Julie Nováková

Julie Nováková - portrét autora

Julie Nováková

Narozen: 15.05.1991 , Praha


Tvorba
Diskuze
Bez naděje (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Nečekaná žádost o pomoc přivádí Johna Francise Kováře z říše Inků do současné Prahy ve světě po katastrofální pandemii. Chaos však postupně nahrazuje pořádek – nebo tvrdá diktatura? John se za pomoci odbojářů (jak se označují sami) či teroristů (jak je nazývají jiní) snaží najít autora záhadné žádosti, pravděpodobně bývalého agenta E.F. Při tom se však neodvratně zaplétá do boje v realitě, která idealistům neodpouští, kde je naděje vysmívaným pojmem a smrt blízkou společnicí. Nakladatelská anotace.
obálka knihy
Rok vydání: 2011
obálka knihy
Rok vydání: 2015
obálka knihy
Rok vydání: 2016
Zatímco úvodní a závěrečná povídka knihy pochází přímo z pera génia světové detektivky sira Arthura Conan Doyla, podstatu knihy tvoří povídky vítězů (převážně literátů zvučných jmen: Heda Bártíková, Roman Cílek, Věnceslava Dezortová, Lubor Faltejsek, Luboš Y. Koláček, Zuzana Rampichová, Juan Zamora aj.) tradiční každoroční literární Ceny České společnosti Sherlocka Holmese, která má i mezinárodní přesah (Vzájemně propojená Společnost Sherlocka Holmese má zastoupení po celém světě, nejvíce členů v Austrálii, Jižní Americe, Anglii, Francii...). Povídky koncipovné převážně na téma případy Sherlocka Holmese (tzv. pastyše aj.) jsou unikátní, vtipné a čtivé Jedná se o jedinečný soubor, který v české literatuře nemá dosud obdobu.
obálka knihy
Rok vydání: 2011
Lidská expedice na první extrasolární planetu vzbuzuje obrovské naděje a posádka Messengera je tedy vybrána vskutku pečlivě. Ale Asgardia zřejmě nebude tou původně se zdající klidnou a tichou planetou. Možná přivítá lidské vetřelce úplně jinak než všichni čekali.
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Ylem je měňavec, může na sebe brát jakoukoliv podobu, ale nejčastěji setrvává jako mladý chlapec. Jeho zvláštní schopnosti a regenerační přístroj mu umožňují žít dlouhé věky. Stal se jedním z Hvězdných rytířů, aby zasvětil svůj život ochraně Dobra a potírání Zla. Přichází na pomoc každému, kdo se nachází v nesnázích. Ylemovi ale nejvíc leží na srdci osud Země, jeho rodné planety, která je v ohrožení. Božské bytosti Bógové totiž na Zemi ukryli největší poklad vesmíru, po němž zároveň prahne i vesmírné Zlo, netvor Gráá zabíjející pohledem. Navíc lidé sami planetu bezohledně pustoší a porušují právo na život. Její osud závisí na chování nastupující generace. - Kniha obsahuje skrytou šifru, po jejímž vyluštění se čtenář teprve dozví, co je ono tajemství ukryté na Zemi a slovníček astronomických pojmů.
obálka knihy
Rok vydání: 2016
Antologie povídek českých a slovenských autorek fantastiky. Užijte si pestrou paletu všemožných fantastických žánrů! Těšte se na zajímavé hrdinky i hrdiny, kteří se vymykají známým klišé a bojují především svou vnitřní silou! Do prvního svazku přispěly: Vilma Kadlečková, Karolina Francová, Lenona Štiblaríková, Dagmar Pirochová, Václava Molcarová, Miroslava Dvořáková, Lucie Lukačovičová, Dana Beranová, Zuzana Stožická, Jana Maffet Šouflová, Julie Nováková, Zuzana Hloušková, Hanina Veselá. Předmluvu napsal Martin Šust, doslovem opatřila Františka Vrbenská. Antologii navíc doprovází sada originálních 13 výkladových karet, vytvořených podle jednotlivých povídek a podoby autorek.
obálka knihy
Rok vydání: 2009
Poseidon City je jedno z tzv. mořských měst, energeticky soběstačných umělých ostrovů, vybudovaných uprostřed moře. Za svou krátkou historii si takováto města dobyla velkou prestiž a popularitu a jejich hlavní příjmy pocházejí z turistiky. Vražda bohatého podnikatele je prvním těžkým zločinem, ke kterému v mořském městě dojde, proto je v centru zájmu světových médií a představuje pro město velmi nemilou skvrnu na dobré pověsti. Pod tlakem těchto faktů se do vyšetřování vrhá Sharon Banksová, zástupkyně velitele zdejší policie, se svým šaramantním podřízeným a za pomoci kamaráda z dětství a jeho svérázného robota.
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele