Josef Pecinovský

Josef Pecinovský - portrét autora

Josef Pecinovský

Narozen: 1946

Tvorba
Diskuze
Abbey Road (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 1991
Abbey Road (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2006
Autor se inspiroval poetikou písňových textů z alba a pokusil se zachytit svérázným způsobem atmosféru fantastického světa písniček Johna Lennona a jeho tří proslulých přátel. Kniha, která vznikla koncem devadesátých let 20. století, je zajímavá, čtivá a chytrá.
Areston (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2016
Jednou za osm let se k Zemi přiblíží Areston – podivuhodné umělé těleso o průměru jednoho kilometru s podmínkami vhodnými pro život člověka. Ovšem objekt se nestal předmětem vědeckého bádání, ani výzvou dobrodruhům. Stal se nejtvrdším vězením sluneční soustavy. Nyní mu vládnou drsné zákony silnějšího. Otrokářství, násilí a znevážení jakékoliv lidskosti, to vše je na denním pořádku. Ovšem Terstegen, odsouzený k pobytu za protivení se mocným, se se stávajícím řádem nehodlá smířit. Ví, že má jen dvě možnosti – shrbit se a zradit vše, čemu kdy věřil, nebo vyzvat osud, stát se pánem Arestonu a odhalit všechna jeho tajemství... Nejnovější román klasika české sci-fi je strhujícím dobrodružstvím z nelidského vesmírného vězení, kde přežijí jen ti nejsilnější a nejodhodlanější!
obálka knihy
Rok vydání: 2009
Kovář je napaden v centru Prahy neznámým tankem. Vzápětí vzbudí pozornost agentů CIA tím, že se v nesprávný okamžik ocitl na nesprávném místě - tím okamžikem je rok 1972 a oním místem Měsíc. JFK je odvezen na tajnou měsíční základnu, aby našel odpovědi - objevuje nejenom paralelní svět velice blízký tomu jeho (včetně několika dvojníků), ale i mocnost daleké budoucnosti, odkud hrozí vojenská invaze. Ponurý svět telepatů se ukáže jako tvrdší oříšek, než se zdál na začátku.
obálka knihy
Rok vydání: 2014
obálka knihy
Rok vydání: 1999
Hrdinové povídek se brání a buď vítězí tím, že své protivníky zlikvidují, nebo boj nezvádnou a sami umírají. Povídky jsou dobvře napasané a přes určitou krutost zaujmou jistě dost čtenářů z řad mládeže i dospělých. Grei
Juta (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 1991
Velmi dobře napsané líčení příliš inteligentních novorozeňat, prodeji a kupování inteligence, o boji s krysím národem, který chce převzít moc, až po konečné rozuzlení, které vysvětluje podivné chování upadající Juty. 18.07.1991 ZB.
obálka knihy
Rok vydání: 2008
V budoucnosti se Země vzpamatovává z globální katastrofy, která mimo jiné stvořila i zvláštní entitu a samostatnou bytost velikosti planety Kortyzgar. Ta musí svést boj o své sebeurčení a zároveň i svou existenci. Pro někoho je Kortyzgar předmětem uctívání, pro jiné zase symbolem všeho zla. Nyní však uvnitř tohoto gigantického organismu bují neznámá nemoc. Proto je vyslána expedice, která má tohoto nového boha vyléčit a zničit zdroj nákazy, která jeho prostřednictvím ničí i lidské jedince.
obálka knihy
Rok vydání: 1992
obálka knihy
Rok vydání: 2014
První část knihy tvoří povídka Její Veličenstvo, vydaná ve sbírce Abbey Road. Představuje se v ní svět, jehož mnohamiliardová populace je totalitně organizována po vzoru včelstva. Lidé se už rodí jako příslušníci určité třídy - trubci či dělnice, existuje tu i zrůdný ekvivalent královny. Zodpovědnější místa pak zastává užší skupina Vyvolených a svou identitu každý prokazuje karnetem - jakýmsi elektronickým průkazem. Tato první část je příběhem jednoho z trubců, který se náhodou zmocní karnetu inspektora a ten mu otevře cestu do neznámého světa Vyvolených. V dalších dvou částech pak sledujeme osud jeho protějšku - inspektora, který se záměnou karnetu stal obyčejným trubcem, poznává život spodiny a rozhoduje se pokusit o nápravu poměrů. Na "úl" se ale valí řada pohrom v čele se záhadnou epidemií... Autor úspěšných povídek tu rozvinul spletitý děj do románu, který má zřejmé rysy politického podobenství i vzhledem k datu vzniku - rok 1988.
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Plástev A30, jedna z mnoha v přelidněném světě zastavěném do výšky několika set metrů, není příjemným místem pro život. Navíc ji ohrožuje nádor hnědého moru, který hrozí pohltit jadernou elektrárnu, a tak způsobit katastrofu nesmírných rozměrů. Existuje ovšem muž schopný tragédii odvrátit. Jmenuje se Kastor Clark a nedávno z plástve unikl, aby žil mezi svobodnými lidmi v Údolí Iškarů. V době nejvyššího ohrožení svého starého domova je však povinen přispěchat na pomoc. Ani jeho neobyčejné schopnosti ale nedokážou zabránit totálnímu výpadku Mocného Dijonu, centrálního výpočetního systému. Je třeba jej znovu spustit, ale to dovede jen jediný člověk, ďábelský Cornelius Zwada. Ten však nedávno záhadně zmizel... Nakladatelská anotace.
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Co se stane ve světě, kterému je mír vnucen násilím, když procitne hrozba, jež desítky let číhala zapomenutá kdesi v podzemí? Armáda, která se probudila ze spánku, je sice zdecimovaná, ale to neznamená, že nebudou mluvit zbraně. Její příslušníci jsou profesionálové, umělé bytosti vycvičené pro boj na život a na smrt – bez jakéhokoli slitování, do posledního muže. A před nimi je velmi snadná kořist: společnost, která se neumí a ani nemá čím bránit...
Sinusoida 26 (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 1999
Po jedenácti světelných letech přilétá expedice vybavená špičkovou bioelektronikou a řízená roboty na planetu Perla. Biolog objevuje různé formy života, z nichž nejinteligentnější se zdají být zelení "hadi", klikatící se kolem jezírek. Při jedné výpravě za sinusoidami umírá z neznámých příčin biologův kolega a biolog je částí výpravy obviněn z jeho smrti. Vše navíc zkomplikuje tajemný šílenec, který usiluje o to, aby se výprava nevrátila na Zemi... A1 frd
obálka knihy
Rok vydání: 2009
obálka knihy
Rok vydání: 2012
obálka knihy
Rok vydání: 1990
obálka knihy
Rok vydání: 2017
Po čtyřech letech na Arestonu je ze Sršně zcela jiný muž. Prošel si peklem vesmírného vězení, zažil zrady i zvůli mocných a nyní je opět nucen začít od začátku. Ovšem zároveň odhalil tajemství, o nichž ví jen málokdo – a i mezi oněmi vyvolenými je on jediný, kdo se nebojí činů. Zatímco Areston dál ovládají fanatičtí inkvizitoři, tajemný Hundertdog pokračuje v krutých vraždách a jednotlivá patra prorůstají podivné zmutované rostliny, Sršeň se pouští do zoufalého boje, na jehož konci září chiméra útěku a svobody...
obálka knihy
Rok vydání: 2017
Areston přivítal nové poutníky a opět se vydává do hlubin vesmíru. Ovšem mnohé se změnilo – Sršeň a jeho spojenci konečně rozluštili tajemný kód, který by jim měl otevřít přístup do tajemného jádra. S nástupem nových poutníků se ale na palubě Arestonu objevil protivník, který dokázal ovládnout silou i falešným slovem masy a zmocnil se poloviny Arestonu. Zabrání Sršeň tomu, aby se z Arestonu stala neřízená vesmírná střela? Dokáže zabránit kosmické katastrofě? Tady bude muset Sršeň podstoupit nejtěžší boj ze všech!
obálka knihy
Rok vydání: 1991
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Mocný vliv karmínových kamenů tentokrát zasáhne do života cestovatele Emila Holuba a přinese jeho záhadný příběh. V dálavách exotické jižní Afriky, kde vykonává praxi, se doktor Emil Holub dostane ke zvláštnímu kameni, který způsobí prapodivný běh událostí. S tímto svým objevem se nesvěří nikomu, až na jediný kompletní exemplář svého deníku. Právě tento deník nachází v naší současnosti amatérský cestovatel Lebeda, který se vydává po stopách legendárního doktora Holuba a vrací se hledat zapomenuté jezero Mo Bwana.
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele