Eva Veselá

Eva Veselá - portrét autora

Eva Veselá

Narozen: 1963

Tvorba
Diskuze
obálka knihy
Rok vydání: 2006
Kniha popisuje několik posledních měsíců v životě Oscara Wildea v Paříži, v hotelu d'Alsace. Básník rekapituluje svůj život, popisuje rodinné příslušníky, způsob literární tvorby i svou náklonnost k mužům. Jeho pohled je trýznivý, básník nešetří sám sebe ani literární souputníky, kteří ho později odsoudí za zhýralost a vyloučí jej ze své společnosti.
Golem z londýnských doků (Úvod, Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 1995
Tajuplný román anglického autora je situovaný do Londýna v poslední čtvrtině 19. století.
Radost ze života (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2002
Po odchodu od manžela hrdinku spojuje s rodinou pouze upřímné pouto s tchyní, moudrou a životaznalou ženou, která chce před svou smrtí snaše pomoci navázat zpřetrhané vztahy. Hrdinka žije sama v Londýně, živí se psaním časopiseckých seriálů a třebaže její život není nijak oslnivý, i po letech ji vrcholně uspokojuje pocit osobní svobody a samostatnosti. Smrt tchyně a setkání s dospělými dětmi ji ale postrčí do nové životní etapy, v níž se snaží dohonit, co ve vzájemných vztazích s dětmi zameškala.
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele