Ivana Peroutková

Ivana Peroutková - portrét autora

Ivana Peroutková

Narozen: 1960

Tvorba
Diskuze
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Cirkus přijel! nese se ráno nadšeně celou třídou. Anička se hned domluví s kamarádkami, že se po vyučování poběží k šapitó podívat. Anička je cirkusovým prostředím okouzlená - tak ráda by taky vystupovala v sobotním představení. Proto se na místo pozdě odpoledne ještě jednou vrátí. A potká se s malou provazochodkyní Bětkou. Že by novou kamarádkou? Možná že ta Aničce splní její největší přání. Nakladatelská anotace.
obálka knihy
Rok vydání: 0
Anička měla jedno tajné přání – hrát loutkové divadlo. A to se jí málem splnilo na podzim, jenže nakonec odletěla s rodiči k moři. Ovšem teď se zdá, že už nic nebrání předprázdninovému divadelnímu představení. Ale kde budou divadlo hrát? Jaký mu vymyslí název? A budou úspěšní? Na Aničku čeká vedle radostných příprav i spousta starostí a tajemství.
obálka knihy
Rok vydání: 2010
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Už brzy se Aničce narodí bratříček nebo sestřička. Zatím se ale rozhodne, že na Velikonoce pojede k babičce, za svými kamarádkami Olinou a Irenou. Babička má z její návštěvy opravdovou radost a Anička rychle zjišťuje, co je nového. Babička si pořídila slepice - Anička může pomáhat se sbíráním vajíček a kluci už chystají proutky na pomlázky. Čekají je společně opravdu veselé Velikonoce.
obálka knihy
Rok vydání: 0
Anička je milá, chytrá, přátelská, a tak má spoustu kamarádek. Některé bydlí blízko babičky na venkově, jiné v Praze a další potkává na cestách. Má taky kamaráda, s kterým ráda hraje loutkové divadlo. Nepřeberné příhody i splněné sny Anička prožívá právě s nimi, ať už ve městě, na vsi, nebo o prázdninových výletech na řece, u moře, po horách či v daleké zemi. A všechno si jako správná cestovatelka a dobrodružka zapisuje do tajného deníku!
obálka knihy
Rok vydání: 2011
Jsou zimní prázdniny a Anička vyráží s kamarádkami Ditou a Juljou na chalupu do Jizerských hor. Veselá dobrodružství, která společně prožívají nejen při lyžování, jsou narušena příjezdem spolužačky Katky. Je nafoukaná, protivná a nic ji nebaví. A tak se Anička musí postarat, aby tyhle prázdniny nebyly nadobro pokažené! Nakladatelská anotace.
obálka knihy
Rok vydání: 0
Miluješ prázdniny a dobrodružství? Anička ano. Letos je prožije jako správný vodák na řece Lužnici. Zní to jako báječné léto! A navíc s ní pojedou i její nejlepší kamarádky – Dita, Julja a Katka. Je naprosto jasné, že tyhle prázdniny budou nezapomenutelné a děvčata prožijí báječný týden - dobrodružný, trochu nebezpečný, ale objevný a úžasný!
obálka knihy
Rok vydání: 2010
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Jednou večer tatínek oznámí Aničce novinu - jede na kongres do daleké Austrálie. Ale nejúžasnější je, že Anička s babičkou poletí s ním! Nadšená Anička se těší, určitě ji tam čekají báječné zážitky, a navíc uvidí exotické rostliny, klokany, papoušky a medvídky koala! Svůj deník si tentokrát povede jako opravdová cestovatelka. A Anička u protinožců skutečně prožije spoustu nevšedních dobrodružství a setkání. Nakladatelská anotace.
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Anička se po roce u babičky vrací s rodiči do Prahy, kde ji čeká spousta změn a nových zážitků. Přestěhovali se na Vinohrady, začíná navštěvovat novou školu, už třetí třídu. Nachází nové kamarádky - Katku, Ditu a Julju, s kterými jezdí po parku na kolečkových bruslích a zažívá další zážitky. Skamarádí se i s Tarkem, s nímž začne hrát loutkové divadlo a rovněž s Adamem, který krásně hraje na klavír. Učí se anglicky, chodí na balet, kupuje si křečky...
obálka knihy
Rok vydání: 2017
Letní prázdniny utíkají jako voda, a Anička jejich začátek strávila na řece. Byl to báječně dobrodružný i trochu nebezpečný týden, vždyť sjela na kánoi Lužnici! Teď se Anička chystá k babičce na vesnici. Chodila tam jeden rok do školy, kamarádky ji už čekají. Anička se na ně moc těší, i na Parašína, s kterým byla vždycky zábava – a zase ji překvapí. Jaký tedy bude konec prázdnin, co všechno Aničku čeká?
obálka knihy
Rok vydání: 2010
obálka knihy
Rok vydání: 2009
I tentokrát má Denisa spoustu problémů, které trápí dívky v jejím věku. Patrikova dechberoucí láska se zdá být pouhou iluzí a Denisa si přestává být vztahem jistá. Místo toho se jí začíná líbit Filip, kluk její nejlepší kamarádky Kristýny. I o Filipovi a Kristýně se dozvíme spoustu nového. Všichni doufají, že se jejich trápení brzy sama vyřeší, ale jak už to tak bývá, věci často dopadají jinak, než si je plánujeme. Volné pokračování knihy Denisa mezi skleněnými střepy.
obálka knihy
Rok vydání: 2009
obálka knihy
Rok vydání: 2009
Denisa je celá pořezaná, místo rukou má jen dva ovázané pahýlky, z okna pozoruje plynoucí oblaka a přemítá o životě. Vzpomíná, jak se seznámila s báječným Patrikem a kamarádkou Kristýnou, kdy se její rodiče začali hádat a přemýšlí, proč se její sny hroutí jako domeček z karet. V životě čtrnáctileté dívky je mnoho poprvé a Denisa se s nimi musí vyrovnat. Nemá svá trápení komu svěřit a prosí o pomoc nás. Třeba takovou Denisu v okolí také známe, třeba také potřebuje poradit. Jistě nadejde den, kdy Denisa nakonec pomůže i nám...
obálka knihy
Rok vydání: 2009
Denisa se vrací po prázdninách do Prahy a hlavu má úplně zamotanou. Zdá se, že mezi ní a Filipem opravdu přeskočila jiskra. Čeká ji ale nelehký úkol: rozejít se s Patrikem. Co teprve, až se o všem dozví Kristýna. Zatím mají spolu pohodové kamarádství, o které Denisa nechce přijít. Denisa pomáhá mamince ve zlatnictví, stará se o mladšího brášku Honzíka, klid narušuje jen otec - příležitostný alkoholik. Kniha volně navazuje na tituly: Denisa mezi skleněnými střepy, Denisa a její podzimní můra.
obálka knihy
Rok vydání: 2007
Knihovnice Hedvika tráví s manželem Edou, spolumajitelem topenářské firmy, a s dvěma malými dcerami dovolenou u moře v Chorvatsku. Na první pohled spokojená žena z Prahy, která nemá existenční starosti a mohla by si užívat dnů volna, se necití šťastná. Vytržení z každodenní rutiny v ní naopak vyvolává tíživé pocity smutku, osamění i nejasné touhy po opravdovém a silném citovém vztahu. Autorka ve své próze s lyrickými prvky potlačuje dějovou složku a prostřednictvím střípků dojmů, nálad, úvah, vzpomínek a snů zachycuje vnitřní svět frustrované ženy.
obálka knihy
Rok vydání: 2010
obálka knihy
Rok vydání: 2017
Konečně bude zachráněna! Ivaně se splnil sen – nejenže se dostala na Filozofickou fakultu a studuje divadelní vědu, ale jede na jazykový kurz do Francie. Do sladké Francie, na Západ, za hranice, které si myslela, že nikdy nepřekročí. Vyráží do Paříže, potkává mnoho nových lidí, seznamuje se s cizinci a stopem jede do Toulonu. Je to životní zkušenost, která ji změní, i když úplně jinak, než si myslela. Protože žádná cesta není taková, jakou si ji představujeme…
obálka knihy
Rok vydání: 2007
Autor postihuje dětskou touhu po dobrodružství, tajemnu, po kamarádském kolektivu, po životě v souladu s přírodou, apeluje na nejlepší lidské vlastnosti a jejich rozvíjení. Hlavní postavou je vedoucí Rikitan, který dá dohromady partu dvanácti chlapců. Každý je jiný, ale všichni se vzájemně dobře doplňují. Rikitan pro ně vymyslí program, který je vede k fyzické i psychické zdatnosti. Vyvrcholením je společný tábor ve Sluneční zátoce na Bobří řece, kde chlapci dokončují lov 13 bobříků. Každý bobřík představoval nějaký úkol vyžadující mrštnost, obratnost, zručnost, sílu nebo sebeovládání. Publikace v závěru obsahuje i přehled ulovených bobříků.
obálka knihy
Rok vydání: 0
Jeden obyčejný den v životě Judity, ale i ten může změnit vše. Jeden horký den v malém městečku za Prahou. Den, ve kterém se protnou všechny ostatní dny, chvíle a pocity. Judita se ráda toulá a hledá… Co to vlastně ta Judita hledá? I když měla vcelku hezké léto, vyrazila na výlet s kamarádkami, prožila letní románek, tak stále nemůže zapomenout na Vojtu. Co ji k němu táhne? A proč má někdo v očích touhu a jiní nic? A proč by zrovna pro Juditu měly pršet červené růže?
obálka knihy
Rok vydání: 2009
Poněkud snová knížka, kdy se Milda vydává se svým papouškem Žakem do jeho rodné Tanzanie, samozřejmě jen prstem po mapě. Ale vidí spoustu zajímavostí, projde pralesem, spatří nejvyšší africkou horu a potká malou černošku Estu, která se stane jeho kamarádkou. Poté, kdy dívka spadne do pasti na tygry, musí chlapec v neznámém prostředí prokázat velkou odvahu, aby se oba zachránili. Doplněno moderními ilustracemi.
obálka knihy
Rok vydání: 0
Prázdniny nezačaly pro Kristiána zrovna šťastně. Maminka se jednoho dne nevrátila domů, a tak po dlouhém čekání vylekaný Kristián utíká z domova. Útočiště najde na nábřeží Vltavy, kde se potlouká se svým jediným kamarádem – černým kocourem. Cvičený Teo předvádí turistům akrobatické kousky, a tím oba tuláci získávají trochu peněz k přežití. Kristián ví, že se nemůže skrývat věčně. Ale jak má zachránit maminku i sebe?
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Viktorie potřebuje někomu sdělit svůj příběh, všechno, co prožila během roku na gymnáziu, s matkou, příbuznými po smrti otce, kamarádkami, s láskou. Viktorie je poprvé zamilovaná a zranitelná, má trápení, pochybnosti, pocity osamělosti a tužby - své chiméry. Ale i proto dokáže být upřímná k sobě a vnímavá a otevřená vnějšímu světu. A tak se rozhodne, že napíše „svůj román“. Nakladatelská anotace.
obálka knihy
Rok vydání: 2007
Jednoho dne dostane Madlenka dárek od zahradníka z Číny. V obyčejně zabalené krabici je ukryto nádherné šedé koťátko. Podle své zvláštní barvy získá jméno Šedulka. Holčička je moc šťastná a o kocourka se dobře stará. Zatímco je ve škole, seznamuje se Šedulka na zahradě s dalšími kočkami: Mikešem, Mourkem a Micinkou. Ty ho naučí spoustu věcí, které by správná kočka měla umět. Kocourek roste, sílí a, aniž by si to uvědomoval, postupně se mění i jeho barva. Jednou ráno však uslyší od cizího člověka větu, která zcela změní jeho dosavadní spokojený život.
obálka knihy
Rok vydání: 2006
Hlavní hrdinka vypráví o svém dětství u babičky a dědečka, poté, co její otec uhořel v rodném domě. Vnitřní monolog vzpomínek je věnován mladší sestře, vyrůstající u matky. Přes dětství se probírá jejich společným dospíváním, hodnotí své neúspěšné partnerství i nešťastné manželství své sestry, stále však neztrácí naději na lepší život.
obálka knihy
Rok vydání: 1992
Děj je jednoduchý - mladá dívka, studentka divadelní vědy na filozofické fakultě, trpí mentální anorexií. Má dobré rodinné zázemí, lidem kolem ní není osud lhostejný a tak se dostane včas do psychiatrické léčebny. V druhé polovině knihy si dívka klade otázky o smyslu lidského života a lidského snažení. 24.11.1992
Parnell královničce (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Jádrem autorovy sbírky, která svou formou a číslováním jednotlivých básní připomíná básnickou poému, je zachycení vztahu mezi irským vlastencem Charlesem Stewartem Parnellem a Katherinou, manželkou kapitána Williama O'Shea. Tento mimomanželský poměr, jehož počátek se datuje k roku 1880, byl v tehdejší době vnímán jako kontroverzní vztah, odporující normám a pravidlům viktoriánské morálky a protože jedním z jeho aktérů byl známý radikální vůdce, stal se předmětem diskuzí ve vysokých londýnských kruzích. Vznikl tak obrovský skandál, jenž svým způsobem přivodil i Parnellův politický pád. Teprvé poté dal manžel Katheriny souhlas k rozvodu a pro oba protagonisty se tak konečně otevřela příležitost strávit zbytek života společně.
obálka knihy
Rok vydání: 1997
Jirásek zaznamenal nejen staré zkazky o samých počátcích života na našem území, jak je zachovala lidová tradice nebo pozdější kronikáři, ale i pověsti z doby pozdější. Jimi si lid opředl začátky a další osudy křesťanství na našem území a vznikaly především jako výraz tužeb prostého člověka. Toto vydání je převyprávěno do současné češtiny.
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Jihočeský statek je jako stvořený pro prázdninové lenošení, hraní a snění. Co když ale dvě desetileté holky zatouží po dobrodružství? Třeba vyvolat ducha dívenky, která žila na stejném místě před mnoha lety a zemřela dřív, než stačila vyrůst? Zahrávat si s duchy může být pořádně nebezpečné, o čemž se Áňa s Táňou velmi brzy přesvědčí.
obálka knihy
Rok vydání: 1995
Hrdina ani čtenář nejsou schopni rozhodnout zda hrůza, kterou vnímají, je realitou či patologickým výplodem fantazie. Klasické kulisy noci, ticha, podivných zvuků a tvarů, vzrušující atmosféra děsu, úzkosti.
obálka knihy
Rok vydání: 0
Osmiletý Frantík stojí před nelehkým úkolem. Chce všem dokázat, že není žádný „špunt“, ale statečný hrdina, který odhalí zloděje rodinného klenotu – starožitné cukřenky. Při pátrání mu pomáhají kamarádi Matěj a Zdíša. Společně sledují podezřelého pana Pitrmana a vymýšlejí důmyslné léčky. Ale ukáže se, že jejich podezřelý není žádný zločinec, nýbrž docela sympatický sochař. Kam tedy cukřenka zmizela?
obálka knihy
Rok vydání: 0
Frantík Lebeda je na svůj věk menší a drobnější, ale hlavu má plnou snů a nápadů. Však už o prázdninách vyřešil případ ztracené vzácné cukřenky tety Emilky. A zdá se, že ani na podzim nebude Frantík zahálet. Stal se totiž nechtěným svědkem přepadení starožitnictví, a to nemůže nechat jen tak! Po horké stopě se nepustí sám, má dva osvědčené pomocníky Matěje a Zdíšu. A jednoho nového – vlčáčka Kazana. Kamarádi, tak vzhůru do pátrání!
obálka knihy
Rok vydání: 0
Devítiletá Valentýnka je trochu snílek, trochu průzkumnice. Tahle kombinace z ní dělá neobyčejnou holčičku, která se dostává do dramatických i vtipných situací. Valentýnka žije s rodiči, babičkou, tetou, strýcem a psem Hugem ve starém domě se zahradou. A má tři nejlepší kamarády – Jonáše, Péťu, Zuzku, s nimiž se pouští do nejrůznějších dobrodružství. Jenže ta nakonec vždycky dopadnou jaksi jinak, než si Valentýnka představovala.
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele