Jan Kozák

Jan Kozák - portrét autora

Jan Kozák

Tvorba
Diskuze
Farseer. (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2000
Zanedlouho po příchodu šestiletého Fitze, nemanželského syna následníka trůnu, na královský hrad abdikuje jeho otec ve prospěch mladšího bratra a odchází do vyhnanství. Osamělý a všemi opovrhovaný chlapec je svěřen do péče čeledína a jeho jedinými přáteli jsou děti z přístavní čtvrti. Po třech letech si jej všimne král a rozhodne se využít jeho mimořádné vnímavosti a nadání ve svůj prospěch. Fitz se nejen naučí jezdit na koni, zacházet se zbraněmi, číst a psát, ale je dokonce zasvěcován do tajů řemesla úkladného vraha. V neklidných dobách, kdy je království ohrožováno agresivními a záludnými mořskými nájezdníky, dostane příležitost, aby projevil oddanost králi a osvědčil své schopnosti. Čtivý román je stylizován jako vzpomínky hlavního hrdiny, sepisujícího historii dynastie Farseerů. Jeho další osudy zachytí druhá část cyklu pod názvem "Královská magie".
Žena v černém (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Hrdinou anglického "gotického" románu s prvky hororu je mladý londýnský advokát, který se zaplete do nebezpečné situace po setkání s tajemnou ženou.
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele