Jeanne Kalogridis

Jeanne Kalogridis - portrét autora

Jeanne Kalogridis

Narozen: 1954

Tvorba
Diskuze
obálka knihy
Rok vydání: 2014
V Seville probíhá hon na křesťany s židovskými předky. Pokud se prokáže, že víru přijali jen na oko, hrozí jim upálení. Marisol po zatčení svého otce stojí před obtížnou volbou. Jak má pomoci otci, když její manžel je inkvizitor? V běsnění inkvizice se žena upne k naději zosobněné královnou Isabelou a Marisoliným bývalým snoubencem a osudovou láskou Antoniem. Nakladatelská anotace.
obálka knihy
Rok vydání: 2008
Kateřina Medicejská provází čtenáře svým osobním životem od dětství ve Florencii přes nečekané zásnuby a sňatek s následníkem francouzského trůnu, líčí hlubokou vášnivou lásku k němu a především spleť intrik, kterým na královském dvoře čelila a které také sama osnovala. Vypráví o své zálibě v magii a astrologii, kterým se věnovala od mládí a díky jimž se s obavou dívala do budoucnosti. Po deseti letech bezdětného manželství jí hrozil rozvod s milovaným manželem, Kateřina pak neváhala využít praktik dvorního mága Ruggieriho a s jejich pomocí porodila v následujících letech deset dětí. Její hrozivé vize se naplnily v plné šíři až po tragické králově smrti, kdy na trůn nastoupili postupně její tři synové a Francie upadla do soukolí krvavých válek.
obálka knihy
Rok vydání: 2006
Příběh temperamentní Sanchy Aragonské, která se přivdá do nebezpečné a pletichářské rodiny Borgiů. Hlavní hrdinka po boku krásné a nebezpečné švagrové Lukrécie musí denně obávat o svůj život.
obálka knihy
Rok vydání: 2007
Půvabná Lisa vyrůstá v bohaté kupecké rodině, v době dospívání však zjišťuje nejasnosti kolem svého narození. Po tragické matčině smrti se dívka zamiluje do Giuliana z rodu Medicejských a přes otcův odpor se tajně provdá. Náboženské nepokoje ve městě partnery odloučí a těhotná Lisa se v domnění, že manžel je mrtev, provdá za nemilovaného muže Francesca Gioconda. Když se Giuliano opět objeví, odchází s ním a synem do Říma. Po celou dobu nad mladou ženou bdí věhlasný malíř Leonardo, který ji portrétuje a od něhož se nakonec dozví i tajemství svého původu. Kromě zajímavé verze vztahu Leonarda a Mony Lisy autorka barvitě líčí dramatické poměry ve Florencii na sklonku 15. století v době působení fanatického reformátora Girolama Savonaroly.
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele