Lee Child

Lee Child - portrét autora

Lee Child

Narozen: 1954

Tvorba
Diskuze
61 hodin (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Bývalý voják a tulák v románu Lee Childa pomáhá spravedlnosti v zapadlém městečku. Nedospělý hrdina románu Martiny Reillyové sestaví seznam svých životních přání a předá jej tomu, koho považuje za skutečného Santa Clause. Michael Ridpath posílá detektiva Johnsona na Island vyšetřovat sérii vražd spojených zřejmě nějak s jistou středověkou ságou. A S.A.Allenová přivádí čtenáře do městečka, v němž jsou kouzla zřejmě běžnou realitou.
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Mladá žena je shodou okolností dcerou vysoce postaveného amerického generála a její nedobrovolný společník je unesený spolu s ní jen díky náhodě. Únosci je odvážejí do Montany, kde v nepřístupném údolí sídlí skupina zfanatizovaných odpůrců současného systému, vedená šíleným vůdcem. Skupina chce založit samostatný stát a generálovu dceru potřebuje jako rukojmí k vyjednávání s vládou USA. Mladá žena z nebezpečí vyvázne nejen díky své osobní odvaze, ale také za účinné pomoci svého spoluvězně, a než se jejich cesty definitivně rozejdou, přispějí oba ke konečné likvidaci nebezpečného centra.
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Jack Reacher je bývalý vojenský policista, který však kvůli osobním problémům odešel do ústraní. Agentka Froehlichová, velmi schopná a aktivní žena, je pověřena vyhledat někoho, kdo by byl schopen ochránit viceprezidenta před úkladným vrahem. Její volba padá na Reachera a ten se vydává do Washingtonských úřadoven tajných služeb, kde musí využít všech svých přirozených schopností, arogantního šarmu a instinktivního, byť kontrolovaného násilí proti lstivosti byrokratů, aby odhalil intriky záhadného vraha.
obálka knihy
Rok vydání: 2007
Zkrácené vydání tří populárních thrillerů známého amerického autora (Bez slitování, Výstřel, Únos) v nichž se čtenářům se svými napínavými příběhy představil sympatický dobrodruh Jack Reacher, bývalý špičkový vojenský vyšetřovatel.
Jatka (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Bývalý vojenský policista Jack, který je ústředním hrdinou knihy, pátrá po stopách již dlouho zemřelého hudebníka. Ty ho dovedou až do vzorného městečka Margrave ve státě Georgia, kde je Jack hned zatčen a obviněn z vraždy, protože byl v té době jediným cizincem ve městě. Tato vražda byla první, k níž zde za posledních 30 let došlo. Jackova nevina naštěstí brzy vyjde najevo a je propuštěn. Ale objeví se několik okolností, které nasvědčují, že se jedná o velké zločinné spiknutí, navíc začne přibývat i zavražděných. Vše se zkomplikuje také tím, že jako první oběť je identifikován Jackův bratr, proto se Jack aktivně zapojí do vyšetřování tohoto spletitého případu.
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Kniha je záměrně namixovanou směsicí povídek slavných mistrů thrilleru i zajímavých nováčků. Hrdinové povídek čelí nebezpečí, hledají pravdu, vyhýbají se zoufalství, překračují zákon, nacházejí naději, ale i odplatu. Záhady, pronásledování, přestřelky, vraždy, napětí, sem tam nějaký duch... to vše nabízejí anglo-americké povídky s pestrými tématy.
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Muž na odstřel Lee Childa, další dobrodružství bývalého agenta vojenské policie Jacka Reachera, začíná tentokrát na silnici. Podezřelá trojice, kterou Jack stopne, ho veze rovnou do nového problému. Hrdina románu Mámotáta od Jeremyho Howea zůstává sám se dvěma malými dcerami - poté, co se dozvěděl, že jeho žena zemřela surovou násilnou smrtí. Lindwood Barclay v románu Věř svým očím vypráví příběh autistického muže, který holduje internetovým fotomapám - až se skrze jednu z nich stane svědkem vraždy. Barvy pobřeží od Shelley Nobleové jsou příběhem zrazené a opuštěné ženy, která hledá novou sílu a zázemí v rodném pobřežním městečku.
obálka knihy
Rok vydání: 2011
Lee Child se pokusil do tohoto výboru zařadit podle svého mínění nejlepší povídky, které byly vydané v kalendářním roce 2009. Tématicky jsou tyto prózy, které vedle renomovaných tvůrců napsali i autoři pro českého čtenáře zcela neznámí, velmi různorodé. Několikrát se v nich například objevují nájemní vrazi, kteří se pohybují jak v malebném městečku v tropech, tak i v převleku na internátní škole. Na smaragdovém pobřeží floridských pláží se zase potuluje podivný nomádský číšník, jenž prahne po vydatném sexuálním uspokojení. Na své si v této antologii přijdou i milovníci klasických detektivek, neboť jeden z textů parafrázuje dobrodružství Sherlocka Holmese. V dalším příběhu, který popisuje skutečnou událost, zachycující vyhnání městských právníků ze San Antonia roku 1842 mexickou armádou, lze zase nahlédnout do americké soudní historie. Některé z povídek pak čerpají inspiraci z vážnějších společenských situací, jimiž jsou třeba sociální neklid, rozpoutání anarchie či určitá krize víry, jež nastala po zveřejnění případů dětí zneužitých kněžími.
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Hlavní hrdina si žije svůj spokojený toulavý život, spory nevyhledává, ale také si nenechá nic líbit. Jednou se zastaví v malém městečku v bufetu na kávu a s podivením zjistí, že ho nejen nechtějí obsloužit, ale že ho chtějí vyhnat, a to pokud možno až za hranice města. Vnímá to jako bezdůvodnou křivdu, popere se a skončí ve vězení. Co před ním na první pohled nevinné městečko chce skrýt? Proč je tak leká náhodně procházející cizinec? Rozhodne se tomu přijít na kloub...
Nepřítel (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2007
Je rok 1990 a hrdina, vojenský policista, je ještě mladým vyrovnaným mužem s fungující rodinou a důsledně plnící vojenské příkazy. Mrtvý voják v motelu zprvu nevypadá na zvláštní záležitost, ale když je nalezena mrtvá i jeho manželka, začne vojenská policie svoji práci. Náš hrdina naráží na spoustu protichůdných informací, z nichž mnohé jsou z nejvyšších vojenských kruhů a kromě Ameriky musí hledat příčiny vražd i v Evropě. I když to vypadá, že již našel zločince a přišel na jejich motivy, instinkt ho přivede k závěru, že všechno ale může být i jinak.
Nevracej se (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Drsný nezávislý tvrďák a bývalý voják Jack se tentokrát vrací do míst svého dřívějšího působení, hlavního stanu své staré jednotky. Stará budova nedaleko Washingtonu je pro něj vlastně jediným domovem. Rád by se sešel se současným velícím důstojníkem, Susan Turnerovou. Ale místo očekávaného setkání se Jack dostane do potíží a intrik. A na další ze svých dobrodružných misí se tak pokusí očistit jméno obviněné Susan, postaví se armádě, FBI, policii, ale i brutálním najatým vrahům. Další z řady čtivých napínavých thrillerů.
obálka knihy
Rok vydání: 2001
Jack Reacher, již tři roky v civilu, je přinucen výhrůžkami i obavami o život své přítelkyně spolupracovat s FBI při řešení záhadných úmrtí čtyř žen. Oběti žily osaměle na odlehlých místech na předměstí nebo venkově, kde jejich vrah nezanechal po sobě žádné stopy. Patolog také není schopen určit příčinu smrti. Ženy byly před několika lety žalobkyněmi ve věci sexuálního obtěžování. Své soudní procesy sice vyhrály, ale přesto se vzdaly další vojenské kariéry. Jack s pomocí zvláštní agentky i s využitím bohatých zkušeností i kontaktů zahajuje pátrání. Na odhalení vraha má osobní zájem, neboť dvě z obětí znal, když ještě jako vojenský policista vyšetřoval jejich případy. Zpočátku přijímá původní teorii FBI, která hledá pachatele mezi příslušníky armády, ale později jej pochybnosti o motivech činu přivedou na správnou stopu. Kriminální román, neztrácející spád i napětí, zaujme především postavou sympatického detektiva. 22.10.2001 Pek.
obálka knihy
Rok vydání: 2012
S Jackem Reacherem, osamělým tulákem připomínajícím hrdiny klasických westernů, se tu setkáváme ještě jako s majorem vojenské policie. V této funkci, i když inkognito, je vyslán do malého města v Mississippi, aby nenápadně dohlížel na vyšetřování vedené jeho mladším kolegou a místní policií. Dotyčné město žije v těsné symbióze s velkou vojenskou základnou a zdá se, že vraždu a znásilnění mladé ženy by mohl mít na svědomí jeden z vojáků. Jack ale brzy zjišťuje překvapující fakt, že Pentagon se místo proklamované pomoci snaží vyšetřování spíše brzdit a mlžit. Od vedení základny vedou nitky zájmů na vysoká politická místa a Jack se nakonec dostane do situace, kdy se loajalita bytostného vojáka osudově střetne s jeho smyslem pro spravedlnost.
Únos (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2007
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Ústřední postavou je opět Jack Reacher, známý z autorových předešlých románů. Jednou ho vypátrá soukromý detektiv Costello, kterému Jack při setkání neřekne své pravé jméno. Když však později objeví detektiva zavražděného, rozhodne se sledovat stopu do New Yorku. Ta ho přivede až k Jackii, dceři jeho bývalého velitele, která Costella najala, aby Jacka našel. Její nemocný otec si totiž přál, aby mu pomohl najít mladíka, který se nevrátil z vietnamské války a rodiče ani neobdrželi zprávu o jeho smrti. Domnívají se proto, že padl do zajetí. Když se ale Reacher s Jackií setká, otec už nežije, a tak se tohoto úkolu ujmou společně. Netuší ale, že vše je trochu jinak a dostanou se tak do řady životně nebezpečných situací. Velmi dramaticky, napínavě a čtivě napsaný román s psychologicky pěkně prokreslenými postavami.
obálka knihy
Rok vydání: 2017
Píše se rok 1996, Jacku Reacherovi je pětatřicet let a dosud slouží v americké armádě. Po jedné úspěšné akci dostane rozkaz svléct uniformu vojenského policisty a jako civilista se hlásit ve večerní škole. Předmětem, jenž se na ní údajně bude vyučovat, je lepší spolupráce mezi jednotlivými bezpečnostními složkami. Večerní škola je ovšem jen krytí pro přísně utajenou bezpečnostní akci. Při ní má Reacher se dvěma kolegy – agentem FBI a analytikem CIA – a za pomoci osvědčené seržantky Frances Neagleyové zjistit, kdo chystá teroristický útok nepředstavitelných rozměrů. Na svou akci nemají mnoho času a jako stopu jen zprávu saúdského kurýra, kterou odposlechl dvojitý agent pracující i pro Spojené státy: „Ten Američan požaduje sto milionů dolarů.“ Za co? A od koho?
Vedra (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2004
Tohoto bývalého vojenského policistu vezme stopem mladá Hispánka Carmen a pokouší se ho přesvědčit, aby jí pomohl proti bývalému manželovi, který se má za dva dny vrátit z vězení. Jack se rozhodne, že Carmen a její dceři pomůže, ale brzy po návratu je manžel zastřelen a Carmen se k vraždě přiznává. Vše nasvědčuje tomu, že byl Jack obelhán, ale s mladou právničkou Alicí se přesto pokouší dobrat pravdy. Nápaditá kniha se strhujícím dějem si všímá i rasové problematiky, vztahu bílých obyvatel Texasu k Hispáncům.
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Volný pád (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2008
Výstřel (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2010
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Román Lee Childa "Za cenu života", thriller z řady případů osamělého tuláka Jacka Reachera, zavádí hrdinu do městečka v Nebrasce, kde ho čeká konflikt s místním klanem kriminálníků a dávný případ zmizelé dívky. David Baldacci v románu "Jedno léto" vypráví příběh vojenského veterána, kterému boj se smrtelnou chorobou a tušení blízkého konce pomohou zamyslet se nad vztahy se svou rodinou. A nečekané uzdravení mu dá šanci napravit, co se dá. "Bořitelé hrází" Roberta Radcliffa jsou válečným románem z roku 1943, kdy se speciální peruť britského letectva cvičí v použití nové zvláštní zbraně, velmi účinné, ale i velmi riskantní. "V sevření mrtvého" je sedmý díl ze série kriminálních thrillerů Petera Jamese, v němž tentokrát detektiv superintendent Roy Grace vyšetřuje smrtelnou dopravní nehodu s vražednými důsledky.
Zásah (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2003
Osamělý agent Jack Reacher se dostane do centra nepřátelského území, aby v přepychovém paláci zdánlivě ctihodného obchodníka s koberci pátral po jeho skutečných zločinných aktivitách. Základní cíl - dostat se do paláce - je splněn, ale pak už věci neprobíhají podle představ agenta a jeho přátel. Navíc je Jack na akci osobně zainteresován a riskuje více, než si může dovolit. Výborné dialogy a strhující děj nedovolí čtenářům, aby knihu nepřečetli na jeden zátah.
obálka knihy
Rok vydání: 2011
Svazek obsahuje zkrácené verze čtyř úspěšných románů oddychových žánrů od renomovaných angloamerických autorů. Jednotlivé tituly jsou doplněny stručnými informacemi o jejich tvůrcích.
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele