Petr Heteša

Petr Heteša - portrét autora

Petr Heteša

Narozen: 1959

Tvorba
Diskuze
obálka knihy
Rok vydání: 2009
Z agentury Lenny a Benny Production zbyl už jen Lenny. To proto, že Benny byl nalezen s prostřelenou hlavou. Policejní vyšetřování Lennymu příliš nesedí, navíc ho tak trochu i podezírají, takže se do rozpletení případu parťákovy smrti pustí sám. Břitké dialogy, střílečky a dokonce peklo. Navíc překvapivé zjištění, že čas ve skutečnosti vlastně neexistuje.
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Dobře to známe už z Matrixu. Zdánlivě pohodlný život odehrávající se mimo bariéry normálního světa, pouze za závojem virtuální reality. Ale tahle nepřirozená věc bývá vždy nakonec vykoupená ještě něčím větším, nežli ztrátou člověčí reálné individuality. K přesunu do virtuálního světa tentokrát vedou závažné energetické důvody, neboť zdrojů poskytujících energii na Zemi rapidně ubývá. Nejjednodušší cestou se zdá být právě přesun většiny populace do virtuálního, energeticky méně náročného světa. Ale protože je to tak návykové a snadné, lidstvo chátrá a jelikož i virtuální sex je zábavnější nežli reálný, tak také pozvolna vymírá. Chris Yanton je jedním z mála žijících v reálu a řeší problémy vzniklé v programech. Nastane však okamžik, kdy svět virtuálu začne prosakovat do reality a naopak a vše se dostane do nebezpečné smrtící smyčky.
obálka knihy
Rok vydání: 2008
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Napůl biologický počítač Cybrain je po poslední akci Grega Honberga zcela v troskách a nefunkční. Přesto na něj zůstalo připojených ještě několik lidí, které nelze odpojit, aniž by se do jeho zdevastovaných útrob někdo nevydal. Správci systému se pokusí znovu získat Honberga, jehož čtyřčlenný tým se nakonec skutečně přenese do kybernetických trosek, které měly být podle všeho mrtvé. Nejsou ovšem mrtvé. Jsou smrtící…
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Jerry je učitel a o sestru se dvacet let nezajímal. Proto jej víceméně šokuje, když zjistí, že vlastnila devatenáct nevěstinců, vydělávala značné peníze a navíc investovala pět milionů do jakési podivné hry; do hry, která jí pravděpodobně stála život. Pokud Jerry hodlá získat investici zpět, musí hrát. Podivná "bojovka", odehrávající se v uzavřeném městě, kam normální smrtelník vstoupit nesmí, je bojem o život a zároveň smrští logických hádanek. Hra ale není tím největším tajemstvím města Baltimore - jsou tu ještě otázky ohledně zkázy města a taky ohledně podivných bytostí nazývaných "vyvřeliny", které mnozí považují za démony. Jenže ony bytosti jsou nejspíš něco mnohem horšího...
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Napůl biologický počítač Cybrain vydává svá tajemství. Toto biologicko kybernetické univerzum získává vlastní identitu a stává se něčím co může fatálně ohrozit současný svět. Greg Honberg žije v reálném světě a virtuálního světa Cybrainu má už po krk. Možná se od něho ale může odstřihnout jen za tu nejvyšší cenu. Závěrečný díl retro-kyberpunkové tetralogie.
Propadlíci (Autor, Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 0
Tunely, katakomby, hrobky, hladomorny a v nich čarodějové, vlkodlaci, astrokočky a stínopýři. To je prostředí, do kterého se díky nezdařenému magickému rituálu propadne část školy a s ní Tomáš s několika přáteli. Současně s tím se ovšem do stejného prostoru propadne část astrální školy s démonkou Chinookou a jejími několika spolužáky. Obě skupiny se spojí, aby našly cestu zpátky, což ale není vůbec jednoduché. Proti nim totiž stojí síla z cizí astrální sféry, která si s nimi chce ošklivě pohrát.
obálka knihy
Rok vydání: 2011
Řediteli Igoru Chomskému moc nesedí počty. Sem tam nějaké to tělo chybí, sem tam přebývá. A jak naznačují dramatické události vršící se jedna na druhou, dokonce to vypadá, že dalším přebývajícím tělem by se klidně mohlo stát jeho vlastní. Problém ovšem nespočívá jen v nesouhlasících márničních počtech, ale také ve dvou absolutně identických soškách z doby 200 let před naším letopočtem, z nichž každá byla nalezena na opačném konci zeměkoule. Dva nesouvisející světy dvou nesouvisejících starověkých civilizací se společnými znaky. Nakladatelská anotace. Kráceno.
obálka knihy
Rok vydání: 2007
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Keith Richards možná ještě vyhrává svá kytarová sóla, ovšem značně vylepšený různými implantáty. A dá se říci, že by se mu ve městě New Chrome mohlo i líbit. Skládá se totiž ze dvou světů. Softwarového a drogového. Ale teď vážně. Hrdinou není žádný člen nesmrtelných Roling Stones, ale Jerry Gibwill, který se v podstatě ocitl každou nohou v jednom z těchto odlišných světů. Když pak dochází k jejich konfrontaci, ocitá se Jerry v centru dění a nezbývá mu než se ke všemu postavit čelem. A s pistolí v ruce.
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Cybrain je napůl biologický obří počítač. Připojení lidského mozku formou jeho dočasného pronájmu z něj pak dělá superpočítač. Všechno funguje, než se mezi „napojenými“ nedobrovolně objeví hlavní hrdina. A zemře-li v kyberprostoru, zemře i v reálném světě. Nezbývá mu než se pokusit dostat zpět do normálního života. Na cestě za svobodou ale číhají zbytky zmutovaných softwarových řetězců personifikovaných do zabijáckých kyborgů, krvelačných monster a smrtících antivirových policistů…
obálka knihy
Rok vydání: 2015
obálka knihy
Rok vydání: 1991
Dva akční příběhy s prvky sci-fi.
Vetřelci z Minecraftu (Autor, Ilustrátor)
obálka knihy
Rok vydání: 0
obálka knihy
Rok vydání: 0
Kluci a holky dobrovolně otevírají knihu, místo aby strávili další odpoledne u počítače. Myslíte si, že je to sci-fi ? Nikoliv. To jsou ZAJATCI MINECRAFTU a VETŘELCI Z MINECRAFTU! Napínavé a dechberoucí příběhy na motivy světoznámé počítačové hry pohltí každého milovníka akce, nebezpečí, humoru a překvapivých zvratů ve věku od 10 do 15 let.
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Trojice dětí (a kočka) se díky elektrickému zkratu ocitne ve virtuálním světě. Prostředí počítačové hry je však mnohem nebezpečnější, když v něm vězíte, než když jste pohlceny hrou z pohodlí obývacího pokoje. Dokáží se Lukáš, David a Zuzka za pomoci kamarádů venku dostat ze světa, který, jak se zdá, se mění ve virtuální peklo?
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Greg Honberg už ví, kdo ho dostal do kybernetického pekla, v jehož podzemí musí čelit zmutovaným programům, disponujícím ostrými zuby, drápy, plazmovými zbraněmi a eliminačními granáty. Smysl jeho života se smrskl do jediného slova: pomsta. Strůjci jeho osudu sice obývají reálný pozemský svět, ovšem Greg brzy přijde na to, že ten je s kyberprostorem již natolik propojený, že šance na pomstu jsou více než reálné… Závěrečný účet je druhým dílem retro-kyberpunkové tetralogie Cybrain.
obálka knihy
Rok vydání: 0
Dechberoucí fantasy mladé české autorky, která kromě akce a napětí nabízí také ohromnou porci romantiky. Vivian na první pohled vypadá jako krásná, ale jinak docela obyčejná dívka. Ve skutečnosti ji stojí hodně sil, aby skryla své magické schopnosti a svou ohnivou podobu. Jako démonka světla stojí před závěrečnou zkouškou svého bojového výcviku, aby mohla konečně vstoupit do armády dobra. Ví, že půjde o život, ale netuší, jak těžké rozhodnutí ji čeká, ani jak osudové bude její setkání s léčitelem Tirou.
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele