Luboš Merhaut

Luboš Merhaut - portrét autora

Luboš Merhaut

Narozen: 1961

Tvorba
Diskuze
Beletrie pro děti (Sestavil, Editor)
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Osobité Čapkovo vyprávění a civilní pojetí tradičních pohádkových postav zaznívá jak v detektivní grotesce O tlustém pradědečkovi a loupežnících, tak v její zdramatizované verzi s hudbou Petra Křičky. Dále navazuje oblíbené Povídání o pejskovi a kočičce, které vycházelo na pokračování od roku 1927 v Lidových novinách. V těchto spisech jsou připojeny ještě dvě povídání jako hry pro loutky, které byly vydány v roce 1932 v časopisu Loutkář. Závěrem žánrově uvolněné povídání pro děti a s dětmi, Povídejme si, děti!, které J. Čapek psal a kreslil pro Dětský koutek Lidových novin v letech 1929-33, v těchto spisech uvedeno v původním neupraveném znění. Ve spisech nechybí autorovy ilustrace ani bohatý poznámkový aparát.
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Výběr textů je publikován v rozmezí let 1919-1948. Soustředí se tedy na období, kdy se ve výkyvech a v sepětí s různorodými politickými a uměleckými směry a postoji utvářel kritický a literárněhistorický obraz Haškova díla. Obsah tvoří především kratší kritické, polemické či bilanční články, které bezprostředně reagovaly na události posledních let autorova života. Nakladatelská anotace. Kráceno.
obálka knihy
Rok vydání: 1985
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Vypravěč vede s dětmi citlivý dialog, na jedné straně jim sám vypráví - vtipné a moudré příběhy o životě, na druhé straně se dětmi nechává sám inspirovat, ptá se jich na všelicos a ony mu pak také povídají.
Prostibolo duše (Úvod, Editor)
obálka knihy
Rok vydání: 2000
Význam Prostibola duše v české kultuře devadesátých let, a to jak jeho básnické, tak kresebné varianty. Příklad prolínání výtvarného umění a literatury.
obálka knihy
Rok vydání: 1997
Korespondence výrazné osobnosti české literární dekadence.
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele