Stephen King

Stephen King - portrét autora

Stephen King

Narozen: 1947

Tvorba
Diskuze
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Skinner Sweet je nemilosrdný a lstivý psanec. A taky upír… ale ne jen tak ledajaký. Jako první upír, který se zrodil na americké půdě, je silnější, sveřepější a světlo mu neuškodí ani v nejmenším. Pětačtyřicet let poté, co vstal z hrobu, se Sweet ocitne v Los Angeles dvacátých let, kam světla Hollywoodu vábí jako můry mladé a krásné dívky. Jak ovšem záhy zjistí mladá a chudá herečka Pearl Jonesová, působí tu síly mnohem zlověstnějšího než pouhá lidská hrabivost. Když její sny o hvězdné filmové kariéře promění v krvavou noční můru, pomůže jí Skinner Sweet přežít – a pomstít se.
Beznaděj (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 1998
Ve všech zemích, kde byly připravovány k vydání tyto dva romány byla podmínkou autora, aby vyšly společně ve stejný den. Tato podmínka musela být splněna i u nás. Oba příběhy na sebe volně navazují.Stephen King v Beznaději maluje svým rozmáchlým štětcem apokalyptický souboj mezi Bohem a zlem, mezi šílenstvím a zjevením. Naplno uplatňuje geniální nadání napínat čtenáře a jeho fantazie je děsivě živá, když jeho cestovatelé – a čtenáři, kteří se odváží sledovat jeho cestu – začínají objevovat pravý význam slova BEZNADĚJ
Blaze (Úvod)
obálka knihy
Rok vydání: 2008
Blazeův parťák George umírá a hlavní hrdina tu na "všechnu práci" zůstává sám. Jeho bývalý partner se jej sice snaží řídit i ze záhrobí, nakonec si však Blaze musí poradit sám, což není vzhledem k okolnostem nijak jednoduché. Autor zcela záměrně přehodil kladné a záporné hrdiny, vše špatné je dovoleno, stražci zákona jsou většinou směšné figury a Blaze i přes jednu vraždu a několik zločinů, velký sympaťák.
Carrie (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Sugestivně vyprávěný příběh šestnáctileté dívky, opovrhované a pronásledované spolužáky a tyranizované matkou, náboženskou fanatičkou. Carrie má už od útlého dětství pečlivě potlačované telekinetické schopnosti, které se projevují jen ve vrcholně stresových situacích. Když dívka prožije nečekané okamžiky štěstí a uznání na maturitním plese a vzápětí neskutečné ponížení a hrubost od spolužáků, vyústí vše do katastrofy, která tragicky postihne celé městečko. Román s výraznými hororovými prvky je také výbornou psychologickou studií dospívající mládeže.
obálka knihy
Rok vydání: 2017
V Americe vyšla kniha Čtyři po půlnoci (obsahující čtyři novely – Časožrouti, Skryté okno do skryté zahrady, Policajt z knihovny, Sluneční pes) jako celek. České vydání je rozděleno do dvou dílů po dvou novelách. V Časožroutech zmizí při záhadném letu většina cestujících, ve Skrytém oknu do skryté zahrady vtrhne do života osamělého literáta podivný cizinec, který možná existuje jen ve spisovatelových představách…
obálka knihy
Rok vydání: 2011
Vnitřní muka a postupný duševní rozklad farmáře, který po pečlivé úvaze a "z dobrých důvodů" zabil svou ženu. Spisovatelka detektivních románů, která v sobě najde schopnost své surové vize uvést do praxe - poté, co byla znásilněna. Žena, která po mnoha letech šťastného a harmonického manželství odhalí poněkud nezvyklého koníčka svého milovaného muže (je totiž masovým vrahem) a musí se k tomuto zjištění nějak postavit. To jsou náměty psychologicky laděných hororů, v nichž si uznávaný klasik žánru vytkl za cíl představovat zcela obyčejné hrdiny v mezních situacích a ukázat, že zlo se rodí v jejich myslích a že obvykle nebývá jen na jedné straně příběhu. I muž, který v povídce Prodlužování času uzavře smlouvu se samotným Satanem, musí objevit temné síly jen sám v sobě, aby mohl obchod uzavřít.
Černý dům (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2003
Vysloužilý detektiv Jack se v důchodu nedočká zaslouženého odpočinku. Jeho kamarád je totiž velitelem policie v místě, kde dojde k záhadným zločinům, se kterými si sám neví rady. Jack se tedy zapojuje do pátrání a postupně odhaluje děsivé pozadí událostí, mající své kořeny v hluboké minulosti. Kriminální román balancuje na hranici psychothrilleru a hororu a nabízí standardní úroveň vyprávění z dílny zkušeného tvůrce. 20030217 Nejedlyv
Černý dům (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Vysloužilý detektiv Jack se v důchodu nedočká zaslouženého odpočinku. Jeho kamarád je totiž velitelem policie v místě, kde dojde k záhadným zločinům, se kterými si sám neví rady. Jack se tedy zapojuje do pátrání a postupně odhaluje děsivé pozadí událostí, mající své kořeny v hluboké minulosti. Kriminální román balancuje na hranici psychothrilleru a hororu a nabízí standardní úroveň vyprávění z dílny zkušeného tvůrce.
Christina (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Arnie je sedmnáctiletý kluk, tichý a neprůbojný. Když uvidí staré auto Christinu, je k němu přitahován zvláštním způsobem a pod jeho vlivem se den ode dne mění, Christina si ho zcela podmanila. Kdokoliv mu ublížil, byl Christinou zničen. Christinin počítač se přetáčí zpět, a čím víc toho auto najede, tím je lepší. Christina ničí vše kolem Arnieho, ničí jeho duši, jeho lásku i kamarádství.
obálka knihy
Rok vydání: 2002
V novele Policajt z knihovny autor rozvíjí představu, co se může stát, když zapomenete vrátit včas půjčené knihy. Realitní agent Sam si na zlepšení svého řečnického projevu v klubu půjčí knihy v místní knihovně, posléze je ztratí a z jednoduché záležitosti se stává horor, který má své kořeny v událostech před třiceti lety. Samotná postava knihovního policajta je pozůstatek traumatu hlavního hrdiny z dětství, kterého se Sam jeho znovuprožitím úspěšně zbaví. Druhá novela Sluneční pes začíná oslavou patnáctých narozenin Kevina Delevana, který dostane vytoužený polaroid. Fotoaparát však na každé fotografii zachycuje jakoby stále stejné snímky velkého psa. Při bližším zkoumání je ale jasné, že pes-zabiják hodlá obživnout. Lichvář Merill po kameře zatouží, a než se Kevinovi a jeho otci podaří přístroj zlikvidovat, tak svoji hamižnost zaplatí životem. King ve svých příbězích znovu dokládá, že zlo většinou vychází z lidských představ a přání a jen člověk je zase může zničit.
obálka knihy
Rok vydání: 2014
V novele "Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank" sleduje autor příběh neprávem odsouzeného vězně, který připravuje velmi svéráznou pomstu. "Nadaný žák" je próza o úspěšném středoškolákovi, do jehož osudu se rozhodujícím způsobem připlete starší muž a jeho záhadná minulost. Sugestivní novela "Tělo" uvádí na scénu čtyři chlapce, kteří objevují skrytá tajemství jistého amerického maloměsta. Poslední titul "Dýchací metoda" je příběhem traumatického zážitku a nadlidského odhodlání mladé ženy, která se rozhodne zachránit jeden život. Tři ze čtyř uvedených próz se dočkaly úspěšných filmových zpracování.
Cujo (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2009
Kostru napínavého románu tvoří příběh dvou rodin. Jedna z nich ovládána primitivním a násilnickým otcem, žije osamoceně na samém okraji městečka a vlastní velikého přátelského a inteligentního bernardýna. Jejím opakem je rodina reklamního agenta (jehož manželka se z nudy a lehkomyslnosti zapletla do milostného dobrodružství se surovým cynikem), která láskyplně vychovává milovaného a citlivého čtyřletého syna. Osudy obou rodin se propojují v okamžiku, kdy pes, nakažený vzteklinou, začíná po okolí svou vražednou pouť. Autor je mistrem psychologického thrilleru a i v této knize ústrojně používá naturalistických prostředků ke zvýšení dramatického efektu.
Dallas 63 (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Napínavý sugestivní thriller se odehrává v mantinelech žánru alternativní historie a nabízí variantu na historii, která se nestala, ale mohla by se stát. Učitel angličtiny Jacob Epping musí odložit svůj dosavadní život a vrátit se zpět do historie Ameriky padesátých let, do období před atentátem na prezidenta Kennedyho. A tak se Jake vrací nazpět do reálií Ameriky 50. let a začíná zde nový život jako George Alberson, aby mohl splnit neskutečnou misi, zachránit život JFK a také tím zcela změnit historii současného světa. Má ale vůbec jedinec právo do již odžité historie zasahovat a jaké to může mít důsledky ?
obálka knihy
Rok vydání: 2005
Příběh se odehrává ve fiktivní Americe, která prošla nedefinovaným převratem a na vše dohlížejí tzv. brigády. Největší událostí roku je Dlouhý pochod. Na základě testů je vybráno sto mladých chlapců, jejichž úkolem je dojít co nejdál rychlostí, která nesmí klesnout pod čtyři míle za hodinu. Po třech napomenutích za nesplnění podmínek jsou účastníci před zraky diváků nemilosrdně odstřeleni. Vyhrát může jen jeden. I přes tuto smrtelnou konkurenci vzniká v pelotonu chodců kromě nenávisti i přátelství. King z jednoduchého námětu vytěžil román, při jehož četbě se čtenář nenudí a jeho postupné stupňování hrůz až zamrazí.
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Čtenář se s malým Dannym Torrancem setkal v románu Osvícení. Zde telepaticky nadaný hoch hledal porozumění a možnost ovládnout své podivné parapsychologické dispozice. Nyní je už Danny dospělý a navzdory dobrým předsevzetím se usadil v nepříjemných životních zvyklostech svého otce, obnášejících alkoholismus a záchvaty zuřivosti. Mladý muž se však snaží najít lepší cestu, bojovat se slabostmi a být prospěšný. Proto se usadí v malém městečku, kde začne pracovat v hospicu a díky svým neobvyklým schopnostem pomáhá tišit umírající. Zlomem v jeho životě bude navázání spojení s dvanáctiletou Abrou Stoneovou. Ta je obdařena podobným nadáním jako Danny a zoufale u něj hledá pomoc. Danny tak vstoupí do lítého odvěkého boje dobra a zla, do světa podivného společenstva bytostí Pravého rodu.
obálka knihy
Rok vydání: 2004
Kniha obsahuje jedenáct povídek, z nichž některé jsou čisté horory (např. Dolanův cadillac, Zuby, Prst), v kterých autor používá originální rekvizity jako je prst vylézající z výlevky nebo zdánlivě nefunkční žertovné chodící zuby. V dalších povídkách nás autor zavede mezi upíry nebo do oblasti sci-fi (Konec jedné patálie). Poslední dvě povídky souboru jsou lehce hororové příběhy, v nichž autor vzdává hold svému velkému vzoru R. Bradburymu. Kniha je opatřena autorovým úvodem, v němž se vyznává ze své víry v neuvěřitelné, která ho dovedla ke psaní. V závěru přidává i poznámky, osvětlující pozadí vzniku některých povídek. Nakladatel chystá k vydání i druhou část povídek pod názvem Pátá čtvrtina.
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Dolores Claiborneová žije na vesnici na malém ostrově Little Tall a těžce si vydělává na živobytí jako hospodyně u bohaté Very Donovanové, která tam každoročně jezdí na letní sezónu do svého domu. Přizpůsobivá Dolores si zvyká i na Veřinu panovačnost a obě ženy spolu časem začnou poměrně dobře vycházet. Když stará a nemocná Vera po letech zemře a odkáže veškerý majetek Dolores, vesničané si myslí, že ji Dolores zabila. Ta v poutavé zpovědi na policii vraždu Very odmítá, ale při výslechu vyjdou najevo jiné temné okolnosti z pohnutého života hlavní hrdinky. Neuvěřitelně poutavý Kingův román, psaný jako monolog životem pronásledované ženy, se tak trochu vymyká ostatní Kingově tvorbě. Obvyklé tajemno tu zastupuje pouze zatmění Slunce, které sehrálo v příběhu významnou roli.
Dračí oči (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2007
Mocný čaroděj usiluje o absolutní moc v zemi a neštítí se použít k tomuto cíli žádných prostředků. Šíří kolem sebe zlo, nenávist a hrůzu, ovládá lidi a probouzí v nich ty nejhorší lidské vlastnosti. Je to on, kdo zavraždí krále, ale za vraždu má pykat nejstarší princ. Ten však po létech věznění uprchne za pomoci svých věrných přátel a podaří se mu čaroděje oslabit a své zemi vrátit mír a spravedlnost.
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Hrdinka zůstane bez pomoci připoutána pouty a zavřená s mrtvým manželem v pokoji opuštěné chaty a v horečných vizích a snech se vrací do dětství, kdy byla sexuálně zneužívána otcem. Strach ze smrti ji donutí k nadlidskému úsilí, podaří se jí osvobodit a zraněná a vyčerpaná se vrací domů. Lékařům se podaří uzdravit její tělo, ale v ženině mysli stále zůstávají pochybnosti, strach a pocit nevysvětlitelné záhady.
Hodina děsu (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 1992
Žena hledající za volantem auta nejkratší a nejrychlejší místní spojení začne jezdit trasami, jež křižují jakýsi tajemný jiný svět; kolem prámu, na který připlavou dva studentské páry, krouží jezerní obluda; textový procesor se promění v kouzelnou mašinku na sny; lidé se v hororech mění nejen na vlky, ale i v krysy; kdo miluje své zesnulé předky, věří, že mrtví zpívají.
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Při výletě s bratrem a matkou, kteří se věnují malicherné hádce, sejde dívka z turistické stezky a zjistí, že se ztratila. Omylem zvolí špatný směr a trvá jí celý týden, než dokáže najít z divočiny cestu ven. Známý autor hororů v knize detailně a sugestivně popisuje pocity malého dítěte v kritické situaci i jeho schopnost přežít. Částečně vybočuje mimo rámec svých knih, ale přesto udržuje čtenáře ve stálém napětí. Zajímavostí knihy je i použití motivů z baseballové ligy.
obálka knihy
Rok vydání: 2016
Napínavý román Konec hlídky je působivým závěrem detektivní trilogie, která se stala bestsellerem deníku New York Times a jejíž první dvě části – Pan Mercedes a Právo nálezce – v nakladatelství Beta nedávno vyšly. Pachatel hrůzných činů leží v nemocnici a jeho uzdravení je nepravděpodobné, přesto má neuvěřitelnou moc páchat to nejhorší myslitelné zlo. Pokud ho vyšetřovatel Bill Hodges s Holly Gibneyovou brzy nezastaví, stanou se jeho oběťmi i oni…
obálka knihy
Rok vydání: 2007
Vdova po úspěšném spisovateli se teprve dva roky po jeho smrti odhodlává k vyklizení jeho pracovny a tím se nevyhne ani nahlédnutí do jeho poznámek a spisů. S údivem a podivnou tísní si uvědomí, že většina z těchto materiálů se týká událostí ze společně prožitých let a že na řadu z nich si nikdy nevzpomněla, naopak se je snažila vymazat co nejdůkladněji z mysli. Chce se zachovat stejně, ale když její život začíná ohrožovat nebezpečný šílenec, který s minulostí úzce souvisí, musí se žena ve vlastním zájmu ponořit do vzpomínek a zjistit, čemu se celá léta tak úzkostlivě v podvědomí vyhýbala. Na tíživé cestě do minulosti se tak znovu setkává se svým manželem, který jí dva roky po své smrti nabízí východisko ze záhuby.
Lunapark (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Zlomené srdce se řeší různými způsoby. Zhrzený mladík Devin Jones se pro tento případ rozhodne jít dobrodružnou cestou a nechá se na letní brigádu zaměstnat u kolotoče v jednom z posledních velkých lunaparků. Devin mezi světskými pozvolna nachází zajímavý způsob života, do kterého brzy zapadne, ale vedle běžných lidských životních radostí a starostí se objevuje i mnohem temnější linka. Ta pozvolna začíná v nostalgickém příběhu rezonovat a na povrch vyplouvá příběh několika zavražděných dívek a také jednoho nepokojného ducha z Domu hrůzy. Tentokrát napsal klasik hororového žánru nejen strašidelný detektivní příběh, ale také nostalgickou knihu o již uplynulém čase dospívání.
Misery (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2003
Po autohavárii na odlehlém místě má Paul Sheldon rozdrceny obě nohy a je tak vydán na milost a nemilost šílené ženě, která ho zachránila. Ta ho drží ve svém domě a podává mu utišující léky jen v tom případě, že slíbí dopsat další díly jejího oblíbeného knižního seriálu. Napínavý román je sugestivním líčením boje člověka s nezvládnutelnou bolestí, bezmocí a drogovou závislostí, ale také vyjádřením nekonečné vůle člověka po svobodě a životě.
Mlha (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Obsáhlý soubor je doplněn poznámkami autora, který se v nich u jednotlivých povídek vrací k některým zajímavým okolnostem jejich vzniku, k inspiračním zdrojům a případným proměnám, jimiž zvolené téma v dalším vývoji prošlo.
Mrtvá zóna (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2009
Hrdina prožije po autohavárii čtyři roky v kómatu a po probuzení zjistí, že se u něho vyvinula schopnost vidět do budoucnosti. Snaží se vrátit do normálního života a řeší osobní etický problém, zda využívat své výjimečné schopnosti a zabránit zlu, o němž předem ví, že se stane, nebo své schopnosti neprojevovat a žít normálním bezproblémovým životem. Nakonec nedokáže nečinně přihlížet a zapojí se do veřejně sledovaných případů, třebaže sám přitom zahyne. Kniha obsahuje prvky thrilleru, detektivky a fantastické literatury, ale nechybí jí ani literární a etické kvality.
Mrtvá zóna (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 1999
Hrdina prožije po autohavárii čtyři roky v kómatu a po probuzení zjistí, že se u něho vyvinula schopnost vidět do budoucnosti. Snaží se vrátit do normálního života a řeší osobní etický problém, zda využívat své výjimečné schopnosti a zabránit zlu, o němž předem ví, že se stane, nebo své schopnosti neprojevovat a žít normálním bezproblémovým životem. Nakonec nedokáže nečinně přihlížet a zapojí se do veřejně sledovaných případů, třebaže sám přitom zahyne. Kniha obsahuje prvky thrilleru, detektivky a fantastické literatury, ale nechybí jí ani literární a etické kvality.
obálka knihy
Rok vydání: 1992
Sklepení staré továrny se hemží krysami, ale ne obyčejnými; zlým démonem může být posedlý i stroj – třeba žehlící prkno v prádelně; profesionální zabiják obdrží poštou dětskou hračku, skrývající v sobě smrtící možnosti; nebožtíci se někdy vracejí a ani vyvolávání démonů je možná nezapudí navždycky; mafiánský šéf chce zlikvidovat milence své ženy a pořádně se při tom pobavit – avšak ouvej!, kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá; přestat kouřit nemusí být tak těžké, když víte, že falší cigareta by vás mohla připravit o život – doslova; stejnou cenu můžete zaplatit, budete-li slepě důvěřovat sobeckému staršímu bratrovi; pomáhat malým holčičkám hledat ve sněhové vánici maminku se nedoporučuje – z holčiček se mohou vyklubat upíři. Stephen King, americký šampión moderního hororu, jehož knihy jsou světovými bestsellery, se v těchto osmi povídkách s úspěchem snaží čtenáře přesvědčit, že hranice mezi realitou a světem nadpřirozených sil, nepochopitelných jevů a záhad je leckdy zatraceně uzounká. Jeho příběhy, nahánějící hrůzu, jsou průvodce po temných zákoutí lidské fantazie.
obálka knihy
Rok vydání: 1991
Mladý student Todd Bowden objeví staré noviny s fotkami, na kterých pozná obyvatele jejich městečka, pana Denkera. Tento starý uzavřený muž byl kdysi nacistickým velitelem Kurtem Dussanderem. Todd muže vydírá, ale trochu netradičním způsobem. Nechce peníze, chce informace. Je zvědavý a nadaný. A rychle se učí. Nikdo si z počátku moc nevšimne, že v okolí začnou mizet kočky, psi, bezdomovci.
Nespavost (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2011
Hlavního hrdinu provázejí problémy. V poslední době má potíže se spánkem. Mívá vidění, ale není si tak zcela jistý, zda se skutečně jedná jen o halucinace. Stále se ještě nesmířil se svou čerstvou rolí vdovce a zažívá teď opravdu těžké časy... A není divu, vždyť děj příběhu se odehrává v Derry, malém městečku tak velmi dobře známém všem fanouškům tohoto autora. Pod klidným povrchem všedního života zde zuří temné síly a strhávají obyvatele nemilosrdně do svého smrtícího víru.
obálka knihy
Rok vydání: 2009
V americkém maloměstě si otevře sympatický cizinec obchod s drobnostmi, kde každý najde nějakou věc, po které zatouží. Každý zákazník slíbí obchodníkovi, že za získání zmíněné věci provede někomu jinému "drobný žertík". Tak postupně stoupá v městečku hladina podráždění a nenávisti a stačí jen malý impuls, aby byl uveden do chodu krutý mechanismus vyřizování účtů. Někdo však přece jen rozpozná skutečného původce všech těchto činů a město se svého prokletí nakonec zbaví.
obálka knihy
Rok vydání: 2009
V některých povídkách se autor vrací k epizodám ze svých úspěšných románů, některé byly zfilmovány, jiné zase novým způsobem zpracovávají zdánlivě zcela prozaický, reálný příběh, který odkrývá temná zákoutí lidské duše.
obálka knihy
Rok vydání: 2000
obálka knihy
Rok vydání: 2005
Líčením humorných a někdy i mírně šokujících životních momentů, téměř vždy spojených s literaturou, jazykem a textem autor obhajuje svůj názor vyslovený v úvodu, že spisovatelem se již člověk rodí a jinak to nejde. Znamená to, že již předem musí být do života obdařen talentem, který by měl, pokud by chtěl získat spisovatelské renomé, rozvíjet každodenním cvičením, to jest četbou a spisbou. Způsob, jakými jsou autorovy vlastní, někdy až osobní zkušenosti a rady čtenáři k zvážení předávány, nezapřou vzdělaného pedagoga a člověka se střízlivým a shovívavým pohledem na svět.
obálka knihy
Rok vydání: 2008
Hlavní hrdina, bohatý stavař Edgar Freemantle, utrpí při nehodě zranění mozku a ztratí pravou paži. Po zdánlivém uzdravení se u něj začínají projevovat záchvaty zuřivosti, deprese a sebevražedné nálady. Lékař mu doporučí změnu prostředí a Edgar odjíždí na malý ostrov Duma Key, kde se po dlouhých letech začne znovu věnovat své zálibě, malování. Cokoliv však na plátno namaluje, zjeví se i ve skutečnosti a pokud to smaže, zmizí i realita. Spolu s jeho talentem se totiž na ostrově probouzí i duchové let minulých. Minulost je na ostrově stále živá, či "mrtvá", je však děsivě přítomná a vybírá si krutou daň ode všech, kteří se snaží vidět víc, než je jim souzené.
Osvícení (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Horský hotel v Coloradu opouštějí na zimu hosté i personál, zůstává jen správce se svou rodinou. Malý syn je neobyčejně citlivé a inteligentní dítě, které si vzhledem ke svému věku neumí poradit se svými zvláštními parapsychologickými schopnostmi. Přebírá do sebe fluidum hotelu s problematickou minulostí a v kombinaci se složitou rodinnou situací a odříznutím od civilizace posouvá příběh k neodvratné katastrofě.
Pan Mercedes (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Do fronty čekajících žadatelů na burze práce vjede mercedes. Na místě zůstane ležet osm mrtvých a patnáct zraněných lidí. Vrah prchne. Tak začíná příběh inspirovaný skutečnou událostí. Vrah z auta, zvaný pan Mercedes, poté vyzve penzionovaného detektiva Kermita Williama Hodgese k internetové diskusi. Pan Mercedes, v civilním životě Brady, je čtenářům představen od začátku na stránkách knihy. Ukazuje se, že má na svědomí daleko více životů a jeho šílené masakry mají pokračovat. Jedině Hodges má šanci ho zastavit.
obálka knihy
Rok vydání: 2004
Tematicky zahrnuje antologie jak klasické horory, tak reflexe na díla některých světových autorů tohoto žánru, a všechny povídky jsou dokladem autorova vypravěčského umění, invence a citu pro nevšední zápletky. Tato kniha je druhou částí rozsáhlého souboru Kingovy povídkové tvorby, jejíž první část vyšla v češtině pod názvem Dolanův cadillac.
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Čtyři nerozluční přátelé v době dospívání zachrání před šikanou retardovaného chlapce Dadyce, majícího zvláštní telepatické schopnosti, které je schopen předávat i svým kamarádům. O mnoho let později tráví přátelé tradiční loveckou dovolenou v severních horách, když dojde k havárii mimozemského plavidla a uzavření celé oblasti zvláštními vládními jednotkami. Dva přeživší členové party musí využít své schopnosti spojit se s Dadycem, aby se ubránili krutým tajným jednotkám a zvlášt jejich šílenému veliteli, ale také aby zabránili jediné uniklé mimozemské entitě v jejím plánu na vyhubení lidstva. Drsná, ale pohlcující kniha určitě nezklame žádného Kingova příznivce.
Pod kupolí (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Na americké městečko Chester's Mill jednoho dne dopadne neviditelný poklop neznámé síly, která jej zcela odřízne od světa. Propouští jen světlo, z nějakého důvodů jediné rozhlasové vysílání a ve velmi omezené míře vzduch. Kuchař a tulák Dale Barbara v poslední chvíli zůstává v městečku uvězněn a prožívá s ním nadcházející dobu, kdy se postupně ze všech životních nezbytností stává vzácné zboží, moci se chápe despotický radní, rozmáhá se výroba drog a jediná slyšitelná stanice chrlí absurdní náboženské vysílání. Dýchání se stává luxusem a zoufalé pokusy o proražení bariéry selhávají, než místní opilec dostane šílený a nebezpečný nápad... Obsáhlý katastrofický román, jehož námět autor rozpracoval už v 70. letech ve dvou nepublikovaných rukopisech, je působivým psychologickým thrillerem o chování společnosti, zbavené civilizačních jistot.
obálka knihy
Rok vydání: 2017
Novely Policajt z knihovny a Sluneční pes jsou druhou částí knihy Čtyři po půlnoci, která u nás vyšla rozděleně. První příběh vypráví o realitním agentovi, pronásledovaném zlými přízraky z knihovny, hlavní hrdina druhé děsuplné povídky dostane k patnáctinám vytoužený polaroid, který však fotografuje pořád stejný snímek – strašidelného psa. Navíc se pes na obrázku neustále přibližuje... Kdo se rád bojí, nebude litovat, Stephen King se opět představuje v nejlepší formě.
obálka knihy
Rok vydání: 2008
Hrdina se vrací do města Salemu, kde v dětství prožil traumatizující zážitek. Rád by se s ním vyrovnal a podíval se na celou událost dospělýma očima. Zjišťuje však, že současná situace je ještě mnohem horší, než pamatuje, a se skupinou kamarádů narážejí na neuvěřitelnou skutečnost, že toto město ovládají upíři. Hrdina se za pomoci přítele z dětství snaží za dramatických okolností situaci zvládnout. V sugestivním románu se prolíná realita 70. let 20. století s hororovými rekvizitami středověku.
Puls (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2006
Hlavní hrdina Clay se vrací zpátky k rodině, když se najednou svět kolem něj zblázní. Dojde k masové katastrofě, prostřednictvím mobilních telefonů se začne šířit jev nazývaný Puls, který způsobuje, že lidé najednou zešílí a začnou se vraždit. Clay mobil nevlastní a náhodou se setká s Tomem, kterému telefon ráno rozbil kocour, před násilníky se jim podaří zachránit i patnáctiletou dívku Alici. Společně se rozhodnou vydat na sever hledat Clayova syna a manželku a pokusit se přežít. Cestou se ale musí vypořádat s tlupami ovládanými Pulsem.
Pytel kostí (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Ústřední postavou románu je spisovatel Mike Noonan. Ztratil tragicky ženu a s ní i nenarozené dítě. V městečku na svém letním sídle potká mladou ženu s tříletou dcerkou, kterou chce její bohatý tchán převzít do své péče. Noonan se do mladé ženy zamiluje a pomáhá jí překonat nástrahy tchána. Zároveň je však trýzněn nadpřirozenými úkazy ve svém domě a tak začíná pátrat po minulosti domu i místa. Odhaluje dávný zločin, jehož oběti nemají ani po smrti klid a snaží se pomstít za své neštěstí na žijících potomcích bývalých vrahů. Osud hrdiny i mladé ženy je bez jejich viny provázán s těmito událostmi.
obálka knihy
Rok vydání: 2008
Rodina lékaře se dvěma malými dětmi se usadí v půvabném starém domě uprostřed nedotčené přírody ve státě Maine. Všichni se do nového domova zamilují, ale za nějakou dobu se do jejich životů vplíží záhadné nadpřirozené síly, jejichž centrum je na starém indiánském pohřebišti, kam děti z předcházejících generací začaly pohřbívat svá domácí zvířata. Místo, nadané zvláštní děsivou mocí, má zhoubný vliv na život rodiny a nakonec se jeho krutým zákonům poddává i samotný lékař.
Rose Madder (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2011
Četba plně poutající pozornost napětím i dokonalou psychologickou kresbou zvrhle pronásledovnané oběti i jejího manžela, rovněž tak autorovou bezbřehou fantazií, s níž nás provází světem "za obrazem" plným symbolů a náznaků. Patří ke kvalitnějším autorovým dílům, i když i zde je několik zbytečně naturalistických popisů.
Running Man (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 1994
Sci-fi z nedaleké budoucnosti líčí temnými barvami industriální svět, nikoli nepodobný totalitě. Zábavu apatickým masám obstarává jediný televizní kanál, který vysílá obskurní zvrácené soutěže, z nichž nejdrsnější a nejpopulárnější je Běh o život. Vybraný jedinec, v tomto případě Ben Richards, je vypuštěn do ulic Ameriky jako lovná zvěř. Po dvanácti hodinách ho začnou pronásledovat profesionální Lovci, podporovaní mnoha udavači z řad televizních diváků. Prchající zoufalec sahá pod vidinou odměny ve výši milionu dolarů k těm nejkrutějším prostředkům, aby pronásledovatele setřásl.
obálka knihy
Rok vydání: 2001
Sbírka povídek anglo-amerických autorů je rozdělena do tří částí - od minulosti do přítomnosti a hrozivé budoucnosti. Jejich hrdinou je automobil, který se zde stává hrozbou. V první povídce Kamiony Stephen King nastíní hrůznou vizi obrácení rolí, kdy se auta stávají pány a člověk jejich sluhou. Závěrečná povídka Iana Watsona, Tvá krev jest jako mléko, se odehrává v daleké budoucnosti na Zemi, která má už tak znečištěné ovzduší, že její obyvatelé málokdy spatří slunce. Příběh jednoho z nich a jeho pouť za sluncem je děsivým a závažným proroctvím o autogeddonu. Hororové povídky nutí k zamyšlení, zda soužití člověka a strojů nepovede k hrůzné apokalypse.
obálka knihy
Rok vydání: 2001
V postavě Bobbyho Garfielda nás King provází od 60. let až do současnosti skutečnou Amerikou a jejími dějinami a událostmi, které hýbaly světem jako např. válka ve Vietnamu, ale hlavně osobní historií Bobbyho a jeho přátel a známých. Na těchto faktických konstantách rozvíjí barvité vyprávění, které, jak je u tohoto spisovatele standardní, přetéká i přes reálný podtext hrůzyplnými momenty a detaily. Jeden z mnoha brilantně napsaných příběhů světoznámého výrobce knih. 20000205 dandao
obálka knihy
Rok vydání: 2005
Bart Dawes vlastní dům na pozemku, jenž má být srovnán se zemí. Na místě rodinných domků má být dálnice. Likvidace se ale netýká pouze rodinných domů, v cestě pokroku stojí i prádelna, kde hlavní hrdina celoživotně pracuje a k níž má osobní vztah. Bart Dawes si pořídí dvě velké zbraně, chce učinit spravedlnosti zadost. Nehájí jen hmotné statky, jde mu především o citový význam, který pro něj obě místa mají.
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Kniha obsahuje povídku 1408 - zážitky spisovatele strašidelných povídek v přízračném hotelovém pokoji na pomezí horečných vidin a reality. Dále pak povídku Šroťák - klasický techno-horor o démonickém stroji; Srdce v Atlantidě je románem amerických dějin autorovy generace, s autobiografickými i fantaskními prvky; novela Vykoupení z věznice Shawshank vypráví příběh nevinně odsouzeného vězně a jeho pečlivě připraveného útěku. Posledním textem je pak povídka Děti kukuřice - horor o zlověstném společenství dětí, žijících zdivočelým a nelítostným životem v kukuřičném poli. Některé z textů doplňuje krátký komentář, ve kterém autor hodnotí příslušné filmové zpracování.
Svědectví (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 1995
Nakažlivost i úmrtnost po celé Americe je téměř stoprocentní. Během několika týdnů zůstávají po celé zemi jen náhodně uniknuvší jedinci, kteří se instinktivně spojují do skupinek a jsou telepaticky vedeni na jedno místo. Opět se vytváří jednoduché společenství, nové vazby, hierarchie, mystika i nové obavy. Kruh se uzavírá. Jen Země má šanci, na chvíli si oddechnout. Román je nesmírně obsáhlý, rozvláčný.
Talisman (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Dvanáctiletý Jack Sawyer má na svůj věk velmi těžký úkol. Musí procestovat celou Ameriku, aby našel Talisman, který by mohl zachránit život jeho mamince. Mise je komplikována existencí hned dvou světů. Našeho, reálného a fantastického paralelního světa s vlastními pravidly nazývaného Teritoria. King se Straubem svého putujícího hrdinu šetřit nebudou a tak ho čeká spoustu nečekaných, strastiplných a nebezpečných dobrodružství. Odvěký boj mezi dobrem a zlem ve skutečném i mystickém světě bude brát dech.
Temná půle (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2011
Psal nejen pod svým jménem, ale i bestsellery plné krve a násilí pod pseudonymem, které mu přinesly slávu a peníze. Po deseti letech se chce vrátit k umělecké tvorbě a odhalí svou pravou totožnost úspěšného tvůrce. Hned poté je krutým způsobem usmrceno několik lidí, kteří se na odhalení podíleli. Beaumonta přepadají pocity strachu a hrůzy, zvukové halucinace a tíživé sny. Stále více si uvědomuje, že imaginární Stark ožil a stal se ztělesněním zla.
Temná věž (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Temná věž skvělého Stephena Kinga se žánrově pohybuje v prostorách fantasy a hororu. King se k této sedmidílné a ukončené sérii již několikrát vrátil v povídkách, či grafickém románu. Nečekaný osmý díl navazuje na román Čaroděj a sklo, ve kterém Roland z Gileadu s přáteli opouští Smaragdový hrad a oblíbení hrdinové pak dochází až k událostem Vlků z Cally. Při jedné z nucených zastávek, kdy je zastihne bouře, vypráví Roland družince jistý příběh ze svého mládí. Tenkrát byl coby mladý pistolník vyslán vyřešit vraždu obestřenou tajemstvím a spoustou krve. A staré příběhy mohou být velmi užitečné.
obálka knihy
Rok vydání: 2016
Roland, se svými přáteli, putuje domů... a s sebou má mrtvé tělo své milenky a tajemnou kouli zvanou Merlinův grapefruit. Jsou pronásledováni, ohrožováni přírodou i vnitřními rozbroji... a do toho Rolanda posedne tajemné zlo skryté v artefaktu a vyšle ho do snového Konce světa, kde na něj čekají ještě mnohem větší nebezpečí než ve skutečném světě. Druhý díl proslulé komiksové série inspirované fantasy řadou hororového mistra Stephena Kinga!
Temné vize (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 1996
V knize se představují tři úspěšní američtí spisovatelé sci-fi příběhů a horrorů.
To (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2009
Román se odehrává na malém městě, kde se v určitých cyklech nevysvětlitelně odehrává série brutálních vražd, smrtelných úrazů a únosů dětí. Koncem 50. let se domluví parta místních dětí, které jsou všechny nějakým způsobem handicapované (původem, barvou pleti, nemocí) a všechny jsou různým způsobem tímto Zlem ohrožovány. Přímočarým a nezáludným řešením situací, intuicí, dětskou bezprostředností a neohrožeností se jim na nějaký čas podaří přízrak zahnat. Zhruba po čtvrtstoletí se však situace opakuje, a skupina dnes již dospělých přátel se opět schází, aby se pokusili o totéž, co se jim podařilo v dětství.
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Bobbi, spisovatelka žijící poklidně na americkém venkově, narazí v lese na podivný kov a poháněna nevysvětlitelnou zvědavostí se rozhodne věc vykopat. Postupně za pomoci ostatních obyvatel odhalí zabořený vesmírný koráb. Věci se dávají do pohybu. Vesmírní "Tommyknockeři" potřebují lidi, aby získávali energii pro svoji potřebu, ale zároveň s lidmi manipulují. Někteří lidé jsou však proti této manipulaci odolní, na tyto lidi se soustřeďuje pozornost, aby se lidstvo dokázalo ubránit invazi z vesmíru.
obálka knihy
Rok vydání: 2015
Napětí, okamžitá podmanivost a schopnost probouzet v nás strach jsou jen některými z atributů úžasně plodné představivosti možná nejlepšího vypravěče naší doby. Ať už píše o setkání s mrtvými či téměř mrtvými nebo o hrůzách, které na nás číhají v běžném životě, od odvykání cigaretám až po zahradní výprodeje, představuje se nám Stephen King ve všech čtrnácti temných povídkách této povídky ve vrcholné formě. Všechno je definitivní, první sbírka povídek po Nightmares & Dreamscapes, obsahuje i „Jízdu na Střele“, Kingovu originální e-knihu, která přilákala půl milionu online čtenářů a stala se nejznámější povídkou desetiletí. „Jízda na Střele“, v této sbírce poprvé uveřejněná tiskem, vypráví příběh Alana Parkera, který se snaží dostat stopem do nemocnice, kde leží jeho matka, jenže nastoupí do auta ke špatnému řidiči. V povídce „Oběd v Gotham Café“ promění nepříčetný vrchní schůzku rozhádaného páru v krvavý masakr. Ústřední postavou audio-povídky“1408“, zde poprvé v knižní podobě, je úspěšný spisovatel, jehož specialitou jsou díla jako „Deset nocí na deseti strašidelných hřbitovech.“ Noc v pokoji 1408 hotelu Delfín sice přežije, ale je jisté, že o strašidlech už nikdy psát nebude…
obálka knihy
Rok vydání: 2009
Autor románových hororových bestsellerů se pokusil vrátit k psaní povídek, jimiž se kdysi proslavil, a vydal knihu zcela nových textů (s jedinou výjimkou). Na rozdíl od své povídkové klasiky mladších let se King dnes nesoustředí tolik na děj, spíše pečlivě buduje atmosféru, případně výraznou pointu a nechává čtenáři větší prostor k domýšlení. Každou povídku doplňuje stručným komentářem o okolnostech jejího vzniku.
Z Buicku 8 (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Policisté z pennsylvánského městečka si jednoho dne přivezou na stanici starý Buick Roadmaster, který opustil jeho majitel u čerpací stanice. Auto, které je umístěno ve starém skladišti, se občas jakoby probudí, září a jiskří a zdá se, že produkuje i zvláštní tvory. Policisté mají podezření, že právě toto auto může za zmizení některých lidí, přesto mají k němu zvláštní majetnický vztah a nechtějí ho předat jinam. Cítí, že by zkoumáním vědců mohla být situace daleko děsivější a tak s jeho nebezpečnými vrtochy přežívají mnoho let. Všichni stárnou a s nimi přechází do stáří a pozvolné smrti i starý Buick Roadmaster.
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Průvodcem po krutém světě věznice je duševně zaostalý černoch, nadaný zvláštními léčitelskými schopnostmi, který je obviněn z brutální vraždy devítiletých dvojčat a odsouzen na elektrické křeslo. Při čekání na smrt je součástí několika epizod, při nichž svými neobyčejnými vlohami zasáhne jak do života spoluvězňů, tak i dozorců, mezi kterými má své nepřátele i příznivce. Barvité líčení krutých poměrů v káznici, brutality vězňů i dozorců a detailů prováděných poprav vrcholí popravou hrdiny, který, ač nevinen, nedokáže žít se svými zvláštními schopnostmi a smrt je pro něho vysvobozením.
obálka knihy
Rok vydání: 1998
Dozorce Percy, krutý a nevypočitatelný člověk, ohrožuje celou akci okolo vyléčení nemocné ženy. Když přechází okolo cely Johna Coffeye, mohutný černoch si ho přes mříže přitáhne a všechno zlo z nemoci, které v sobě shromažďoval do něho přenese. Percy se psychicky zhroutí. Ukazuje se, že Coffey je v případě vraždy děvčátek nevinen. Není však již v moci dozorců odvrátit jeho popravu, události spojené s Coffeyem jsou příliš neuvěřitelné a neprokazatelné. Coffey sám chce umřít, nedokáže se svými schopnostmi dále žít. Příznivé důsledky jeho zázračných schopností se však projevují v životě dozorce Edgecomba, který se mu snažil vždy pomoci, ještě mnoho desítek let po Coffeyově smrti. Mir.
Žhářka (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2008
S hlavními protagonisty thrilleru, osmiletým děvčetem Charlie a jejím otcem se seznamujeme, když utíkají z New Yorku před agenty speciální zpravodajské služby. Rodiče dítěte se za studií jako dobrovolníci zúčastnili pokusů s údajně neškodnou drogou, ve skutečnosti jim ale byla podána nebezpečná látka - syntetický hormon, který ovlivnil jejich osobnost. Část pokusných osob zešílela, část zemřela a poslední skupina získala telepatické a telekinetické schopnosti. Hrdina tak nevědomky nabyl schopnost mentální dominace a jeho dcera Charlie schopnost pyrokineze - přenášení ohně. Tyto vlastnosti chce využít zpravodajská služba pro vojenské účely. Román varuje před zneužitím vědy pro vojenské účely a svým humanistickým posláním navazuje na nejlepší knihy tohoto oblíbeného autora.
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele