Jan Kotouč

Jan Kotouč - portrét autora

Jan Kotouč

Narozen: 1987 , Praha

Jan Kotouč je český spisovatel žánrů military science fiction a space opera, magistr v oboru Komunikace a masmédia.

Jeho první vydanou prací byla povídka Příliš blízké setkání, která se v roce 2008 úspěšně umístila v Ceně Karla Čapka a vyšla ve sborníku Mlok 2008.


Tvorba
Diskuze
Invaze (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Český autor zejména military sci-fi své kořeny v oblibě vojenských záležitostí nezapřel. V paralelním vesmíru totiž probíhá druhá světová válka a do událostí se zaplete, jak jinak, i agent John Francis Kovář. Když Kováře navštíví dlouho pohřešovaný přítel Vincent Vega, přinese zprávu o možném nalezení potřebných informací v paralelním vesmíru v Normandii roku 1944. Tady je ale právě na spadnutí vylodění spojenců. Vega s Kovářem se přidají k americkému výsadku, ale nemají záruku, že události budou probíhat přesně dle učebnice dějepisu. Inu, svůj svět si přece musíme zasloužit.
obálka knihy
Rok vydání: 2014
obálka knihy
Rok vydání: 2009
Diplomatický spor o soustavu ve vesmíru, kde byly objeveny vzácné suroviny, začíná pomalu přerůstat do válečného konfliktu. Mezi Astonskou únií a Ballingstonským společenstvím byly vztahy vždy napjaté, ale v případě soustavy Argonaut krize vrcholí. Admirál Sean Everett Tyler je povolán z dovolené do rychlé akce. Možná mu jeho cestu znovu zkříží sympatická a odvážná kapitánka Justina.
obálka knihy
Rok vydání: 2010
O mimozemské rase Hunů lidé věděli jen jedno: komunikace s nimi probíhá skrze válečné lodě – Hunové totiž útočili na každého, kdo se přiblížil k jejich území. Komandér-poručík Vivian Evansová to moc neřešila, jako nový taktický důstojník na lehkém křižníku Ardent měla plno vlastních problémů. Všechno se ale od základů změnilo, když Ardent dostal rozkaz vydat se na mateřskou planetu Hunů, aby se pokusil s agresivními mimozemšťany navázat přátelský dialog. Novela Příliš blízké setkání zvítězila ve své kategorii v Ceně Karla Čapka 2008 a Edice Pevnost přináší její přepracovanou a rozšířenou verzi.
obálka knihy
Rok vydání: 2016
Po úspěšné obraně planety Sinaj se vývoj války v sektoru Hirano začíná obracet ve prospěch Obranné aliance proti Kasimirskému císařství. Aliance má novou flotilu a s ní se chystá osvobodit Simeral, hlavní planetu, která byla okupovaná více než tři roky. Jenže Kasimir má jiné plány. Rozkaz císaře zní jasně: „Simeral smí padnout do nepřátelských rukou pouze jako radioaktivní pustina.“ Pod pečlivým dohledem velitele okupace jsou pod každé velké město na planetě umisťovány jaderné nálože. Kdyby selhaly, na oběžné dráze čeká flotila připravená bombardovat povrch planety. Zatímco se schyluje k bitvě ve vesmíru, na planetu musí být vysazeny speciální jednotky Commandos. Jejich úkolem je zabránit katastrofě. Kasimiřané jsou na ně ale připraveni.
obálka knihy
Rok vydání: 2011
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele