Hana Pernicová

Hana Pernicová - portrét autora

Hana Pernicová

Tvorba
Diskuze
Císařova hrobka (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2011
Cotton Malone, kterého známe z předcházejících autorových románů, je kontaktován neznámými únosci, kteří mají v rukou jeho spolupracovnici a brutálně ji mučí. Malone se ocitá v bezvýchodé situaci. Zločinci po něm chtějí jistý předmět, o jehož existenci nemá ani tušení. Pomalu rozkrývá složitý příběh mocenského boje tajného bratrstva v současné Číně. Zjišťuje, že za vším stojí nález nevyčerpatelného energetického zdroje, jehož ovládnutí znamená neomezenou ekonomickou a politickou moc.
Čtrnáctá kolonie (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2017
Na Sibiři se scházejí dva muži z protilehlých stran barikády. Měla to být pragmatická schůzka, ale skončila střelbou. A těžce zraněný Cotton Malone teď už ví, že se před Alexandrem Zorinem musí mít opravdu na pozoru. Alexandr Zorin je milovníkem starých časů, jeho neotřesitelná loajalita k bývalému Sovětskému svazu se během desetiletí přetavila v nenávist vůči Spojeným státům. A nyní tento muž míří do severní Ameriky, konkrétně do sídla legendami opředeného tajného bratrstva, jehož poradenství využila celá řada amerických prezidentů. A jednou z poskytnutých rad byl i návrh vojenské invaze do Kanady, která se měla stát čtrnáctou kolonií Spojených států. Co by následovalo, kdyby byl tento záměr zveřejněn, je nasnadě... Do inaugurace nového prezidenta USA zbývají už jen hodiny.
Ďáblův elixír (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Roku 1741 nabídnou domorodci z jihoamerického deštného pralesa na území dnešního Mexika misionáři Eusebiovi nápoj, který je odvarem z podivuhodné rostliny. Nazývají ho posvátným lektvarem a po jeho požití se před Eusebiem rázem otevřou nové obzory. O více než dvěstě let později v téže zemi se speciální protidrogová jednotka, jejímž členem je i Sean Reilly, pokouší zlikvidovat tajnou a nelegální laboratoř. V současnosti pak dojde k útoku na výzkumné středisko, které se zaměřuje na léčbu chorob starými postupy, na něž moderní civilizace zapomněla. Poslední události pochopitelně souvisejí s onou pradávnou bylinou, o níž je později zjištěno, že může být hlavním nástrojem k případné reinkarnaci. O její využití mají zájem nejen lékařské ústavy, ale především mocné drogové kartely, pro něž by znamenala zdroj téměř neomezených příjmů. Tuto odvrácenou stranu reprezentuje v tomto románu Raoul Navarrro, navíc i vyznavač černé magie. Reilly s Chaykinovou jsou však přesvědčeni, že tajemství spojené s onou mýtickou květinou nesmí být odhaleno, neboť jeho zneužití by mohlo přinést katastrofu nevídaných rozměrů.
Dokonalý zločin (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2009
Sestavovatel pečlivě vybral pozoruhodné povídky většinou méně známých autorů z Ameriky a Británie 20. století. Povídky nabízejí velmi nápadité variace na zdánlivě neproveditelné zločiny, často na "záhadu zamčeného pokoje". Mnohé se pohybují za hranicí uvěřitelnosti, každopádně ale sbírka potěší každého příznivce detektivek logického typu.
Jeffersonova šifra (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Rukou vraha zemřeli čtyři američtí prezidenti. Došlo k tomu v různých dobách, za rozdílných okolností, zdánlivě bez souvislosti. Co když ale mají všechny čtyři atentáty stejnou příčinu? Co když za vším stojí jistá pasáž americké ústavy, o níž nemá téměř nikdo tušení? Odpovědi na tyto otázky se snaží najít bývalý agent ministerstva spravedlnosti Cotton Malone. S nasazením vlastního života překazil atentát na současného prezidenta Dannyho Danielse a dostal se tím do střetu se Společenstvem, mocným a tajným bratrstvem založeným během války o nezávislost. Společně s Cassiopeiou Vittovou se vydávají na smrtelně nebezpečnou misi, během níž rozluští šifru prezidenta Jeffersona. Ale ani zde jejich úkol nekončí: budou muset překonat ještě celou řadu úkladů, než proniknou k dokumentu natolik mocnému, že činí zlovolné Společenstvo neporazitelným... Nakladatelská anotace.
Kolumbova záhada (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Investigativní novinář Tom Sagan píše tvrdé a otevřené články z nejkrizovějších oblastí světa. Když se však ukáže, že kontroverzní zpráva z válkou zmítaného regionu je podvod, ocitne se Saganova profesionální pověst i důvěryhodnost v troskách. Od té chvíle žije v jakémsi virtuálním exilu, pronásledován špatnými rozhodnutími i šokující pravdou, kterou nemůže dokázat: že jeho profesní krach byl úmyslnou sabotáží. Ale než Sagan ukončí své trápení stisknutím spouště, zasáhne osud v podobě záhadného cizince. Ten muž totiž přichází se žádostí, kterou nelze ignorovat. Zachariáš Simon má zevnějšek učence, zanícení fanatika a Saganovu dceru. Zároveň však zoufale prahne po něčem, co mu může opatřit pouze Sagan - po klíči k záhadě staré pět století, která by ovšem mohla zásadně ovlivnit i současný svět. Pro Sagana může být tato mise poslední možností, jak navázat zpřetrhaná pouta s dcerou a získat zpět ztracenou reputaci. Pro Zachariáše Simona je v sázce ještě víc - a postavit se mu na odpor znamená riskovat katastrofu s nedozírnými následky. Nakladatelská anotace. Kráceno.
Koncová hra (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2016
Uznávaný vědec Ralph Padley umírá a ví, že už mu zbývá jen velmi málo času na to, aby světu vyjevil pravdu. Celé roky skrýval výsledky svého lékařského výzkumu, který byl zneužit k velmi špinavým účelům. Pokud Padley promluví, aby ulevil svému svědomí, budou mít oficiální místa vskutku co vysvětlovat. Ale mistři černých operací ze CIA dobře vědí, jak umlčet nepohodlné. A tentokrát pro to udělají naprosto všechno. Ví to i Padley, a tak začne hledat prostředníka, který by si troufl jít proti tajné službě. Volba padne na Seana Reillyho – jednak proto, že je agentem mocné FBI, jednak proto, že na věci bude mít osobní zájem: konečně bude moci zjistit, jak zemřel jeho otec. Reilly už dlouho pochybuje, že otec spáchal sebevraždu...
Královský klam (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Bývalý agent amerického ministerstva spravedlnosti, špičkový kryptolog a nyní majitel antikvariátu v Kodani Malone cestuje se svým synem Garym do Dánska a s sebou veze mladičkého kapsáře Iana Dunna, kterého má předat na londýnském letišti policii. Jednoduchý úkon však vezme zcela jiný směr, neboť údajní policisté jsou ve skutečnosti únosci a chlapci při přepadení zmizí neznámo kam. Malone se tak opět ocitá v dalším nepříjemně orientovaném politickém skandálu, který je navíc komplikován historicky. Jistá tajemství totiž sahají až do tudorovského období a mohla by ohrozit podobu celé současné Británie. V operaci Královský klam však ne každý státní agent sleduje ty správné cíle. Malone se snaží zachránit svého syna i druhého chlapce, ale cesta k jejich osvobození vede pouze přes odhalení pravdy politického spiknutí.
Křižák (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2002
Román je vyprávěním mnicha Lucase, který dostal za úkol od arcibiskupa vyléčit svého přítele Franciska, který je po návratu z křížové výpravy v Levantě údajně posedlý démony či ďáblem. Francisko s ním nejprve odmítá hovořit, ale postupně Lucas získá jeho důvěru a dovídá se celý příběh jeho dětství i prožité hrůzy na křížové výpravě, kde mimo jiné ztratil svého bratrance Andrése. Z jeho vyprávění vyznívá, že největším nepřítelem nejsou nevěřící, proti kterým křižáci bojují, ale zrada a podlost ve vlastních řadách.
Lincolnův mýtus (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2015
Září 1861. Není všechno takové, jakým se jeví. Tento záhadný vzkaz a k němu připojené tajemství putovaly od jednoho amerického prezidenta k druhému, až skončily v rukou Abrahama Lincolna. Na pozadí krvavých střetů občanské války se musí Lincoln rozhodnout, jak s třaskavou informací naložit: má zachránit tisíce amerických životů, anebo zabránit tomu, aby se mladý národ nenávratně rozpadl na kusy?
Pařížská pomsta (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Cotton Malone se ještě ani pořádně nevzpamatoval z poslední akce, když mu vtrhne do života americký agent Sam, jemuž jde po krku skupina zabijáků. Malone má o vyděšeném mladíkovi zpočátku velké pochybnosti. Teprve zuřivá přestřelka, z níž oba jen tak tak vyváznou živí, ho přesvědčí, aby se s nečekaným spojencem vydal do noci a ujal se nové, smrtelně nebezpečné mise. Jejich první zastávkou je sídlo Maloneova přítele Henrika Thorvaldsena, který odhalil zákeřné plány Pařížského klubu – společenství miliardářů s úmyslem zmocnit se vlády nad globální ekonomikou. Malone se vydává na zběsilou honbu za ztraceným pokladem Napoleona Bonaparta, protože je to podle všech indicií jediný způsob, jak zabránit finanční zkáze celého světa. Klíč k záchraně drží v rukou jediný člověk: Cotton Malone...
Pilátova žena (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2007
Román je psán jako fiktivní osobní výpověď zestárlé Claudie Proculy. Přes dětství a mládí se dostáváme k sňatku s centurionem Pilátem, s nímž odchází z Říma do Judeje a seznamuje se zde s Ježíšovým učením. Chování mladé ženy je ovlivněno jejími věšteckými schopnostmi; přestože předpoví také Kristovu smrt, ona ani Pilát mu už nemohou nijak pomoci. Nahlédneme i do problémů Claudiina manželství a do dvorů dvou panovníků - Tiberia a Heroda. Autorčina fantazie horlivě kombinuje a domýšlí i to, co je v historických pramenech jen lehce naznačeno. Osoby známé z Bible či starověkých dějin se tak čtenáři často jeví v novém, intimnějším světle.
Poslední templář (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2011
Akkon, 1291. Zatímco poslední křesťanská bašta neodvratně padá do rukou muslimům, hrstce templářů se podaří prchnout se záhadnou truhlou, kterou jim svěřil umírající velmistr řádu. New York, současnost. V Metropolitním muzeu probíhá vernisáž výstavy Poklady Vatikánu. Uprostřed ceremoniálu do budovy vtrhnou čtyři muži v templářském odění a brutálně zlikvidují každého, kdo jim vstoupí do cesty. Archeoložka Tess Chaykinová z úkrytu zděšeně přihlíží, jak vůdce nájezdníků bere z vitríny jakýsi podivný předmět, utrousí několik latinských slov a vzápětí se svými druhy mizí v ulicích. Vyšetřováním je pověřen tým FBI v čele se Seanem Reillym. Mrtvých přibývá a je stále zřejmější, že ukradený předmět hraje v případu klíčovou roli. Sean a korunní svědkyně Tess jsou vtaženi do ponuré a tajemné historie templářského řádu. Na každém kroku jim jde o život, protože někdo se chce postarat, aby dávná tajemství zůstala navždy pohřbena. A není divu, protože tato tajemství by mohla otřást samotnými základy křesťanské víry a vést k odhalení faktů, které církev úzkostlivě tajila celé dva tisíce let.
Rasputinův stín (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Tajemný mnich a šedá eminence carského dvora. Muž, kterého bylo téměř nemožné zabít. A jehož dílo zřejmě přežilo dodnes… Píše se rok 1916. Horníky v dole na Urale náhle zachvátí podivné šílenství a navzájem se povraždí. Nikdy se bohužel nepodaří zjistit, co bylo příčinou děsivého krveprolití: než totiž stačí mrtvá těla vychladnout, neblaze proslulý důvěrník carské rodiny Grigorij Rasputin vyhodí důl do povětří. Proč vlastně prodléval v tomto nehostinném kraji? A proč mu tolik záleželo na tom, aby zlikvidoval všechny důkazy? Současnost. Agentu FBI Seanu Reillymu byl svěřen choulostivý případ: skokem z okna newyorského mrakodrapu se zabil ruský diplomat. Šlo opravdu o sebevraždu? Kam zmizel majitel bytu, bývalý učitel fyziky Leo Sokolov? A nebyl ve skutečnosti Sokolov někým docela jiným, než za koho se vydával? Zatímco Reilly hledá odpovědi na tyto otázky, New Yorkem se přelije vlna vražd a nepochopitelného, nepříčetného násilí.
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Námořnímu důstojníkovi Maloneovi bylo deset let, když jeho otec zahynul při havárii ponorky, které velel. Žádné přesnější informace rodina nedostala a ponorka se nikdy nenašla. Malone se ji snaží najít v dospělosti, kdy má dostatek sil, peněz a hlavně konexí. Ze získaných tajných materiálů zjistí, že jeho otec zahynul při supertajné misi u Antarktidy. Postupně zjišťuje, že odkrýt dávné tajemství netouží jen on sám. Musí několikrát nasadit vlastní život, aby se k otci vůbec dostal.
Spása templářů (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2011
V červenci 1203 obléhá křižácké vojsko Konstantinopol. Těsně před jeho pádem se rozhodne malá skupina templářů odvézt do bezpečí rukopisy, jež jsou uloženy ve třech truhlicích. Obsahem těchto písemností byly dávné texty, kázání a pojednání z doby, kdy se teprve rodila jednotná křesťanská víra. Tyto dokumenty se později dostaly do vatikánských archívů, v nichž jsou evidovány pod názvem Fondo Templari. Do těchto místností se nyní snaží také proniknout i speciální agent ve službách FBI Sean Reilly. Jeho přítelkyně, archeoložka Tess Chaykinová, byla totiž unesena a původce tohoto činu žádá za její propuštění právě ony vzácné spisy. Patrně stejný pachatel drží v zajetí i rodinu íránského profesora historie, které vyhrožuje zabitím, pokud tento vědec odmítne spolupráci s Reillym a nepomůže mu rukopisy odcizit. Reilly ovšem brzy zjistí, že v těchto materiálech jsou ukryty výbušné informace, které by mohly ohrozit jak samotnou existenci papežského státu, tak i dosavadní biblické výklady...
Svatyně (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2007
Jádro příběhu tvoří odvěká touha lidstva dožít se vysokého věku, oddálit přirozený proces stárnutí, nalézt zázračný elixír života. Hlavnímu hrdinovi se to podařilo, je však po mnoho let nucen měnit svou identitu, místo pobytu a prchat před nepřáteli, kteří touží recept na dlouhověkost získat. Naposledy byl spatřen v Neapoli roku 1750. V roce 2003 se americkým jednotkám podaří vypátrat skrytou laboratoř, kde tajemný vědec prováděl na lidech zrůdné pokusy. Jediným vodítkem k vyřešení záhady se stává starobylý symbol hada požírajícího vlastní ocas.
obálka knihy
Rok vydání: 2017
Co napsat o knize, do níž jsou zařazeny krimipovídky od šestatřiceti mistrů tohoto žánru? Snad jen pár nejslavnějších jmen: Jeffery Deaver, Jo Nesbo, Boris Akunin nebo Ruth Rendellová. Bylo by ale nespravedlivé vzbuzovat dojem, že další autoři jsou tam jen tak do počtu. Erudovaný editor Maxim Jakubowski věděl dobře, co dělá, když tuto antologii sestavoval. Výsledkem jeho pečlivého výběru je kniha, v níž vás každá povídka chytí a nepustí. Uchvátí. Překvapí. A každá docela něčím jiným.
obálka knihy
Rok vydání: 2008
Sbírka obsahuje příběhy, v nichž je základním prvkem záhada, ve kterých ke zločinu zdánlivě nemohlo vůbec dojít a přesto všichni autoři dovedou nepochopitenou zápletku k racionálnímu, uvěřitelnému, třebaže překvapivému rozluštění. Sestavovatel sborníku vybral na toto téma povídky autorů dvacátého století, většinou jeho druhé poloviny, a knihu doplnil jejich medailony, autorským úvodem a doslovem, který shrnuje historii tohoto speciálního žánru.
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele