Eva Mastníková

Eva Mastníková - portrét autora

Eva Mastníková

Tvorba
Diskuze
Anička a cirkus (Ilustrátor)
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Cirkus přijel! nese se ráno nadšeně celou třídou. Anička se hned domluví s kamarádkami, že se po vyučování poběží k šapitó podívat. Anička je cirkusovým prostředím okouzlená - tak ráda by taky vystupovala v sobotním představení. Proto se na místo pozdě odpoledne ještě jednou vrátí. A potká se s malou provazochodkyní Bětkou. Že by novou kamarádkou? Možná že ta Aničce splní její největší přání. Nakladatelská anotace.
obálka knihy
Rok vydání: 0
Anička měla jedno tajné přání – hrát loutkové divadlo. A to se jí málem splnilo na podzim, jenže nakonec odletěla s rodiči k moři. Ovšem teď se zdá, že už nic nebrání předprázdninovému divadelnímu představení. Ale kde budou divadlo hrát? Jaký mu vymyslí název? A budou úspěšní? Na Aničku čeká vedle radostných příprav i spousta starostí a tajemství.
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Anička a Velikonoce (Ilustrátor)
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Už brzy se Aničce narodí bratříček nebo sestřička. Zatím se ale rozhodne, že na Velikonoce pojede k babičce, za svými kamarádkami Olinou a Irenou. Babička má z její návštěvy opravdovou radost a Anička rychle zjišťuje, co je nového. Babička si pořídila slepice - Anička může pomáhat se sbíráním vajíček a kluci už chystají proutky na pomlázky. Čekají je společně opravdu veselé Velikonoce.
Anička na horách (Ilustrátor)
obálka knihy
Rok vydání: 2011
Jsou zimní prázdniny a Anička vyráží s kamarádkami Ditou a Juljou na chalupu do Jizerských hor. Veselá dobrodružství, která společně prožívají nejen při lyžování, jsou narušena příjezdem spolužačky Katky. Je nafoukaná, protivná a nic ji nebaví. A tak se Anička musí postarat, aby tyhle prázdniny nebyly nadobro pokažené! Nakladatelská anotace.
obálka knihy
Rok vydání: 0
Miluješ prázdniny a dobrodružství? Anička ano. Letos je prožije jako správný vodák na řece Lužnici. Zní to jako báječné léto! A navíc s ní pojedou i její nejlepší kamarádky – Dita, Julja a Katka. Je naprosto jasné, že tyhle prázdniny budou nezapomenutelné a děvčata prožijí báječný týden - dobrodružný, trochu nebezpečný, ale objevný a úžasný!
Anička u moře (Ilustrátor)
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Anička v Austrálii (Ilustrátor)
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Jednou večer tatínek oznámí Aničce novinu - jede na kongres do daleké Austrálie. Ale nejúžasnější je, že Anička s babičkou poletí s ním! Nadšená Anička se těší, určitě ji tam čekají báječné zážitky, a navíc uvidí exotické rostliny, klokany, papoušky a medvídky koala! Svůj deník si tentokrát povede jako opravdová cestovatelka. A Anička u protinožců skutečně prožije spoustu nevšedních dobrodružství a setkání. Nakladatelská anotace.
Anička ve městě (Ilustrátor)
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Anička se po roce u babičky vrací s rodiči do Prahy, kde ji čeká spousta změn a nových zážitků. Přestěhovali se na Vinohrady, začíná navštěvovat novou školu, už třetí třídu. Nachází nové kamarádky - Katku, Ditu a Julju, s kterými jezdí po parku na kolečkových bruslích a zažívá další zážitky. Skamarádí se i s Tarkem, s nímž začne hrát loutkové divadlo a rovněž s Adamem, který krásně hraje na klavír. Učí se anglicky, chodí na balet, kupuje si křečky...
Anička v zahradě (Ilustrátor)
obálka knihy
Rok vydání: 2017
Letní prázdniny utíkají jako voda, a Anička jejich začátek strávila na řece. Byl to báječně dobrodružný i trochu nebezpečný týden, vždyť sjela na kánoi Lužnici! Teď se Anička chystá k babičce na vesnici. Chodila tam jeden rok do školy, kamarádky ji už čekají. Anička se na ně moc těší, i na Parašína, s kterým byla vždycky zábava – a zase ji překvapí. Jaký tedy bude konec prázdnin, co všechno Aničku čeká?
obálka knihy
Rok vydání: 1989
obálka knihy
Rok vydání: 2007
Domov pro Marťany (Ilustrátor)
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Na počátku příběhu se rodina stěhuje do vlastního domku a hrdinka prožívá všechny problémy života v novém prostředí. Snaží se najít kamarádku a po počátečním zklamání se zdá, že se jí to podařilo. Autorka akcentuje pozitivní přístup k životu u všech členů rodiny, jejich vzájemnou lásku a pochopení.
obálka knihy
Rok vydání: 2009
Kuba je jedináček, jeho maminka už nemůže mít další děti a tak se s tatínkem dohodnou, že pomohou dítěti z dětského domova. Kubovi vše řeknou až ve chvíli, kdy už si mají hočičku přivézt domů. Kuba se těší, že holčička bude jako jeho správná kamarádka Marcelka. Ale skutečnost je úplně jiná, Alenka je už sice čtyřletá, ale skoro vůbec nemluví a vyžaduje stálou maminčinu péči. Kuba začíná mít strach, jestli ho budou mít rodiče a děda pořád stejně rádi a jestli, když s ním nebudou spokojeni, ho na oplátku nepošlou do dětského domova. Doma už nic není tak, jak bývalo. Podaří se jim všem se s novou situací vyrovnat a vytvořit opravdovou rodinu?
obálka knihy
Rok vydání: 0
Hurá, vytesáme si svou první sochu! Není to báječný nápad? Celá čtvrtá třída pojede na výlet do kamenické školy. To bude něco, děti zatím vyráběly jen zvířátka či hrnky z hlíny. Kubu okamžitě napadne, že vytesá kamarádku Marcelu. Ale než k tomuhle dojde, čeká ho pozoruhodná cesta autobusem, zkouška odvahy v nočním parku a spousta rošťácké zábavy při ubytování i v dílně. Podaří se dětem vůbec něco vytesat?
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Jednoho dne přiveze Honzíkova pradědečka Edu domů městská policie. Dědeček nic hrozného neprovedl, jen zapomněl cestu domů. Od této události je jeho zapomínání čím dál častější. Zanedlouho se ukáže, že dědeček trpí Alzheimerovou nemocí. Musí brát léky, ale ani ty ho nedokážou vyléčit. Malý Honzík má však dědu Edu stále moc rád a pořád si s ním užívá dost legrace. Někdy se ale stane, že se z nevinné hry vyklube pořádný průšvih.
Luisa a Lotka (Ilustrátor)
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Příběh dvojčat z rozvedeného manželství, která si vymění úlohy a zamotají tak svým rodičům hlavy, je určen dětem od 8 let.
Neobyčejné dárky (Ilustrátor)
obálka knihy
Rok vydání: 1995
obálka knihy
Rok vydání: 1989
obálka knihy
Rok vydání: 2000
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Křesadýlka proměnil z kamene skřítek Čarovníček a hned se spolu skamarádili. Čarovníček našel novému skřítkovi pěkné bydlení a seznámil ho s obyvateli lesa. Křesadýlko brzy pomáhal všem, kdo to potřebovali – houbě pýchavce, stonožce, brouku roháčovi, sově a dalším. A když pak poznal půvabnou a milou vílu Rozárku, bylo mu na světě mnohem veseleji! Laskavé i vtipné pohádkové vyprávění, v němž se malí čtenáři dozvědí spoustu zajímavostí o zvířatech a přírodě vůbec. Nakladatelská anotace.
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele