Kai Meyer

Kai Meyer - portrét autora

Kai Meyer

Narozen: 1969

Tvorba
Diskuze
Arkádie (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2015
Alcantarové a Carnevarové – dva mafiánské klany, které proti sobě bojují po celé generace. Rosa Alcantarová přilétá na Sicílii ke své rodině, aby tam začala nový život. V letadle se seznamuje s Alessandrem Carnevarem. Jeho chladný půvab a animální elegance Rosu fascinují a zároveň zneklidňují. Rosa se učí nemilosrdné zákony mafie, ke které její rodina patří. Dozvídá se šokující pravdu, která se týká nejen Alessandra, ale i jí samotné. Neuvěřitelnou skutečnost o arkádských dynastiích, jež mají počátek ve starých antických bájích... Překoná zakázaná láska staletou nenávist?
obálka knihy
Rok vydání: 0
Rosa s Alessandrem již nechtějí své city skrývat. Poštvou tím proti sobě celé klany arkádských dynastií a hrozí jim smrt. Prchají přes celou Sicílii a postupně poznávají, kdo za tímto spiknutím stojí: Hladový muž, který se vrátil po mnohaletém uvěznění na svobodu a chystá se opět nastolit prastarý, krutý řád. Vychází najevo pravda o TABULE, o Rosině otci a mnoha dalších záhadách. Podaří se jim zastavit nevyhnutelný pád a přežít? Závěrečný díl mafiánské fantasy trilogie Arkádie.
obálka knihy
Rok vydání: 0
Rosa Alcantarová se takřka přes noc stává hlavou klanu. I když je velmi mladá, nehodlá být jen pasivní loutkou. Zasahuje do všech záležitostí, což vyvolává u jejích chladnokrevných příbuzných značnou nevoli. Stejně tak jako vztah s Alessandrem, hlavou nenáviděného klanu Carnevarů. Co před ní Alessandro skrývá? Jaké hry hraje rodinný advokát Alcantarů? A kým je ve skutečnosti její otec? Rosa nepřestává hledat informace o arkádských dynastiích. Mafiánská fantasy trilogie pokračuje.
Boj o Ráj (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2006
Učenec a léčitel Albertus, šestnáctiletý nezkušený mnich Aelvin, bývalý křižák Corax a jeho odvážná dcera Libuše doprovázejí a chrání křehkou Favolu, novicku z francouzského kláštera a pečlivou strážkyni Luminy, podivuhodné rostliny z Rajské zahrady. Odhodlaná pětice pokračuje v náročné cestě drsnou zimní krajinou přes Řezno, Ulm, Vídeň, Uhry a Srbsko dále na Východ a je nucena čelit nejen krutým žoldnéřům ctižádostivého arcibiskupa, ale i oddílu loupežníků. S pomocí rytířů srbského krále jejich útok přežijí a dorazí až do Bagdádu, kde je v knihovně uložena třetí část mapy, která jim má pomoci nalézt místo, kam má být magická rostlina zasazena. Ve městě se setkávají s princeznou Sinaidou, vdovou po vůdci Nazarijců, toužící pomstít smrt svého zrazeného manžela. Chce rovněž varovat kalifa před blížícím se vojskem svého švagra, mongolského chána. Osudy hrdinů se završí za dramatických okolností v prostředí arabské pouště Rub al-Chálí.
obálka knihy
Rok vydání: 2003
Sourozenci Lisa a Nils žijí v největším a nejděsivějším domě v Giebelsteinu, ve starém hotelu, bývalém zámku. Zatímco rodiče byli nuceni na několik dní odjet, pozvali si své nejlepší kamarády z městečka, Kyru a Chrise. O půlnoci vyděsí Lisu záhadné zvuky, zvědavost ji dovede do tanečního sálu na ples duchů, kde narazí na obrovského černého čápa. Její přátelé jí zpočátku nevěří, dokud je nestvůra nezačne pronásledovat. Podaří se jim zbavit démona a jeho mláďat? A4 VM
obálka knihy
Rok vydání: 2003
Profesor Rabenson vzal své děti a jejich kamarády na prázdniny do Toskánska, kde dostal povolení pracovat v opuštěném opatství San Cosimo. Na podlaze vinného sklepa zkoumá vzor mozaiky, která svým složením připomíná mapu či plánek. Pracuje zde také americká vědkyně doktorka Richardsonová, která zkoumá děsivé kamenné sochy - chrliče sochaře Damiána, jenž ve středověku žil v tomto opatství. Při pátrání po doktorce objeví děti ve sklepení kláštera vchod do podzemních chodeb, které skrývají strašlivé tajemství... A4 VM
obálka knihy
Rok vydání: 2009
Vodní královna, která držela nad Benátkami ochrannou ruku, musela ustoupit silám zla a město je v ohrožení. Jeho hrozný osud může zvrátit jen Merla. Společně s okřídleným kamenným lvem Vermithraxem a Vodní královnou se vydává hledat Lorda Světlo, pověstmi opředeného vládce pekel. Během strastiplné cesty však zjišťují, že slovo peklo tu získává nový význam. Jejich cesta sice vede do podzemní říše plné zázraků a nebezpečí, ovšem s biblickými představami pekla má společného jen pramálo. Navazuje na knihu Vodní královna.
obálka knihy
Rok vydání: 2008
Zemi daleko na severu ovládá chladná a zlá sněhová královna. Mladé kouzelnici Tamsin se v podobě orla podaří ukrást kus ledového královnina srdce. Oslabená královna pronásleduje Tamsin až do Petrohradu. A právě tam, v hotelu Aurora, žije děvčátko Myška, sirotek, který nikdy hotel neopustil. Myščiným úkolem je každou noc čistit všem vznešeným hotelovým hostům boty a trpělivě snášet pošklebky a krutosti ostatních zaměstnanců. Pouze odvaha tohoto malého děvčátka ale nakonec rozhodne o osudu ruské země i o jejím vlastním životě. Kniha získala prestižní mezinárodní ocenění Corine 2005.
obálka knihy
Rok vydání: 2009
Tajný úkryt draků střežících klíč k záchraně světa byl odhalen. K jeskyni teď směřují vojska připravená k poslední bitvě. Bytosti zrozené z lávy vystupují z hlubin hor. Obři šplhají k vrcholkům od jihu. Ze severu se blíží nebeští válečníci v obrovských vzducholodích. Předchozí díly: Hedvábí a meč, Kopí a světlo.
obálka knihy
Rok vydání: 2006
V poslední knize čeká dívku Jolly a chlapce Munka rozhodující zkouška, kde prokáží své mimořádné schopnosti. Díky magickému zemětřesení mohou chodit po vodě i po mořském dně. Na jejich město se chystá zaútočit smrtonosný vír Malström a oba přátelé se vydají do hlubin oceánu, aby se pokusili zničit vodní nestvůru a zachránili tak své město i celý svět.
obálka knihy
Rok vydání: 2007
Právě u něj nalezne opuštěná dívka útočiště. Ve stejnou dobu kráčí ku Praze Michal, mladý ruský šlechtic, žijící v Čechách a prchající před vojsky do hlavního města se svou mladou ženou a dcerkou. Cestou však narazí na velkého podivína, který zapříčiní smrt ženy i dítěte. Michal se vydává na cestu sám. V Praze se však odehrávají velmi zvláštní události, související s tzv. zlodějem stínů a slepičí ženou. Záhadu mohou společně vyřešit dva hrdinové (Sáraj a Michal), kteří se během svých cest potkají.
Sen o Ráji (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2005
Magistr Albertus, dominikánský převor z Kolína nad Rýnem, učený a spravedlivý muž, zachrání z hořícího kláštera ve Francii novicku Favolu. Její družky byly zavražděny žoldnéry mocného a krutého arcibiskupa, toužícího upevnit své postavení v církvi. Chce za každou cenu získat zázračnou poslední rostlinu z Rajské zahrady, jejíž je nemocná Favola ochránkyní. Když ji tato čistá a nevinná dívka zasadí do země na původním místě, získá lidstvo naději na nový Ráj. Z odlehlého cisterciáckého kláštera v Německu se v doprovodu svého zachránce, bývalého rytíře a bojovníka ve Svaté zemi, jeho dcery a mladého mnicha, vydává na velmi nebezpečnou cestu na Východ, pronásledovaná nelítostnými arcibiskupovými vojáky. V daleké Persii se mongolští dobyvatelé chystají zaútočit na poslední pevnost v horách, sídlo vůdce nizarijské sekty. Moudrý Chúr šáh, aby zabránil krveprolití, se rozhodne požádat o ruku princeznu Sinaidu, švagrovou mongolského vojevůdce, a podrobit se vůli velkochána.
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Po útěku z podzemní říše se Merla s Junipou a Vermithraxem dostanou do egyptské pouště, pohřbené pod metrovou vrstvou sněhu. Seth, Horův kněz v podobě sokola je odnese do pevnosti zvané Železné oko. Právě v zrcadlové pevnosti, kterou obývají mocné sfingy se utkají Horovi kněží, čarodějnice, staří bozi i noví tyrani o vládu nad celým světem. V rozhodujícím boji o vše Merla získá jedinečnou šanci na záchranu světa a odhalí tajemství svého osudu. Navazuje na knihy Vodní královna a Kamenné světlo.
obálka knihy
Rok vydání: 2016
Furia Salamandra Faerfaxová žije ve světě knih. Sídlo její rodiny v sobě ukrývá nekonečnou knihovnu. Do jejích hlubin se vydává pátrat po jednom speciálním svazku: své vlastní dušeknize. S ním ovládne sílu a magii slov. Netuší však, jak smrtelné nebezpečí se nad ní vznáší. Boj proti vládcům bibliomantiky právě začíná!
obálka knihy
Rok vydání: 2017
Furia je na nejlepší cestě stát se skvělou bibliomantkou a proniká stále více a více do magického světa knih. Ale celému světu starých knihoven a mocných knižních svazků vládnou tři tyranské rody. Scházejí se v tajné komnatě, kde rozhodují o osudu bibliomantů i exlibris. Ale Furia a její přátelé se tyranské vládě nehodlají podvolit, a tak vyrážejí na dobrodružnou výpravu přes několik refugií, aby zničili centrum moci. A přitom narazí na největší tajemství světa bibliomantiky.
obálka knihy
Rok vydání: 0
Furia je na nejlepší cestě stát se skvělou bibliomantkou a proniká stále více a více do magického světa knih. Ale celému světu starých knihoven a mocných knižních svazků vládnou tři tyranské rody. Scházejí se v tajné komnatě, kde rozhodují o osudu bibliomantů i exlibris. Ale Furia a její přátelé se tyranské vládě nehodlají podvolit, a tak vyrážejí na dobrodružnou výpravu přes několik refugií, aby zničili centrum moci. A přitom narazí na největší tajemství světa bibliomantiky.
obálka knihy
Rok vydání: 2003
Dívka jménem Kyra spatří jednoho dne podivuhodnou ženu. Ten den změní celý její život. Tajuplná cizinka je totiž obávanou čarodejnicí. Je ve spojení s Abakusem a Kyra se svými přáteli se vydá po jejích stopách. Při pátrání přijdou na prastaré tajemství Sedmi pečetí. A4 piseckae
obálka knihy
Rok vydání: 2005
Kyra, Lisa, Nils, Chris a profesor Rabenson uvíznou společně s několika dalšími lidmi na ostrově v Egejském moři. Zjistí však velice záhy, že nejde o nehodu. Převáželi totiž vzácnou legendární relikvii, kterou od nich chce získat padlý anděl Azachiel. Není to však jediný z andělů, kdo má o relikvii zájem. Schyluje se k problémům, které musí čtveřice přátel vyřešit. Fantasy příběh, s jehož hrdiny jsme se už setkali v knihách Sedm pečetí a Temné společenství Arkánum.
obálka knihy
Rok vydání: 2008
Celý svět ovládl pomocí armády mumií egyptský faraon. Poslední svobodné místo na Zemi jsou Benátky, které chrání Vodní královna, duch benátských kanálů, duch laguny. Dívky Merla a Junipa sem přicházejí ze sirotčince. Mají se zde stát učednicemi mistra zrcadláře. Dílna ale leží v ulici Vyhoštěných a mistr Arcimboldo je považován za čaroděje. A jeho zrcadla v sobě skutečně skrývají něco zvláštního. Na povrchu vypadají jako sklo, ale když do nich člověk vnoří ruku...
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele