Petr Chudožilov

Petr Chudožilov - portrét autora

Petr Chudožilov

Narozen: 1943

Tvorba
Diskuze
obálka knihy
Rok vydání: 1998
obálka knihy
Rok vydání: 1996
Postřehy reflektují českou i západoevropskou realitu, všímají si porevolučních proměn v politice, kultuře, ale i v samotných lidech.
obálka knihy
Rok vydání: 1970
obálka knihy
Rok vydání: 1996
Svobodě své osobnosti dávají přednost před zajištěným místem ve společnosti a před společenským vzestupem. Povídky sice zachycují jejich životní osudy pouze v krátkých epizodách, přesto však dávají představu o atmosféře 60. let.
obálka knihy
Rok vydání: 0
Příběh pohádkové knihy Kouř z komína je spletitý a neobyčejný – podobně jako jsou spletité a neobyčejné příběhy afrického děvčátka Lízy, papouška Čárlýho, principála cirkusu Zanzibar či bandy zločinců, jejichž dobrodružství, sny a stíny se protnuly na knižních stránkách. Knížka vychází nyní poprvé v původním, českém jazyce v nakladatelství Albatros – více než deset let poté, co byla vydána v překladu do němčiny a dílo Petra Chudožilova bylo oceněno za nejlepší německy psanou pohádku.
obálka knihy
Rok vydání: 2000
Exilový spisovatel a žurnalista v 77 fejetonech brilantně reflektuje naši současnost. Ve svých postřezích si bere na mušku společenské a politické klima, které zpracovává s jemnou nostalgií, jindy s ostrou ironií a sarkasmem. 6.11.2000 Keclikoe G3a8
obálka knihy
Rok vydání: 2008
Autobiografické vyprávění českého autora z šedesátých a sedmdesátých let. Chudožilov s originalitou sobě vlastní líčí tragikomické historky především z restauračních zařízení. V mnohých postavách čtenář rozpozná rázovité české básníky.
Na velrybě (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 1990
obálka knihy
Rok vydání: 2003
Kniha obsahuje čtrnáct kratších povídek na různá témata napsaných s velkou jazykovou virtuozitou. V některých se autor vrací do dětství, v jiných popisuje pocity starých lidí, vždy je ale přítomna určitá sebezraňující nostalgie a nedefinovatelné tajemno. Autor dokáže, často s pomocí nadsázky, své čtenáře přesvědčit o tom, že za zdánlivě fádním světem se skrývá ještě další, zajímavější a tajemný.
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Andělé jsou trochu jako žirafy. Umí se ladně pohybovat, původ jejich jmen tkví ve stejném slově a navíc, ty oči. Kdo se někdy podíval do žirafích očí, jako by spatřil anděla. Hledí pokojně a moudře, ale zároveň trochu rošťácky. Právě takoví jsou andělé v knížce Petra Chudožilova. Někdy starostliví a pečující jako maminčiny ruce, jindy neposední jako pytel blech. A i když je někdy nevidíme, jejich přítomnost jistojistě ucítíme. Dokud jsou s námi, jako by něco tichounce cinkalo a chichotalo se. Když odejdou, zůstane ve vzduchu smutné ticho. Stačí však vzpomínka, andělský příběh a člověku je zase hezky u srdce.
obálka knihy
Rok vydání: 1999
Chronologicky řazené texty mapují Chudožilovovy postoje v období Pražského jara, normalizace, švýcarského exilu i polistopadové společenské transformace. Čtenář má možnost seznámit se s názorovým vývojem autora od roku 1967 po současnost. Pc.
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele