ho, ale dívčina matka, která se po několika dnech objeví, se domnívá, že soudce je dívčiným únoscem a chce ho zabít. Brzy ale přijde na svůj omyl a hned vzápětí všichni tři musejí v osamělé chatě čelit útokům neznámých pronásledovatelů. Oba dospělí po řadě nebezpečných situací začnou pátrat ve své minulosti a nakonec dospějí k překvapivému odhalení skutečné příčiny pronásledování.
Ustláno na růžích (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Valentina (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 1999
V zajetí dědictví (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2001
V Itálii zemřela pohádkově bohatá osamělá stará žena se záhadnou minulostí a právníci v Americe hledají potomky její zmizelé dcery. V úvahu přichází pět osob z různých společenských kruhů, kterým by zděděné peníze vyřešily řadu problémů a které jsou ochotné udělat všechno pro to, aby je získaly. Úspěšný novinář, který tuší za tajemným odkazem silný lidský příběh, se pouští do samostatného pátrání a při určování totožnosti oprávněného dědice sehraje rozhodující roli.
Zázrak v opatství (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 1996
Román je vyprávěn v ich formě dcerou významného právníka, jejíž osudy i tragedie a radosti její rodiny sledujeme od jejích dětských let až po zralý střední věk.
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele