Henry Miller

Henry Miller - portrét autora

Henry Miller

Narozen: 1891

Zemřel: 1980

Tvorba
Diskuze
obálka knihy
Rok vydání: 1998
Big Sur je půvabný kraj na kalifornském pobřeží, který autor objevil po válce po svém návratu z Evropy (píše o něm i Jack Kerouack). Zamiloval si jej a ve srubu na pobřeží prožil důležité okamžiky druhé třetiny svého života. V podrobných popisech vzpomíná na manželství a děti, nejrůznější přátele, kteří prošli jeho životem i jeho srubem v Big Sur, v dlouhých pasážích líčí diskuse i své vlastní úvahy na nejrůznější témata a především své vnitřní pocity. Hlavním spojovacím tématem je však, kromě osoby autora samého,sama oblast Big Sur. vavrovak
Černé jaro (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 1995
Eseje (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2011
obálka knihy
Rok vydání: 2007
V pětasedmdesáti letech poznal autor v hudební kavárně krásnou a talentovanou japonskou zpěvačku, do které se vášnivě a trýznivě zamiloval. Celý rok se o ni ucházel a z frustrace bezesných nocí, v nichž se sám sobě vysmíval jako stárnoucímu milovníkovi a přesto doufal, že se jeho sen uskuteční, vznikl jímavý a hluboce lidský milostný příběh. Kniha doplňují reprodukce dvanácti Millerových akvarelů a faksimile rukopisu.
obálka knihy
Rok vydání: 1996
Americký spisovatel, ovlivněný evropskou kulturou a emigrací ve Francii, píše tento román po návratu do Ameriky v r. 1939, aby opět našel vztah ke své zemi.
obálka knihy
Rok vydání: 1997
obálka knihy
Rok vydání: 2011
Kniha, inspirovaná autorovým putováním po Ŕecku roku 1939, je svéráznou koláží cestovatelských zážitků, komentářů, úvah, asociací, snů i anekdot.
obálka knihy
Rok vydání: 1996
Nexus (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 1995
obálka knihy
Rok vydání: 2006
Velkolepým asociativním stylem, s nenapodobitelnou imaginací a s experimentátorskou zaujatostí líčí autor svůj pobyt v New Yorku, své tvůrčí i citové problémy a vypovídá tak vlastně o dezorientovaném člověku uprostřed útočící civilizace. New York 30. let 20. století vidí jako konglomerát brutality a tuposti, přepychu, špíny, bídy a lhostejnosti. V tomto rámci sarkastickým, sebeironizujícím vyprávěním zaznamenává vlastní konkrétní zážitky, erotická dobrodružství i svá pátrání po smyslu života, tvorby a umění.
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Město je v tomto případě chápáno jako katalyzátor lidské individuality a autorův životní styl určuje postavení člověka, jemuž cíl stát se spisovatelem brání přijmout stálou práci. Často se ocitá na pokraji bídy, ale život ze dne na den nepovažuje za neštěstí, vychutnává naopak zajímavá setkání, prvek dobrodružství a nevázané lásky. Tento život reflektuje proudem spontánní výpovědi bez pevné osnovy, v krátkých úsecích nechává probíhat sled jevů, historek, portrétů, úvah a básnických vizí. Otevřená výpověď o lidské sexualitě, bezprostřední líčení vlastního intimního života a syrový slovník odsunuly knihu na řadu let do oblasti pornografie.
obálka knihy
Rok vydání: 1995
obálka knihy
Rok vydání: 1997
Sexus (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 1994
Svět sexu (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 1995
Studie známého amerického autora na téma sex a jeho role v životě člověka.
obálka knihy
Rok vydání: 1998
V této próze vypráví příběh nenáročného erotického přátelství, odehrávajícího se ve svérázném bohémském prostředí kolem náměstí Clichy na Montmartru. Knížka je realisticky střízlivá, ale jinak obsahuje všechny charakteristické rysy Millerovy tvorby, především určitý naturalismus a spontánní autobiografičnost. /Záv/
obálka knihy
Rok vydání: 1996
Dvě povídky, které staví do protikladu pohled na vysněný a reálný svět.
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele