Susan Hill

Susan Hill - portrét autora

Susan Hill

Narozen: 1942

Tvorba
Diskuze
obálka knihy
Rok vydání: 2008
Celý případ se zdá zpočátku banální. Lidé se přece neztrácejí, tím méně staré panny z maloměsta. Když se však pohřešuje i mladá dívka, muž v nejlepších letech a dokonce i pes, místní policisté zbystří. Nikde však není nalezena stopa po zločinu. Žádné tělo, vysvětlující dopis nebo vydírající telefonát. Přesto spolu všechna zmizení souvisejí. V pozadí celého případu stojí nebezpečný pomatený šílenec.
Malá ručka (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Antikvář Adam Snow se jednoho večera zcela náhodou ocitne u starého opuštěného domu s tajemnou zahradou. Zde poprvé ucítí ve své dlani dotek malé ručky, která se ho snaží dovést k něčemu tajemnému, strašidelnému... Anebo snad dokonce až k smrti? Adam Snow začíná chápat, že onen opuštěný dům a malá ručka nejsou pouhou náhodou. Snaží se zjistit více a zbavit se děsů, které ho od první návštěvy domu pronásledují. A odhaluje možná více, než by původně chtěl. Autorka duchařského bestselleru Žena v černém opět čtenářům nabízí horor v anglicky uhlazeném stylu, kde tajemno přichází plíživě. Kniha sází na čtenářovu fantazii a dokazuje, že záhrobí nám má co říci.
obálka knihy
Rok vydání: 2007
Manželé de Winterovi žijí dlouhá léta v cizině a do Anglie je přivede smrt Maximovy sestry. Touha po poklidném životě na venkově je přinutí opět koupit v Anglii sídlo. Stíny minulosti manžele dostihnou i zde a brzy jsou vystaveni výhružným dopisům a vydírání. Bývalá hospodyně v Manderley a Rebečin bratranec nechtějí na dávné události zapomenout a Rebeka tak opět tragicky zasahuje do života de Winterových. Román je psaný zcela v duchu původní autorky, ale osudy jejích hrdinů se zde rozvíjejí poněkud násilně a staticky.
obálka knihy
Rok vydání: 2009
Samotářský a uzavřený šéfinspektor Simon Serrailler, který se dosud nevzpamatoval ze smrti své kolegyně, zavražděné před rokem při pátrání po sériovém vrahovi, opouští předčasně Benátky, kde trávil dovolenou. Pětatřicetiletý uznávaný kriminalista se vrací do Laffertonu kvůli onemocnění mladší sestry, od narození těžce fyzicky i mentálně postižené dívky. V rodném městečku řídí vyšetřování únosu devítiletého Davida Anguse, syna primáře neurochirurgického oddělení a advokátky, který záhadně zmizel, když čekal před domem na odvoz do soukromé školy. Pod velkým tlakem médií se policisté snaží nalézt sebemenší stopu, která by je přivedla k pachateli. Bezvýsledně skončí prohledání okolí města i výslechy rodičů a sousedů. Matka ztraceného chlapce, deprimovaná i sebevraždou manžela, se chce pustit do pátrání na vlastní pěst.
Temné mraky (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Tentokrát se jedná o únosy malých dětí, které byly pravděpodobně i zavražděny. Ve chvíli, kdy je uneseno další malé děvčátko, se rozjíždí opět velká akce. Všichni zúčastnění doufají takřka v zázrak. V malém městečku Lafferton však pomalu ale jistě propuká panika.
obálka knihy
Rok vydání: 2004
Sir Monmouth žil od dětství v Keni a později, po smrti svého poručníka, putoval po stopách svého vzoru, cestovatele Vanea, po asijských zemích. Po návratu do Anglie se chce dovědět více o jeho životě. Od pátrání je však hned zprvopočátku odrazován nejen lidmi, ale i tajemnými okolnostmi, které ho provázejí, včetně záhadných zjevení podivného chlapce. Vypravěč nakonec nalezne odpověď na to, čím ho záhadný Vane přitahoval, ale zároveň se až do konce života nezbaví břemene, které na sebe tímto poznáním vložil.
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Hrdinou anglického "gotického" románu s prvky hororu je mladý londýnský advokát, který se zaplete do nebezpečné situace po setkání s tajemnou ženou.
obálka knihy
Rok vydání: 1990
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele