Jaroslav Čejka

Jaroslav Čejka - portrét autora

Jaroslav Čejka

Narozen: 1943

Tvorba
Diskuze
obálka knihy
Rok vydání: 1999
obálka knihy
Rok vydání: 1991
obálka knihy
Rok vydání: 1986
obálka knihy
Rok vydání: 1989
Výbor z milostné lyriky významného představitele současné české poezie.
obálka knihy
Rok vydání: 1989
obálka knihy
Rok vydání: 1987
obálka knihy
Rok vydání: 1981
Kulisáci (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 1987
obálka knihy
Rok vydání: 2004
Protagonisté těchto příběhů se díky internetu seznamují, prožívají vzrušení a žárlivost, a také se rozcházejí. Někdy internet působí jako katalyzátor rozpadu milostného vztahu, jindy naopak pomáhá posilovat uvadající cit. V jednom příběhu přispěje internet k sebevraždě muže, další zachycuje osudy mladého homosexuála . . .
obálka knihy
Rok vydání: 2003
Autor v knížce vzpomíná především na zvířata, která ho provázela v některých etapách jeho života s úsměvným nadhledem. Vzpomínky na zvířecí kamarády jsou v dobrém i zlém provázány se životem jejich majitelů, a proto se ani autor nemohl vyhnout líčení některých ne zrovna šťastných období své existence. Těžiště jeho vzpomínek je v době dětství a dospívání a tak se zábavnou lehkou formou stávají i nenápadným a osobitým svědectvím o nedávno minulé době.
obálka knihy
Rok vydání: 1982
obálka knihy
Rok vydání: 2006
Kniha má dvě části. V první, jež má stejný název jako kniha, defilují nejrůznější typy, vesměs dobře psychologicky charakterizované. Děj se odehrává v pestrém prostředí velkoměsta. Častým námětem je erotika. Druhá část nazvaná Hotelové povídky popisuje především neosobnost hotelových pokojů, která je podle autora výzvou, aby se zde člověk choval jinak, než ve svém každodenním životě. Jsme svědky náhodných seznámení, krátkých lásek a dobrodružství. Autor přitom zaujímá neutrální postoj k hrdinům svého díla, jejich chování a hodnotám.
obálka knihy
Rok vydání: 1985
obálka knihy
Rok vydání: 1987
obálka knihy
Rok vydání: 1988
obálka knihy
Rok vydání: 1999
Básně jsou napsány zručným, řemeslným perem a nezapřou, že autor má v psaní poezie dlouholetou praxi. Jejich velice lehký rým glosuje současnou společenskou situaci, kterou Čejka reflektuje s neskrývanou zlobou a nenávistí. Ironické reflexe mají své kořeny v disproporci autorova postavení v minulém a současném režimu. šink
obálka knihy
Rok vydání: 2002
Šestnáct kratších próz této sbírky zachycuje v rámci rybářských příhod epizody ze života současných lidí, jejich lásky, prohry i zklamání. Všechny postavy spojuje jeich rybářská vášeň a tak kromě psychologických portrétů a malých lidských dramat najde čtenář v knížce řadu zajímavých loveckých zážitků a rybářských zkušeností, podaných s bezprostředností dlouholetého vášnivého rybáře. Čtivě napsané a většinou dobře vypointované prózy tedy nejsou pouhými rybářskými historkami, ale i víceméně chápajícími reflexemi pocitů a problémů současného člověka.
Normální pako (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 1993
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Odcizená krajina - obraz, který namaloval Tomáš Rajen - se stává osou příběhu inspirovaného skutečnými lidmi a skutečnými událostmi. Do osobních životů hlavních protagonistů se promítají všechny politické zvraty, kterými země prošla za uplynulých sedmdesát let. Temnou a nepřehlednou dobou je poznamenán milostný vztah mezi bohémským Tomášem a Verou, která - na rozdíl od svého manžela - přežila Osvětim, a posléze mezi Tomášem a Veřinou sestrou Emou. Už tak svízelnou situaci zkomplikuje fakt, že Ema je již několik let provdaná za katolického intelektuála Miloslava. Osud si se všemi čtyřmi zahraje rošádu, v níž každý bude po svém hledat smysl vlastní existence. Nakladatelská anotace. Kráceno.
obálka knihy
Rok vydání: 2003
V rámci houbařských příhod a zálib protagonistů zachycuje autor drobné i závažné epizody z jejich života, jejich lásky, zklamání, prohry a intriky, v nichž působí houby a houbařská vášeň jako katalyzátor osudu. Některé z psychologicky laděných povídek jsou humorné, jiné tragické, další mají téměř kriminální zápletku, ale především všechny vycházejí z autorova pochopení pro tohoto specifického českého koníčka.
obálka knihy
Rok vydání: 1979
obálka knihy
Rok vydání: 1980
obálka knihy
Rok vydání: 2001
V této povídkové knize autor seznamuje čtenáře s osudy lidí, které spojuje stejná vášeń - rybaření. Povídky nejsou však jen o chytání ryb. Každý z protagonistů se k rybaření dostal jiným způsobem a z jiného důvodu. Pro někoho je to dobrá relaxace, jinému úlovek změní celý život. Je zajímavé si to přečíst. 03.12. 2001 Suderove
obálka knihy
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele