Michaela Škultéty

Michaela Škultéty - portrét autora

Michaela Škultéty

Narozen: 1972

Tvorba
Diskuze
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Allie a její kamarádky se chtějí jít podívat na Missy, která bude soutěžit o titul Malá Miss Mažoretka. Soutěž se dokonce koná v jejich městě, takže se zdá, že to bude prima společná akce. Maminka ale chce, aby šla Allie s Britou do Ráje třpytek - tam by se Allie opravdu ráda podívala. Jak se rozhodne: opustí své kamarádky kvůli Ráji třpytek a svezení limuzínou?
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Alliina třída se chystá na páteční výlet do skanzenu, kde se mají všichni něco dozvědět o životě prvních amerických osadníků. Čeká je zkouška života v polovině devatenáctého století. Nejen, že si všichni myslí, že výlet bude nudný, navíc jedou s dětmi ze školy, do které Allie dříve chodila a paní učitelka jí za parťačku vybere její bývalou kamarádku Mary Kay. Tenhle výlet nemůže dopadnout dobře.
Animal triste (Doslov, Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2005
Uhrančivý román zkušené německé autorky líčí vášnivý milostný vztah zralého muže a ženy středního věku na pozadí vzrušené a chaotické doby po pádu Berlínské zdi a sjednocení Německa. Silné milostné téma je vděčným námětem a často upoutává až fascinujícím způsobem - nejinak je tomu i v příběhu německé autorky, majícím tak strhující dějiště. Berlín - po pádu Zdi, před ním, i těsně po 2. světové válce - i ten nese hrdinka ve svých vzpomínkách; později též New York se vším, čím údajně osvobozuje a očišťuje evropskou úpornost ducha. Stejně nesmlouvavý je milostný vztah samotný, provždy maximálně milenecký, jelikož muž žije ve fungujícím manželství. Výrazně ženský pohled i absolutní angažovanost autorky v příběhu zde (a to včetně dramatického závěru) v literární rovině nesporně přináší své plody.
obálka knihy
Rok vydání: 2004
Dívky a jejich rodiče už bydlí společně v novém domě. Každá dívka má dva bratry a ti jim denně provádějí nějaké naschvály. Proto se moc těší na víkend. Poprvé budou bydlet úplně samy v darovaném domě čarodějnice paní Schiketanzové. Už vymýšlí, jak se díky kouzlům pomstí bratrům. Ale není to tak jednoduché, do Klubu čarodějnic sice byly přijaty, musí však složit zkoušku způsobilosti... Pokračování knihy "Ségry na zabití".
Dotek anděla (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Amy žije s matkou a nevlastním otcem v Londýně. V patnácti je snadné uvěřit, že dokonale vypilovaná zpěvákova image, není jen dobrým tahem na peněženku mladých slečen. Proto, když má mít její idol koncert na Trafalgar Square, s pomocí své nevlastní tety se Amy dostane do hotelu, kde Matt M. před vystoupením odpočívá. Před koncertem však dojde k ostré hádce, mezi všemi pohrdajícím Mattem a jeho manažerem, do které se Amy nechtěně přimotá. Dívčino zklamání ze setkání a následná zpěvákova havárie, se však pro Amy i Matta stanou odrazovým můstkem k novému začátku a cestou k poznání.
Germania (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2016
V rozbombardovaném hlavní městě Říše dochází k sérii vražd žen, jejichž zohavené mrtvoly pachatel aranžuje k válečným pomníkům, přičemž všechny oběti mají nějaký vztah k NSDAP. Podle znalce však vrahem není odpůrce režimu, ale naopak oddaný nacista. Židovský komisař Richard Oppenheimer, kdysi nejúspěšnější vyšetřovatel berlínské kriminálky, je Gestapem znovu povolán do služby. Oppenheimerovi nyní nejde jen o přežití jiných, ale i o své vlastní. Co by následovalo, pokud by případ vyřešil?
Kočičí gen (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Katie žije již sedm let se svým strýcem hippíkem a babičkou na ostrově St. Jeremy nedaleko Britských ostrovů. Nemá žádné jiné příbuzné, a tak je dost překvapena, když k patnáctým narozeninám dostane poštou cédéčko se skrytou nahrávkou. Bohužel díky hloupé náhodě nevyslechne celé poselství.
Modrá krev (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2015
obálka knihy
Rok vydání: 2003
Miriam, pro všechny Miri, je dvanáctiletá dívka, která je ze všeho nejraději se svou nejlepší kamarádkou Joanou. Jsou jako dvojčata. Nosí stejné šaty, tráví čas jen spolu, obě mají morčata jménem Angelo, prostě kamarádky na život a na smrt. Ale vše se změní, když se Joana začne chovat podivně. Přestane s Miri trávit čas, zajímají jí jen kluci nebo jestli už může nosit podprsenku a dokonce si od své kamarádky přesedne do lavice ke klukovi. Miri to nemůže pochopit, ale nezbývá jí nic jiného, než se s tím smířit. Najde si nové kamarády, začne chodit na fotbal a dokonce se seznámí s prima klukem Cobim. Další problémy nastanou, když zjistí, že Joana má zajem právě o její první lásku - Cobiho. Miri stojí před velkým rozhodováním. Má zachránit své kamarádství nebo dát přednost první lásce? A4 MB
obálka knihy
Rok vydání: 2017
Knížku určenou zejména předškolákům a dětem mladšího školního věku tvoří krátké příběhy malého mravenečka, který chce poznat svět. Několikrát se vydává na cestu, jednou pěšky, jindy stopem, pak s pomocí hmyzího letadélka či plavbou v ořechové skořápce. Za každým příběhem následuje několik zajímavostí o některé postavě nebo předmětu z příběhu a dále zábavný úkol či hádanka. Stanislava Reschová je úspěšnou autorkou pohádkových příběhů pro děti. V Portále vyšly její knihy Veselá kopa pohádek, Pohádky do kapsy (nominace na Zlatou stuhu 2015) a Pohádkové hrátky se zvířátky.
Na konci samoty (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2017
Těžké dětství je jako neviditelný nepřítel: Nikdy nevíte, kdy udeří. Jules a jeho dva sourozenci vyrůstají v klidném a harmonickém prostředí, dokud jejich rodiče jednoho dne nezahynou při autonehodě. Dospívající Jules se stáhne do snového světa a jediný, koho k sobě pustí, je tajuplná kamarádka Alva. Co všechno je k sobě poutá, se ale dozví až po letech. Kniha získala Cenu Evropské unie za literaturu 2016.
Pohodář Tom a já (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2016
Čtivá, zábavná knížka popisuje s vtipem, nadhledem, ale zároveň s porozuměním každodenní sny, problémy a citové zmatky obyčejného dvanáctiletého kluka. Lukas přichází do nové třídy, kde nikoho nezná. Cítí se cize a mimo, zkrátka a dobře ani trochu cool. Připadá mu, že nic nezvládá a nedokáže. Netuší, jak si najít kamarády nebo oslovit spolužačku, která se mu líbí. Existují na to vůbec nějaká pravidla? Jak má člověk poznat, co je zrovna in – a proč? Lukas je ze všech svých životně důležitých problémů dočista zmožený, když vtom se mu dostane naprosto nečekané a nechtěné pomoci. Pomoci, o kterou vlastně ani trochu nestojí…
obálka knihy
Rok vydání: 2017
Tato „mrazuvzdorná a sněhu odolná pohádka až do minus čtyřiceti stupňů“ popisuje v devíti krátkých kapitolách severská dobrodružství malé sněhové vločky. Zvědavá vločka jednoho dne neposlechne maminku, nechá se zachytit divokým větrem a je odfouknuta na širé moře, daleko od rodných ostrovů. Čeká ji putování plné dobrodružství a překvapení, než se jí nakonec přece jen podaří vrátit tam, kam patří. Pohádka je určena především dětem mladšího školního věku. Daniela Krolupperová je překladatelka a novinářka, vydala řadu knih pro děti, v Portále např. Rybí sliby, Zákeřné keře, Mizící hmyzíci či Jde sem lesem.
Přežila jsem Hitlera (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2016
Berlín 1940. Mladičké Židovce Marii Jalowiczové hrozí deportace. Jenže ona chce žít. Za každou cenu. A tak zmizí. Celou válku se skrývá a někdy za to platí opravdu vysokou cenu. Po 50 letech od skončení války namluví Marie poprvé celý svůj životní příběh na 77 magnetofonových pásků. Stanou se základem jedinečného časového dokumentu. Otevřeně, bez vnitřní cenzury v něm hrdinka líčí, jaké to je protloukat se den po dni Berlínem ovládaném Hitlerem: Potřebuje falešné doklady, úkryty, lidi, kteří jsou ochotni jí nezištně i za úplatu pomoci. Pokusí se nacistům uniknout fingovaným sňatkem s Číňanem, snaží se přes Bulharsko vycestovat do Palestiny. Marně. Musí zkrátka přežít v Berlíně. Je svolná ke všemu, tak silná je její touha přežít. Autentická výpověď mimořádně statečné, nezdolné ženy doplňuje doslov jejího syna, Hermanna Simona, historika a ředitele Nadace Nová synagoga v Berlíně.
obálka knihy
Rok vydání: 2017
Autorský pracovní sešit je tvořený tematickými dvoustránkami, na kterých si dítě procvičí jednak čtení s porozuměním (krátké vyprávění s následným jednoduchým úkolem, jehož správné řešení potvrdí, že dítě článek opravdu přečetlo) a dále sčítání a odčítání do dvaceti bez přechodu přes desítku. Děti pomocí výsledků vyluští tajenky, což je více motivuje k počítání. Iva Nováková je absolventka střední odborné školy výtvarné, zaměřuje se na tvorbu pro děti. Je autorkou zábavných a didaktických doplňovaček, hádanek, omalovánek a vystřihovánek. V Portále vyšly mj. její knihy Zábavný pravopis, Víš, co čteš?, Čtu a vím o čem, Počítej a lušti a Anglicko-české doplňovačky.
Ségra, prober se! (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Lissi to bere jako největší zradu na světě. Rozhodne se, že musí vyhnat sestře myšlenky na kluky jednou provždy z hlavy. Vyčaruje psa, po kterém sestra už dávno touží, protože každý rozumný člověk musí uznat, že psi jsou o hodně lepší než kluci, a mimo to, je třeba vyřešit spoustu dalších problémů: čarodějnici Eulálii, dárek pro mámu k narozeninám, nečekanou návštěvu...
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Ségry na zabití (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2004
Lissi a Tinka chodí sice do stejné třídy, ale jinak se navzájem nemohou ani vystát. Když zjistí, že tatínek Lissi si chce vzít Tinčinu maminku, nastanou teprve problémy. Naštěstí dívky dostanou společný školní úkol. A tak se jednoho rána vydávají za velice zvláštní starou dámou udělat rozhovor o jejích cestách po světě. A začíná se trošku čarovat... Určeno pro dívky středního školního věku.
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Starostí a akce je zase až nad hlavu! Nejdřív musí Lissi a Tinka zastavit řádění záhadné gorilí bandy, což je parta kluků z opuštěného parku, která ráda straší osamělá děvčata. Aby toho nebylo málo, táta s mámou se pořád hádají! Co když se rodina rozpadne? K dovršení všeho se koncem týdne koná školní ples a Tinka nemá žádnou představu, co na sebe. Nedá se nic dělat, tady opět pomůžou už jenom kouzla a čáry.
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Tinka a Lissi jsou zklamané, jelikož místo prázdninové cesty do Ameriky je čeká nudné stanování u jezera. Je to jasné, léto nebude stát za nic. Po chaosu s balením, kdy se všichni museli poskládat do nevelkého mikrobusu, konečně přijíždějí na místo. V kempu u Křivého jezera ale holky potkají toho nejotravnějšího a nejprotivnějšího kluka na světě. Dělá jim samé naschvály. První šok na sebe nenechá dlouho čekat - vyklube se z něj totiž Tinčin nevlastní bratr! A to zdaleka není poslední překvapení...
obálka knihy
Rok vydání: 2017
Napínavý příběh pro starší čtenáře je prvním dílem volné série originálních detektivek pro mládež. Hlavní hrdina, šestnáctiletý Leon, se dostane na šikmou plochu a skončí ve vězení pro mladistvé. Naštěstí je brzy propuštěn na podmínku a získá dokonce i výuční místo v květinářství. Naneštěstí hned první den doslova zakopne o mrtvolu – a pro policii je pochopitelně podezřelým číslo jedna. Naštěstí je tu Laura, dcera jeho šéfa, která mu jako jediná věří. Ti dva se společně rozhodnou vypátrat skutečného vraha a dokázat Leonovu nevinu. Bláznivé dobrodružství může začít… Jaromír Konečný žije od roku 1982 v Německu, kde působí jako spisovatel, publicista a kabaretní performer s „česko-bavorským přízvukem“. Patří k vůdčím osobnostem poetry slamu. Velmi úspěšné jsou jeho knížky pro mládež.
Už je tady zas (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Co kdyby Hitler v roce 1945 nespáchal sebevraždu, ale jen usnul? A co kdyby se probudil roku 2011? Jak by se asi tvářil a našel by v našem světě spojence, kteří by ho podpořili? Od těchto otázek se odvíjí román německého spisovatele Timura Vermese nazvaný Er ist wieder da. Román, který okupuje přední místa německých literárních žebříčků. Prodalo se ho zatím milion výtisků a skoro sto tisíc kusů ve formě audioknihy.
obálka knihy
Rok vydání: 2017
Gamebooková kniha vypráví napínavý příběh dvou současných dětí, Vojty a Klárky, které se nedopatřením dostanou do minulosti a ocitnou v Praze Rudolfa II. Kniha je určena především pro děti mladšího školního věku a kombinuje čtení s logickými úkoly, jejichž splnění posouvá děj dopředu. Děti se přirozenou zábavnou formou dozvídají informace z české historie a poznávají naše hlavní město z trochu jiného úhlu. Rena Šindelářová působí jako redaktorka několika webů.
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele