Thomas Brezina

Thomas Brezina - portrét autora

Thomas Brezina

Narozen: 1963

Tvorba
Diskuze
obálka knihy
Rok vydání: 2007
Ocitáme se s našimi známými detektivy v Las Vegas. Erik omylem vstoupí do domu známého milionáře a je nechtěným svědkem jeho smrti a ještě vyslechne záhadný vzkaz o 13 modrých kočkách. A to je chvíle pro "čtyřku". Pátrání se rozbíhá, nechybí napětí, drsní vrahouni ani naprosto nečekaná řešení.
obálka knihy
Rok vydání: 2006
Leona hlídá tatínek na každém kroku a tak to vypadá, že cesta do Neviditelného světa se odkládá. Navíc se tatínek zaměřil na kouzelné pero, které se mění v meč a chce ho Leonovi zabavit. Prostě problémy jsou i v jeho světě a co pak teprve v tom neviditelném! Tam skrývá Ďáblova hora nějaké tajemství a Leon společně s ostatními dračími rytíři bude muset čelit válečníkům pekel.
obálka knihy
Rok vydání: 2004
Dívky a jejich rodiče už bydlí společně v novém domě. Každá dívka má dva bratry a ti jim denně provádějí nějaké naschvály. Proto se moc těší na víkend. Poprvé budou bydlet úplně samy v darovaném domě čarodějnice paní Schiketanzové. Už vymýšlí, jak se díky kouzlům pomstí bratrům. Ale není to tak jednoduché, do Klubu čarodějnic sice byly přijaty, musí však složit zkoušku způsobilosti... Pokračování knihy "Ségry na zabití".
obálka knihy
Rok vydání: 2011
Vikingskému knížeti Svenovi kdosi ukradne magický kámen, který mu přináší vítězství v boji. A přesně tehdy přistávají mezi Vikingy Jup, Vicky a Nick. Pochopitelně padne podezření právě na ně, na záhadné "cizince". Podaří se jim vrátit se ještě jednou v čase zpátky do okamžiku krádeže amuletu? Dokáží mezi divokými loupeživými bojovníky odhalit skutečného pachatele, a dokázat tak svou nevinu? Nakladatelská anotace. Kráceno.
obálka knihy
Rok vydání: 2017
Když si dvojčata Týna a Tobík vyrazila se strýčkem Norbertem do hor na lyže, jistě netušila, že najdou zmrzlé dinosauří mládě. A už vůbec by je nenapadlo, že když ho odnesou do hotelu, tak rozmrzne a probudí se k životu. Brontík brzy porozumí lidské řeči a dobrodružství na sebe nenechá dlouho čekat. Týně a Tobíkovi je jasné, že s takovým domácím mazlíčkem se už nikdy nebudou nudit!
obálka knihy
Rok vydání: 0
Dvojčata Týna a Tobík jedou se školou na výlet a samozřejmě sebou vezmou své pravěké kamarády Brontíka a Létavce. Při prohlídce hradu si všimnou nenápadného zaprášeného obrazu. Je na něm maličký, velmi hubený rytíř. Jeho brnění je pomačkané a zrezivělé. Pak se stane divná věc – rytíř na Brontíka mrkne! A toho hned napadne, že se musí za neznámým rekem vypravit. Jak jen tenhle střemhlavý let do středověku dopadne?
obálka knihy
Rok vydání: 0
Týna s Tobíkem ukrývají ve strýčkově domě dinosaury – malého Brontíka a ptakoještěra Létavce. Bohužel o nich ví i profesor Karoch a reportér Louda. Chtějí dinosaury chytit, zkoumat a proslavit se tím. Při jedné honičce Létavec spolu s ostatními kamarády proletí časem až do pravěku. Ani tam ale nejsou v bezpečí: ve vodě na ně zaútočí ještěr a na souši zas obrovský tyranosaurus. Podaří se jim vyváznout se zdravou kůží?
obálka knihy
Rok vydání: 2009
Démon ticha (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2005
obálka knihy
Rok vydání: 2009
Pátrání začíná! Členové klubu záhad Nick, Jupiter a Vicky se snaží tentokrát přijít na kloub velmi podivným nočním telefonátům. Nejdříve si z kamarádů vystřelí samotný mrňous Nick, ale vše se otočí proti němu. A dojde klidu duch, co se ozývá ze záhrobí? Další záhadou jsou tajemné zvuky houslí. Pomoci může i superlupa, která je přílohou knihy.
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Amy žije s matkou a nevlastním otcem v Londýně. V patnácti je snadné uvěřit, že dokonale vypilovaná zpěvákova image, není jen dobrým tahem na peněženku mladých slečen. Proto, když má mít její idol koncert na Trafalgar Square, s pomocí své nevlastní tety se Amy dostane do hotelu, kde Matt M. před vystoupením odpočívá. Před koncertem však dojde k ostré hádce, mezi všemi pohrdajícím Mattem a jeho manažerem, do které se Amy nechtěně přimotá. Dívčino zklamání ze setkání a následná zpěvákova havárie, se však pro Amy i Matta stanou odrazovým můstkem k novému začátku a cestou k poznání.
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Leon se dozvídá, že v Neviditelném světě jsou také školy! Do jedné z nich, školy rváčů, je unesen jejími velmistry, aby pomohl vyřešit podivnou záhadu. Žáci se v noci stávají nevysvětlitelně útočnými, hádavými a nebezpečnými. Společně se svými přáteli musí přestát tvrdý výcvik zlého velmistra a nakonec absolvovat boj o život s nebezpečným gryfem.
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Tina, Patti, Dominik a Erik si vlastně jen chtěli společně užít prázdniny na malém ostrůvku v Karibiku, jenže v domě, kde bydlí, začne zničehonic strašit! Pomstychtiví duchové se jim zjevně rozhodli zkřížit plány. A jako by toho nebylo málo, křižuje podél pobřeží Port Annabelly strašidelná pirátská loď. Čtyřka se pouští do vyšetřování, které pro ni může být velmi nebezpečné. Nakladatelská anotace.
obálka knihy
Rok vydání: 2007
Jednoho dne Vicky uvidí v úzkých uličkách města příšeru, vypadající jako velký ještěr. Prvotní pátrání ji zavede před starý dům, ve kterém bydlí vědec, chovající plazy, se svojí manželkou. Vicky, Jupitera a Nickyho napadne, že by mohla být souvislost mezi příšerou a stále mizejícími kočkami, tato stopa se však nepotvrdila a začnou si myslet, že se jednalo pouze o stín. To vše až do okamžiku, kdy je Jupiter před vlastním domem málem sežrán velkou obludou.
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Aby mohli ze Zoo vykoupit dva delfíny, kteří zde trpí v malém bazénku, potřebují Miki, Tino a jejich teta Úla spoustu peněz. Se svojí létající a potápěčskou badatelskou autolodí - Kolumbem - se proto vydávají na cestu za pokladem Černého žraloka na daleký ostrov Perutýnů. Do cesty se jim ale staví chamtivý ředitel Zoo a jeho námezdní lovci. - Kniha obsahuje lupu a červenou fólii, které slouží k řešení hádanek vložených do příběhu.
obálka knihy
Rok vydání: 2009
obálka knihy
Rok vydání: 2006
Čtveřice kamarádů Erik, Tina, Dominik a Patti je na pozvání jedné známé Dominikovy maminky v New Yorku. Náhodou se ocitnou v mrakodrapu, ve kterém sídlí kosmetická firma a v jeho sklepeních přijdou na děsivý objev. Vyrábí se tady totiž dvojníci! Po zjištění této informace však detektivům, kteří chtějí celou věc objasnit, hrozí smrtelné nebezpečí.
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Z laboratoře AAA uteče mimozemšťan... a o něco později se objeví u rodiny Amselových. Když si jde druhý den ráno Max Amsel do skříně pro oblečení, spadne mu k nohám nebesky modré vajíčko. Zdá se, že nový případ pro Hafany 001 na sebe nenechá dlouho čekat - a Popcorn jim skutečně nařídí starat se o vejce tak, aby se zdárně vyklubalo. Jak se to dělá? Musí se udělat pořádný rámus! To se však pranic nelíbí tatínkovi Robbiho a Maxe a hluk bohužel neodradí ani lstivé zloděje. Nakladatelská anotace.
obálka knihy
Rok vydání: 0
V Severním moři žije lidožravý žralok? Parta detektivů ho viděla na vlastní oči, přesto se jim něco nezdá. Žralok trhá jednu oběť za druhou, městem se šíří panika a čtyři kamarádi musí nenasytné zvíře okamžitě zastavit!
obálka knihy
Rok vydání: 2006
Nejen, že má Leon problémy ve škole, ale navíc ho potřebuje i Neviditelný svět. Leon a drak Jup se tam utkají s podivným ledovým démonem, který je chce zničit a jen tak tak vyváznou se zdravou kůží. Vypadá to, že ledové monstrum má spadeno právě na nositele dračího meče. Nezbývá, než aby se s ním Leon utkal, neboť ledový démon nikdy nepřestane s jeho pronásledováním. A bude třeba i něčeho víc než pouze síly.
obálka knihy
Rok vydání: 2008
Tinka chce odejít do internátu, který navštěvuje i její milý Julio. Lissi nechce ztratit svojí přítelkyni, která je zároveň její nevlastní sestra a také svou čarodějnickou moc. Dělá všechno proto, aby Tinka zůstala a neodešla. Vymyslí plán jak sehnat superkluka, a tak nepřijít o kamarádku. Podaří se jí to nebo ztratí čarodějnické schopnosti?
obálka knihy
Rok vydání: 2008
Rebeka i Sammi se chtějí stát popovými hvězdami. Rebeka má zpočátku úspěch, kdežto Sammi se dočká trapasu. Vydrží jejich kamarádství? Jak vypadá svět showbyznysu zblízka? A kdo se nakonec opravdu stane hvězdou?
obálka knihy
Rok vydání: 2006
Dobrodružný a poznávací žánr je v této zdařile graficky vyvedené knize doplněn hádankami, kvízy, miniaturní samostatnou knihou hádanek i zrcadlovou fólií, kterou bude čtenář k luštění potřebovat. Průvodcem po Muzeu dobrodružství je Pablo, pes majitele Muzea. K rozluštění hesla Mistra Leonarda bude třeba překonat mnoho nástrah a nebezpečí, což čtenář s dobrodružnou a odvážnou povahou jistě ocení.
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Dominika vzbudí ze spánku hrůzný sen. Rozhodne se vyjít před horskou chatu, kde s ostatními kamarády tráví prázdniny, a napít se z pramene. Venku je však zaskočen děsivým vytím a poté napaden nějakým zvířetem. Podle majitelky jde o psí strašidlo, které se po spoustě let vrátilo, aby našlo novou oběť.
obálka knihy
Rok vydání: 2004
Čtyřka sleduje představení artistů cirkusu Fantastico, když se náhle objeví záhadná postava, která vystoupení překazí. Čtveřice kamarádů něčemu takovému nedokáže nečinně přihlížet, a proto se rozhodne záhadnou postavu v masce černého rytíře vypátrat. Příběh plný dobrodružství a nečekaných zvratů tak může začít. Závěrečná odhalení pak překvapí nejen postavy samotného příběhu, ale jistě také čtenáře.
obálka knihy
Rok vydání: 2005
Dračí rytíř Leon se se svými dvěma společníky Chipem a Larou vrací do Neviditelného světa. Netuší však, že lordu Drakillovi pomáhají kouzelné schopnosti slepého mága, aby mohl dračího rytíře zneškodnit a zmocnit se jeho kouzelného meče. Slepý mág dokáže vyvolat nebezpečné démony - noxaty, které ohrožují Leona i ve skutečném světě a každého, ke komu se přiblíží, nakazí černou nemocí. Pomocí kouzelného meče, který je součástí knihy, můžeš i ty najít cestu k úkrytu lorda Drakilla a zlomit kletbu slepého mága.
obálka knihy
Rok vydání: 2013
obálka knihy
Rok vydání: 0
Během návštěvy Las Vegas překříží Biggi, Luk a Patrik cestu podivnému vědci a zhatí mu jeho šílené plány. V tu chvíli se pozlátko luxusního města plného heren a zábavy promění v noční můru! Kamarádi z Klubu Tygrů se na vlastní pěst pustí do hledání tajemného hřbitova dinosaurů, i když vědí, že při tom riskují vlastní životy. Krutý a bezohledný protihráč totiž vláká každého, kdo na pohřebiště vkročí, do smrtelné léčky. Podaří se jim záhadné místo najít a šíleného vědce zastavit?
obálka knihy
Rok vydání: 0
Biggi, Luk a Patrik si užívají na nádherné pláži v Thajsku, když se dozví, že jejich kamarád Somchai byl otráven. Protijed lze prý získat jen ze vzácného červeného leguána, který žije na nedalekém ostrově. Dostat se na něj ale není jen tak. Vstoupit smí pouze ten, kdo zná jeho tajemství. Dokáží kamarádi z Klubu Tygrů odhalit toto tajemství a dostat se na ostrov včas? Zapoj se do pátrání i ty a zažij celé dobrodružství z první ruky!
obálka knihy
Rok vydání: 0
Během návštěvy srubu u Bobří řeky se najednou ozve vysílačka a z ní je slyšet volání o pomoc. Hovor je však náhle ukončen. Kamarádům z Klubu Tygrů je jasné, že to byl Kevin. Vědí, že se vydal hledat ukrytý poklad a teď je v nebezpečí. Biggi, Luk a Patrik se chtějí pustit za ním. Když vyloví z divoké řeky láhev se stejnou mapkou k pokladu, jako měl Kevin, myslí si, že mají vyhráno. Bohužel ale netuší, že poklad hledají i nebezpeční zločinci!
obálka knihy
Rok vydání: 0
Biggi, Luk a Patrik zavítají tentokrát do exotické Dubaje. Na výletu do pouště zastihne Biggi písečná bouře a nedaleko staré pevnosti se jí zjeví obrovský přízrak černého obra. Kamarádům z Klubu Tygrů je jasné, že tu něco nehraje. Co se ukrývá v záhadné pouštní pevnosti? A je opravdu tak opuštěná, jak vypadá? Zapoj se do pátrání i ty a zažij celé dobrodružství z první ruky!
obálka knihy
Rok vydání: 0
Kamarádi z Klubu Tygrů se vypravili na samurajskou show. Představení v městském divadle se ale změnilo v noční můru. Zakuklení lupiči vtrhli na jeviště, vystupujícího bojovníka omámili, vytrhli mu z ruky drahocenný meč a uprchli. Biggi, Luk a Patrik se okamžitě pouští po jejich stopách a brzy zjišťují, že si zahrávají s nebezpečnými lotry. Jaké jsou jejich plány a co má s nimi společného tajemná stará legenda? Zapoj se do pátrání i ty a zažij celé dobrodružství z první ruky!
obálka knihy
Rok vydání: 0
V zapadlé městské uličce je schovaný záhadný obchod, o kterém Klub Tygrů dosud nikdy neslyšel. Vypadá hrůzostrašně zvenku a i zevnitř. Prodávají tam neuvěřitelné věci: démonické masky, odporné amulety i obří masožravé rostliny. O majitelce obchodu navíc kolují podivné zvěsti. Jednoho dne zavolá Lukovi přímo ze strašidelného obchůdku jeho teta. Z telefonu se náhle ozve příšerný výkřik a spojení se přeruší. Je teta v ohrožení života? Biggi, Luk a Patrik musí okamžitě zasáhnout.
obálka knihy
Rok vydání: 0
Pozvání na vyhlídkový let nad mořem se neodmítá. Klub Tygrů si ho také náležitě užil, ale vše se změní na zpáteční cestě ve chvíli, kdy malé letadlo s Biggi, Lukem a Patrikem na palubě musí nouzově přistát v oblasti tajemných čarodějnických bažin a močálů. Když pak kamarádi zahlédnou záhadné bytosti v kápích a Patrik beze stopy zmizí, je všem jasné, že Klub Tygrů zažije další napínavé dobrodružství!
obálka knihy
Rok vydání: 0
Během prázdninového výletu do přírody se kamarádům z Klubu Tygrů stane zvláštní věc. Z čistého nebe jim spadne k nohám stará rytířská přilba. Ještě divnější je, že na ní objeví prosbu o pomoc! Biggi, Luk a Patrik začnou po tajemném pisateli pátrat a stopy je zavedou k údajně opuštěnému hradu. Brzy zjišťují, že hrad je nejen obydlený, ale i dobře střežený. Dokážou odhalit tajemství, které se za kamennými zdmi skrývá?
obálka knihy
Rok vydání: 0
Patrik našel v lese ochočeného králíka. Cestou domů ho začaly pronásledovat dvě podezřelé osoby a zvláštní zájem o ušáka projevuje i podivný ochránce zvířat. Biggi, Luk a Patrik tuší, že nejde o obyčejného ztraceného domácího mazlíčka. Při pátrání objeví utajenou laboratoř, ve které se provádí zakázané pokusy na zvířatech. Kamarádi z Klubu tygrů jdou opět do akce. Zvířata je potřeba zachránit! Zapoj se do pátrání i ty a zažij celé dobrodružství z první ruky!
obálka knihy
Rok vydání: 0
Příběh, který tě vtáhne do děje a už nepustí! Kamarádi z Klubu Tygrů tráví prázdniny na havajském ostrově Maui. Když je kapitán ponorky pozve na palubu, jsou štěstím bez sebe. Pod hladinu se však náhle ponoří jen Biggi s Lukem, Patrika nechají bez vysvětlení na břehu. Co má toto podivné chování znamenat? Tygr brzy začíná tušit, že nejde o omyl. Podaří se mu včas odhalit pravdu a překazit nekalé plány zločinců?
obálka knihy
Rok vydání: 0
Tygři jsou na prázdninách na řeckých ostrovech. Jedné noci na Patrika zaútočí obrovská sova se zlatým peřím. Patrik se okamžitě snaží zburcovat své kamarády Biggi a Luka, ale ti tvrdě spí, a sova mezitím uletí. Pátrání po tom, odkud se vzala, je zavede až k vykopávkám, na které je uvalena strašlivá kletba. Podaří se kamarádům z Klubu Tygrů překonat nástrahy a odhalit dávné tajemství?
obálka knihy
Rok vydání: 0
Klub Tygrů tráví prázdniny na řeckém ostrově Naxos. Na výletě lodí vyloví z vody tajemnou zprávu. Podle legendy se prý v těchto místech nachází pozůstatky bájné Atlantidy. Biggi, Lukovi a Patrikovi nedá záhada spát. S potápěčskou výstrojí se proto znovu vydají na moře a ponoří se do hlubin. Tam však na ně čeká obrovské překvapení, ale hlavně velké nebezpečí. Podaří se jim vyváznout se zdravou kůží? Zapoj se do pátrání i ty a zažij celé dobrodružství z první ruky!
obálka knihy
Rok vydání: 0
Staň se členem Klubu záhad! Vezmi superlupu a pusť se do pátrání. Ve školní zahradě panuje ticho jako v hrobě. Utichl zpěv ptáků i kvákání žab. Předchozí noc se do uzamčených učeben vloupali tajemní vetřelci. Jupiter, Vicky a Nick si myslí, že události nějak souvisí s tajemnou sochou u školní tůně. Je možné, že by kamenná postava obživla? Klub záhad začíná pátrat – a ty budeš při tom!
obálka knihy
Rok vydání: 0
Staň se členem Klubu záhad! Vypráví se, že ve výroční den potopení Titaniku se na místě neštěstí objevuje loď duchů. Jupiter, Vicky a Nick tomu moc nevěří, dokud se na palubě přízračné lodi sami neocitnou. Dokáží vyřešit záhadu a zabránit osudové srážce s ledovcem, ke které se schyluje? Klub záhad začíná pátrat – a ty budeš při tom!
obálka knihy
Rok vydání: 0
Do města přijela putovní výstava o starém Egyptě. Den před zahájením se Jupiter, Vicky a Nick vplíží dovnitř a učiní děsivý objev: jedna z mumií obživla! Když se začnou otevírat víka dalších sarkofágů, je všem jasné, že se děje něco velmi neobvyklého. Přijdou kamarádi na to, kdo za vším stojí? Klub záhad začíná pátrat – a ty budeš při tom!
obálka knihy
Rok vydání: 2009
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Katie žije již sedm let se svým strýcem hippíkem a babičkou na ostrově St. Jeremy nedaleko Britských ostrovů. Nemá žádné jiné příbuzné, a tak je dost překvapena, když k patnáctým narozeninám dostane poštou cédéčko se skrytou nahrávkou. Bohužel díky hloupé náhodě nevyslechne celé poselství.
obálka knihy
Rok vydání: 2008
Katie žije již sedm let se svým strýcem hippíkem a babičkou na ostrově St. Jeremy nedaleko Britských ostrovů. Nemá žádné jiné příbuzné, a tak je dost překvapena, když k patnáctým narozeninám dostane poštou cédéčko se skrytou nahrávkou. Bohužel díky hloupé náhodě nevyslechne celé poselství.
obálka knihy
Rok vydání: 2010
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Na kouzelném hradě je zase vše vzhůru nohama. Koná se zde velký turnaj na počest samotného krále, který hrad poctil svou návštěvou. Vrcholem rytířského klání je souboj Maxe, nejmladšího z dětí hradního pána, se silným Damianem z rodiny zlého rytíře Dragomíra. Pokud Max prohraje, ztratí jeho rodina svůj domov... Pomohou mu k vítězství jeho kouzla nebo snad zázračný nápoj? Nakladatelská anotace.
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Loď duchů (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2008
Právě když si kamarádi Tina, Erik, Patti a Dominik zkoušejí na břehu Rýna nové vysílačky, vynoří se z mlhy starobylý trojstěžník, jehož posádku tvoří kostlivci. Podaří se jim překonat strach a odhalit tajemství? A odkud přichází volání SOS? Jdou do akce, ale ve stejné době probíhá soutěž Supermozků, které by se též rádi účastnili. I tam je čekají horké chvilky, setkání s tajemným blonďákem, téměř smrtelné nebezpečí a nakonec narazí na velmi podivnou ženu, která chce uskutečnit šílený plán.
obálka knihy
Rok vydání: 2005
Lissy a Tinka mají jet se třídou na výlet a jejich maminka spolu se dvěma dalšími je má doprovázet. Obě sestry se rozhodnou maminku trochu vylepšit a rozjedou akci "moderní mamča". Děvčatům ale ukradnou folfoniový klíč, bez kterého se nedá kouzlit, a tak akce skončí značně překvapivě.
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Tina, Erik, Patti a Dominik letí se strýčkem Willbertem na prázdninovou cestu do Mexika, ale už od začátku je jasné, že to nebude výlet plný strýčkových nudných přednášek. Patti si omylem z letiště odnese cizí kufr, ve kterém pak s kamarády objeví cennou masku, kterou staří Aztékové užívali k hrůzným rituálům. Při pátrání po majiteli kufru a tajemství aztécké masky se Čtyřka ocitne v nejhlubší mexické džungli a ve spleti temných chodeb pyramid.
obálka knihy
Rok vydání: 2005
Svatba Tinčiny maminky a Lissiina tatínka se blíží. Lissi nechce rušit přípravy zprávou o špatné známce, která jí hrozí z matematiky. Úplnou katastrofou je zranění paní učitelky, poslední Lissiny naděje. Matematiku teď bude učit přísný a přesný pan Wanne, který chce hned a neodkladně mluvit s Lissiiným tatínkem. Lissi se hodlá zachránit kouzlem z některé z čarodějných knih, které jsou uloženy v jejich společném kouzelném domě v Kříšťálové ulici (který získaly od paní Schiketanzové). Marně jí Tinka varuje, že takhle se kouzlo používat nesmí. Lissi si najde správnou knihu a myslí si, že i správné kouzlo. Všechno je ale najednou úplně jinak. Podaří se Tince a Lissi vše napravit?
obálka knihy
Rok vydání: 2007
Jupiter, Vicky a Nick zabloudí na výletě. Při hledání správné cesty objeví uprostřed nebezpečných močálů město, které by tam podle mapy nemělo být. Jeho obyvatelé se chovají velice podivně a naši detektivové se pokusí přijít záhadě na kloub. Do pátrání se může zapojit i sám čtenář s pomocí superlupy, která je přílohou knihy. Kniha z edice Klub záhad - Napínavé příběhy se superlupou.
obálka knihy
Rok vydání: 0
Další pátrání čtveřice malých detektivů! V opuštěné stanici londýnského metra se přímo na Erika vyřítil vlak. Řídila ho kostra s rudě zářícíma očima a z oken vyskakovali duchové. Čtyřka se nenechá zastrašit a rozhodne se i tomuto podivnému případu přijít na kloub!
Modrá krev (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 2015
obálka knihy
Rok vydání: 2005
obálka knihy
Rok vydání: 2000
Kamilina mladší sestra Vanda dokáže být často velmi protivná. Kamila by ji nejradši proměnila v nějakou příšeru. Při jedné tajné návštěvě městského muzea se děvčata dozví o skutečných netvorech, kteří ohrožují lidi a kteří jsou rozhodnuti osvobodit město od lidské havěti. Kamila, Šárka a Kristýna se jim tyto plány musí pokusit překazit. Knížka je vhodná pro starší děti. A4 ZM
obálka knihy
Rok vydání: 2005
Tinka s Lissi budou v neděli v televizi a uvidí je celá škola. To je super! Jejich nadšení však netrvá dlouho. Bráchové dělají jeden trapas za druhým a rodiče? Ti jsou jen pro ostudu. Všetečná moderátorka Belinda si navíc umíní, že za každou cenu pronikne s kamerou do jejich čarodějného domu. A aby toho nebylo málo, mají ještě ke všemu na krku čarodějnou komisi. Podaří se Tince a Lissi odvrátit blížící se katastrofu?
obálka knihy
Rok vydání: 2010
obálka knihy
Rok vydání: 2005
obálka knihy
Rok vydání: 2013
V případu Neviditelná bestie se děti snaží odhalit tajemství děsivé příšery, která byla spatřena v muzeu. A kdo je bestie, která sleduje každý Jupiterův krok a neustále mu vyhrožuje? Druhý případ se točí kolem podivné démonické sochy, kterou Jup našel ve školní zahradě. Jak s tím souvisí záhadné události, které se ve škole odehrály? Trojice musí vypátrat neznámého dárce, který sochu škole věnoval, aby přišla záhadám na kloub.
obálka knihy
Rok vydání: 2007
Za městem, kde bydlí Jupiter, Vicky a Nick, se objeví tajemný stan. Je v něm putovní výstava o starém Egyptě. Když se členové Klubu záhad tajně vplíží dovnitř, objeví sarkofág s mumií kouzelníka. Záhadný nápis na rakvi je tajné zaklínadlo, které kouzelníka oživí. Jeho dotek má strašlivé následky. První obětí se stane Vicky.
obálka knihy
Rok vydání: 2006
Člen Klubu záhad - Jupiter tráví léto na prázdninovém táboře (původně měl být u Vicky a Nicka, ale Vicky onemocněla spálou). Při jedné z vyjížděk na lodi se děti dostanou až do blízkosti tajemného Ostrova náhrobků. Je to neobydlený ostrov, kam si nikdo netroufne vstoupit. Vypráví se, že náhrobky, které jsou vidět za jasných dnů na ostrově, vyrůstají samy ze země. Když se Vicky uzdraví, přijíždějí s Nickem za Jupiterem, aby odhalili všechna tajemství, která ostrov skrývá. Členem Klubu se může stát i čtenář, který záhady řeší pomocí přiložené superlupy. Kniha z edice Klub záhad - Napínavé příběhy se superlupou.
obálka knihy
Rok vydání: 2003
Erik, Tina, Dominik a Patti tráví prázdniny na ostrově v Řecku. Ani zde si však klidu příliš neužijí. Při jedné noční výpravě je Erik přepaden odpudivou, těžko identifikovatelnou příšerou. Ta je ale záhy i s chlapcem neznámými lidmi odvlečena pryč. Erikovi se naštěstí podaří utéci. Poté, co je parta opět kompletní, rozhodnou se její členové vypátrat, co se to na ostrově vlastně děje. A4 ZM
obálka knihy
Rok vydání: 0
Erik, Tina, Patti a Dominik jsou sehraná Čtyřka, která rozluští každou detektivní záhadu. Patti se v zoologické zahradě náhle ocitne tváří v tvář panterovi, který už ji několikrát vyděsil ve snu. Co za tím jen může vězet? Čtyřka se pustí do pátrání a dostane se na stopu podezřelému obchodu s léčivy. Napínavé a zábavné čtení pro děti od deseti let.
obálka knihy
Rok vydání: 2011
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Erik si koupil nový počítač z podezřelého obchodu. Uprostřed noci se probudí - monitor se sám od sebe rozsvítil a na něm se objevila rozšklebená tvář příšery z počítačových her. Začala mu diktovat příkazy. Erik je zděšený, ale neodváží se démonovi odmlouvat. Jak je možné, že se počítač sám zapojil do sítě a odesílá data? Nakladatelská anotace.
obálka knihy
Rok vydání: 2002
Erik, Tina, Patti a Dominik jsou znovu v akci. Tentokrát se parta mladých detektivů zaplete do případu záhadných nočních vloupání do bank a hotelů. Co je to za podivné lupiče, kteří nic neukradnou? Při pátrání Čtyřka narazí na skupinu lidí, kteří se na určitý signál začnou chovat jako roboti. Díky nim se naši detektivové dostanou až k Černému mnichovi. A4 pok
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Tina, Erik, Patti a Dominik jsou Čtyřka. Sotva zahájili expedici do říše varanů komodských, zaútočí na Erika gigantický ještěr. Erikovi se podaří vyváznout doslova v poslední vteřině. Avšak partě čtyř kamarádů začne již brzy hrozit nebezpečí ze strany tajemné a nesmírně nebezpečné zločinecké organizace. Nakladatelská anotace.
obálka knihy
Rok vydání: 2007
obálka knihy
Rok vydání: 2005
obálka knihy
Rok vydání: 2013
V příběhu Muž s ledovýma očima se děti snaží odhalit nejen pravou totožnost tajemného muže, jehož ledový pohled dokáže člověka vyděsit až k smrti, ale i tajemství vesnice Studené Pleso. V příběhu Pomsta hraběte Gundolfa pátrají po Uršule, která zmizela v pochmurné opuštěné Gundolfově vile.
obálka knihy
Rok vydání: 2006
Ve Věži života se ukrývají hodiny všech živých tvorů Neviditelného světa. A když se něčí hodiny zastaví, zemře. Tohle zvláštní místo hlídají železní havrani a právě s nimi se dostanou dračí rytíři do křížku. Leon se navíc také trápí tím, že v sobě cítí růst moc zlých sil.
obálka knihy
Rok vydání: 2009
Viktorie má strávit v rodině Cooperových tři týdny. Její nadšení však brzy zchladí odměřené chování paní domu, povýšené chování její dcery Claire i neobvyklé chování jejího podivínského bratra. V tomto nepřátelském prostředí se necítí příliš dobře, a tak se ponoří do četby tajného deníku objeveného mezi knihami ve staré knihovně. Pomalu se před ní odhaluje hrůzný příběh mladé ženy žijící před sto lety. Ke svému zděšení zjistí, že se kolem ní dějí věci, které jakoby spojovaly její osud s osudem oné nešťastné pisatelky.
obálka knihy
Rok vydání: 2011
Rozhodnou se, že do domu proniknou. Na stole objevují starou fotografii v rámečku. Jen se jí však dotknou, stane se něco strašného: v pokoji se zjeví přízrak, který jako by je chtěl před něčím varovat. Pomoz vyřešit Klubu Tygrů další záhadný případ! Nakladatelská anotace.
obálka knihy
Rok vydání: 2000
obálka knihy
Rok vydání: 0
Patti, Erik, Tina a Dominik jsou sehraná čtyřka! Parta detektivů tentokrát přijme pozvání do Benátek, kde naléhavě potřebují jejich pomoc. V jedné z lagun se totiž objevila maskovaná příšera!
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Chobotnice si dopřála malý spokojený úsměv. Brzy dosáhne svého cíle. Až bude čin dokonán, krycí jméno zmizí a o něm už nepadne nikde ani zmínka. Plán se zdál být dokonalý. Byl poťouchlý, nebezpečný a krutý. Chobotnice pocítila napětí. Něco na způsob trémy, kterou mívá herec, než vstoupí na pódium. Nakladatelská anotace.
obálka knihy
Rok vydání: 2010
V dolních chodbách muzea, kam dívky nechtěně zabloudí, se setkávají s velkou ropuchou Alexou, která umí mluvit. Alexa dívkám prozradí, že se v jejich městě vyskytuje nadpřirozená bytost, která se ukrývá vždy v těle některého z obyvatel města. Podle Alexy by právě Vanessa, Krissi a Bix měly být těmi, které tuto bytost objeví a dopadnou, čímž pomohou celému městu. Dívky jsou touto zprávou naprosto šokovány, ale vydávají se na dobrodružnou cestu za odhalováním celého tajemství. Doplňkem přispívajícím k větší atraktivnosti celé knihy je kódovací mřížka. Vanessa, Krissi a Bix si totiž posílají tajné zprávy a ty se dají rozluštit jen s jejím použitím. Děti si budou vytvářet i své vlastní tajné zprávy a dopisovat si tak „šifrovaně“ se svými kamarády.
obálka knihy
Rok vydání: 2007
obálka knihy
Rok vydání: 2007
Tince vadí, že se Lissi stále chová doma i ve škole jako rozpustilý kluk. Domlouvá jí, chce ji kouzlem zlepšit, ale pak si uvědomí, že jí Lissiino chování vadí právě proto, že sama je stále za hodnou a vzornou. Překvapivě se proto rozhodne nedávat zjemňující lektvar Lissi, ale objednat si pro sebe lektvar divokosti. Ale jak už to bývá, lektvar vypije úplně někdo jiný.
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Lissi to bere jako největší zradu na světě. Rozhodne se, že musí vyhnat sestře myšlenky na kluky jednou provždy z hlavy. Vyčaruje psa, po kterém sestra už dávno touží, protože každý rozumný člověk musí uznat, že psi jsou o hodně lepší než kluci, a mimo to, je třeba vyřešit spoustu dalších problémů: čarodějnici Eulálii, dárek pro mámu k narozeninám, nečekanou návštěvu...
obálka knihy
Rok vydání: 2005
Ve třídě, do které chodí dvě nevlastní sestry Tinka a Lissi, se chystá volba nového mluvčího. O tuto pozici má zájem nejen Tinka, ale také ctižádostivá Antje. Lissi se snaží Tince pomoci kouzlem, ale to přinese spíše víc komplikací než užitku. Současně musí obě mladé čarodějky nastoupit do čarodějnické školy, složit obtížné zkoušky a ještě přežít návštěvu energické babičky.
obálka knihy
Rok vydání: 2014
obálka knihy
Rok vydání: 2008
Lissi a Tinka dostanou za úkol od neznámé čarodějnice vymyslet nové zaklínadlo. Obě svůj úkol tají, ale nezávazně na sobě se shodnou, že vhodné kouzlo bude nechat rodiče zmizet při obzvlášť trapných situacích - a že jich je požehnaně. Jenže co to znamená, že nepříjemná sousedka se najednou chová mile? A stojí jim to za to, riskovat folfoniový klíč?
obálka knihy
Rok vydání: 2011
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Všechny holky se snad zbláznily! Zajímají se jen o módu, líčení, kluky a ještě se chichotají jako slepice. Do toho přijíždí na návštěvu protivná sestřenice. Lissi se rozhodne se všemi zatočit pomocí kouzel, i když se jí to Tinka snaží rozmluvit. Lissi má ale vlastní hlavu a pouští se do čarování. Nebude toho nakonec litovat?
obálka knihy
Rok vydání: 2006
Nesoustředění při čarování se nevyplácí. Míč, který se díky zamotanému kouzlu chová jako zdivočelý, rozbije sklenice u protivných sousedů. To je voda na mlýn paní Fukové, která nemůže přenést přes srdce, že Tinka a Lissi bydlí samy. Aby toho nebylo málo, tak má přijet bohatá a udrbaná tetička.
obálka knihy
Rok vydání: 2004
Lissi a Tinka chodí sice do stejné třídy, ale jinak se navzájem nemohou ani vystát. Když zjistí, že tatínek Lissi si chce vzít Tinčinu maminku, nastanou teprve problémy. Naštěstí dívky dostanou společný školní úkol. A tak se jednoho rána vydávají za velice zvláštní starou dámou udělat rozhovor o jejích cestách po světě. A začíná se trošku čarovat... Určeno pro dívky středního školního věku.
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Starostí a akce je zase až nad hlavu! Nejdřív musí Lissi a Tinka zastavit řádění záhadné gorilí bandy, což je parta kluků z opuštěného parku, která ráda straší osamělá děvčata. Aby toho nebylo málo, táta s mámou se pořád hádají! Co když se rodina rozpadne? K dovršení všeho se koncem týdne koná školní ples a Tinka nemá žádnou představu, co na sebe. Nedá se nic dělat, tady opět pomůžou už jenom kouzla a čáry.
obálka knihy
Rok vydání: 2006
Do rodiny Tiky a Lissi se má na pár dní nastěhovat syn ředitele místní nemocnice, kde by Boris rád získal místo. V rámci výměnného programu čarodějnic se také má na týden přistěhovat Alex Šneková. Udržet pod pokličkou, že potřeštěná Alex je čarodějnice, se zdá přímo nemožné.
obálka knihy
Rok vydání: 2007
Lissi se stala členkou dívčího fotbalového týmu a velice si to užívá. Mezi ostatními děvčaty je oblíbená i přes své leckdy bláznivé nápady. Když se v družstvu objeví nová žačka Ulla, získá však dívky na svou stranu. Dokonce si ji zvolí za kapitánku! Lissi zuří a ptá se sama sebe, co za tím asi vězí. Tinka na to musí přijít, než se stane nějaký malér. Lissi chce totiž obnovit přízeň dívek tím, že plánuje uspořádat v čarodějném domě senza super party. Tinka s tím ale nesouhlasí. Ačkoliv jsou rodiče pryč, je to všechno moc riskantní. Obzvlášť poté, co jim Klub čarodějnic zakázal kvůli častým chybám čarovat. Jak tohle dopadne?
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Má Vicky navždy zapomenout nebo stále doufat v sílu lásky? Má ho pustit z hlavy, nebo čekat na další setkání? Život v těle polovičního anděla byl složitý - a co teprve láska! A aby toho nebylo málo, Azrael jí svěřil, že předivo budoucnosti se může neustále měnit. Naštěstí vnese Sparky, opuštěný pes, do Vickyna života trochu rozptýlení... Nakladatelská anotace. Kráceno.
obálka knihy
Rok vydání: 2007
obálka knihy
Rok vydání: 2009
Jupiter, Vicky a Nick jedou na čtrnáct dní do jazykové internátní školy Karamach Castle, která leží na kraji malého městečka Woolfstownu. Důvodem cesty je Nickův problém s angličtinou, se kterou je na štíru. Ač je léto, je všude chlad a zima. Zatímco Jupiter s Vicky čekají na nástupišti na vlak, Nick v čekárně potká chlapce, který má ostré špičaté zuby a strašně rád by se mu zakousnul do krku. Nickovi se podaří utéct, ale nikdo mu nevěří, že potkal upíra. Ve vlaku se setkává s dívkou upírkou. Po vstupu do internátní školy jsou přivítáni Natálií a ředitelem školy. Všechno je ale ve škole zvláštní i chování třídního učitele i ředitele. Odhalí Klub záhad, co se tam skrývá?
obálka knihy
Rok vydání: 2008
Členové Klubu záhad jsou na prázdninovém táboře. Vedoucí tábora Denis vypráví o přízracích v podobě vlků. Zavede děti k malé zátoce. Ztratí se jedno dítě z tábora. Je to Timon. Nick, Vicky a Jupiter chlapce najdou. Timon sedí zabalený do osušky u cizí rodiny a povídá si s dívkou Mariellou. Denis naplánuje další výlet tentokrát na Jelení horu. Tam si skupinka dětí dělá piknik, hraje si na louce a nakonec se vydají na honbu za pokladem. Každý si udělá svůj tým. Nick a Jupiter najdou dřevěnou chatrč. Na přátele zaútočí průsvitná stvoření podobná vlkům. Najednou se ozve hlasité vytí a vlci utečou za tím hlasem. Nick a Jupiter se vydávají do městečka do místního archivu. Co se dozví? Byli to vlci nebo se to dětem jen zdálo? Čtenář s nimi luští další tajemno pomoci přiložené superlupy. V příloze najdeme informace o děsivých zvířatech.
obálka knihy
Rok vydání: 2001
Marek přijíždí do Rumunska vyšetřit příčinu problémů obyvatel městečka Sirim. Všichni jsou bledí, vyhublí, unavení. Hrad koupil nový majitel, který zde pořádá podivné večírky. Marek a Fantom se snaží přijít záhadě na kloub a odhalit pravdu, vracejí se do Transylvánie upíři? Kniha obsahuje "supertajnou" kartu, pomocí které čtenář průběžně řeší jednotlivé úkoly a hledá cestu ze skučících jeskyní. A4 rehakovj
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Tinka a Lissi jsou zklamané, jelikož místo prázdninové cesty do Ameriky je čeká nudné stanování u jezera. Je to jasné, léto nebude stát za nic. Po chaosu s balením, kdy se všichni museli poskládat do nevelkého mikrobusu, konečně přijíždějí na místo. V kempu u Křivého jezera ale holky potkají toho nejotravnějšího a nejprotivnějšího kluka na světě. Dělá jim samé naschvály. První šok na sebe nenechá dlouho čekat - vyklube se z něj totiž Tinčin nevlastní bratr! A to zdaleka není poslední překvapení...
obálka knihy
Rok vydání: 2009
obálka knihy
Rok vydání: 2000
Ruda si musí odpykat trest, který dostal neprávem od učitele Tunkereho. Bára, která vše způsobila a mrzí ji, že s ní Ruda nemluví, se rozhodne přiznat a jde za učitelem domů. Všechna bezpráví a křivdy jsou náhle zapomenuty, když Bára zjistí, že učitel je vlastně mimozemšťan. Volné pokračování knihy "UFO ve škole" z řady "Detektivní kancelář Junior".
obálka knihy
Rok vydání: 2001
Tentokrát jsou to Velikonoce v Salcburku - městě skladatele Mozarta. Problém, který děti řeší, není ovšem hudební, ale meziplanetární. Může mít záhadné UFO velikost talíře? A jsou jeho obyvatelé liliputáni? Spolu s dětmi může pátrat i čtenář staršího školního věku. A4 MM
obálka knihy
Rok vydání: 2000
Bára s Rudou našli jednoho dne v parku nedaleko školy štěně bernardýna. Téhož dne přistálo ve třídě UFO. Je to jen model nebo skutečný létající talíř? A co štěně? Souvisí nějak štěně s létajícím talířem? První kniha z řady "Detektivní kancelář Junior".
obálka knihy
Rok vydání: 2010
obálka knihy
Rok vydání: 2006
Jupiter, Vicky a Nick založily Klub záhad, který odhaluje nadpřirozené jevy, duchy a přízraky. Tentokrát se Jupiter za záhadných okolností setkává s mohutným mužem s vlčí kůží - vlkodlakem. Dokonce má pocit, že i on sám se začíná nevysvětlitelně měnit. Podaří se Klubu záhad objevit vlkodlaka a osvobodit i Jupitera? K luštění pomůže čtenáři přiložená superlupa. V příloze Klubu najdeme informace o vlkodlacích i o tom, jak je poznat v lidské podobě. Kniha z edice Klub záhad - Napínavé příběhy se superlupou.
obálka knihy
Rok vydání: 2007
Leon se dozvídá, že v Neviditelném světě jsou také školy! Do jedné z nich, školy rváčů, je unesen jejími velmistry, aby pomohl vyřešit podivnou záhadu. Žáci se v noci stávají nevysvětlitelně útočnými, hádavými a nebezpečnými. Společně se svými přáteli musí přestát tvrdý výcvik zlého velmistra a nakonec absolvovat boj o život s nebezpečným grifem.
obálka knihy
Rok vydání: 2006
Ve vetešnictví paní Lenské leží záhadná rakev. Vše nasvědčuje tomu, že v ní leží skutečný upír. Než to Jupiter, Vicky a Nick stačí zjistit, dostanou se záhadným způsobem do tajemného zámku a pochopí, že jeden z jeho obyvatel je upír. Začne trojici přátel nemilosrdně pronásledovat. Neexistuje způsob, jak mu uniknout. Nebo přece jenom ano? Rozlousknout tento oříšek nebude rozhodně snadné ani pro takové odvážlivce, jakými jsou členové Klubu záhad. Do pátrání se může zapojit i sám čtenář. Pomoci mu při tom může lupa, která je přílohou knihy.
obálka knihy
Rok vydání: 2005
Jednoho dne Leon zaslechne volání o pomoc, které zřejmě pochází z Neviditelného světa. Spolu s Larou a Chipem se tam vydají a zjistí, že onen hlas patří zakletému princi Larusovi. Na jeho osvobození je potřeba kouzelný kamenný meč. Jenže princ Larus není žádné neviňátko. Kdysi býval nejmocnějším mágem, jehož jediným nepřítelem byl Lord Drakill, před kterým se skryl v Krystalovém pohoří. Leonovi náhle dochází, že modrý vlk, jehož cestou za Larusem potkali, nebyl nepřítel, ba naopak. Bránil tomu, aby se Larus dostal k moci. Jenže co teď? Armáda kamenných rytířů obživla, Larus má díky meči obrovskou moc... Ovládne Neviditelný svět?
obálka knihy
Rok vydání: 2015
obálka knihy
Rok vydání: 2012
To, co začalo jako skvělá zábava za svitu měsíce, se pro Erika promění v horor. Z temného lesa se vynoří postavy podobné vlkům a unesou ho. Při pátrání po Erikovi objeví jeho tři kamarádi překvapivou stopu… Nakladatelská anotace.
obálka knihy
Rok vydání: 0
Max má opravdu neobvyklé kamarády. Přátelí se totiž s opravdickými strašidly, která bydlí v opuštěném strašidelném zámku. Schovávají se tam před Karlou Čmuchalovou, která po nich stále nepřestala pátrat. A aby těch starostí nebylo málo, všechna strašidla onemocněla. Dostala spalničky, takže mají červenou vyrážku a vypadají ještě děsivěji než dříve. Maxe čeká zapeklitý úkol: potřebuje sehnat ingredience na výrobu léku, který nemoc zažene. Kde ale takové věci získat?
obálka knihy
Rok vydání: 0
Max je obyčejný desetiletý kluk, který to nemá snadné. Spolužáci se mu posmívají, že je srab, a starší sestra Dodo mu dělá ze života peklo. To vše se změní, když se skamarádí s tajemnými obyvateli opuštěné pouťové atrakce. Ve zchátralém strašidelného zámku totiž bydlí opravdová strašidla! Skrývají se před nebezpečnou Karlou Čmuchalovou, která je chce vyslídit a pochytat do své show. Jenže atrakce se má bourat. Je třeba vymyslet záchrannou akci!
obálka knihy
Rok vydání: 2005
obálka knihy
Rok vydání: 2004
Zpočátku je vše tak, jak má být. Liss i Tinka jsou velké kamarádky s čarodějnými schopnostmi, vyznávající heslo: "kluci jsou hloupí". Pak se ale u nich ve třídě objeví nový spolužák Markus a Tinka je náhle jako vyměněná. Má oči jenom pro něj! Liss se to samozřejmně nelíbí a rozhodne se vyzkoušet neobvyklé milostné kouzlo. A začnou se dít věci: nejen že obě holky spolu skoro přestanou mluvit, ale navíc je zcela vážně ohrožena svatba Tinčiny maminky s tatínkem Liss. Malé čarodějky si v tu ránu uvědomí, že smějí čarovat jenom pro dobré věci. Stihnou ale dát věci do pořádku?
obálka knihy
Rok vydání: 2009
Dominik, Patti, Erik a Tina vyhrají v reklamní soutěži oděvní firmy lyžařský zájezd. Místo jejich pobytu se ale na poslední chvíli mění a kamarádi jsou ubytováni v lyžařském středisku, kde se poslední dobou šíří podivné zprávy o sněžné příšeře. Netrvá dlouho a setkají se s ní osobně. Erikovi po jejím útoku zůstane v ruce podivná věc. Přívěšek zipu s iniciálami firmy, která zajistila jejich lyžařský pobyt. Děti se rozhodnou přijít záhadě na kloub. Jejich pátrání se ale mění v poněkud nebezpečné dobrodružství. Někdo se vloupá do jejich pokoje a nazítří je Patti unesena...
obálka knihy
Rok vydání: 2005
Erikův bratranec Julian se vrátí jednoho dne z lesa vylekaný. Viděl tam totiž dinosaury! Přijít záhadě na kloub se pokusí Čtyřka a narazí při pátrání na další zvláštnost. Objeví totiž starý mlýn, ve kterém se schází podivní lidé oblečení v černých hábitech. Vše se jeví jako rituální obřady jakýchsi náboženských fanatiků, ale vysvětlení je trochu jiné. V každém případě čeká Patti, Erika, Dominika a Tinu pořádně nebezpečná akce.
obálka knihy
Rok vydání: 2008
Členové Klubu záhad Nick, Jupiter a Vicky jsou pozváni na základě faxu od rodiny Lesterových na zámek Westfinger, kterému se říká také zámek přízraků. Trojici hrdinů tato záhada zajímá. Když přijdou k bráně, vidí na ní na kamenných podstavcích nestvůry. Mají lví tělo, orlí pařáty, beraní rohy a krokodýlí ocas. Členové se dostávají do zámku a náhle se za nimi zavřou dveře. Všude jsou slyšet divné zvuky. Jupiter najednou spadne z kamenné desky do malé propasti, z které mu pomůže malý kudrnatý chlapec. Je to Lenni Lester, syn majitelů. Jupiterovi ukazuje zámek a některé záhady, o kterých se dozvěděl. Mezitím Vicky a Nick hledají svého kamaráda. Členové potkávají paní Lesterovou, která tvrdí, že je nikdy nepozvala ani jim neposlala fax. Zjistí členové záhad, kdo je pozval? Skrývají se v zámku opravdu přízraky? Čtenář se sám stává dalším detektivem a luští s nimi další tajemnou záhadu pomocí přiložené superlupy. V příloze najdeme informace o strašidelných domech.
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Pozor, upír! Nové dobrodružství zavede detektivy do Transylvánie. Čtyřka chce pomoci své přítelkyni při hledání pokladu v zámku děsivého hraběte Drakuly. Náhle však s kamarádkou ztrácí telefonní kontakt a při pokusu o její záchranu je celá parta uvězněna v temném hradě! Nakladatelská anotace.
obálka knihy
Rok vydání: 2008
Členové klubu záhad Vicky, Nick a Jupiter sledují tajemného muže, který v noci navštěvuje hřbitov a cosi kutí na čerstvých hrobech. Další zjištění vedou děti k domněnce, že se z částí těl ukradených z nebožtíků, snaží sestrojit podobné monstrum, jako slavný, hororový doktor Frankenstein. Jaké je jejich překvapení, když muže ze hřbitova poznávají ve svém oblíbeném učiteli výtvarné výchovy. Ale je to skutečně on? Pohybujeme se přece na tenkém ledě mystifikací a zneužití vědeckých výzkumů. Čtenář se sám stává dalším detektivem a luští případ za pomoci přiložené superlupy. V příloze najdeme informace o vzniku původního příběhu o doktoru Frankensteinovi a jeho pozdějších filmových zpracováních.
obálka knihy
Rok vydání: 2008
Nick, Vicky a Jupiter jsou na dovolené v městečku San Angelo. Nickovi starý plavčík vypráví, že v jeskyni na pláži se schovává zombie. Odvážným členům Klubu záhad to nedá a vydají se tuto povídačku prověřit. V jeskyni opravdu narazí na zombie. Je to však opravdová zombie? A co to vlastně je zombie? To vše se mohou čtenáři v knize dozvědět a zapojit se do pátrání s pomocí superlupy, která je přílohou knihy.
obálka knihy
Rok vydání: 2008
V knize Thomase Breziny se opět představí parta čtyř detektivů. Erik, Tina, Dominik a Patti jsou tentokrát na stopě tajemství magického amuletu. Mezinárodně hledaní podvodníci, pověrčivý zpěvák i záhadná žena, ti všichni pátrají po magickém amuletu, který je pro Rockyho Olivera velmi životně důležitý. Zvítězí sehraný tým mladých detektivů a naleznou zpěvákův amulet nebo se jim to tentokrát nepovede a zmaří jím někdo plány?
obálka knihy
Rok vydání: 2006
obálka knihy
Rok vydání: 2005
Leon byl až do dnešního dne obyčejným klukem, navíc utiskovaným ve škole i doma. Při útěku před obávanými spolužáky se skryl v domově důchodců, kde se poprvé a naposled setkal se svým dědečkem, který mu svěřil tajemství o existenci Neviditelného světa. Leon se tak stává dědečkovým nástupcem - Dračím rytířem, bránícím svět fantazie před strašným Lordem Drakillem a jeho spojenci. K přechodu mezi oběma světy slouží meč, na který má zálusk Lord Drakill, protože touží po moci v lidském světě. Leon se pomalu sžívá se svým posláním. Ví, že musí mezi spolužáky najít dva své pomocníky, být příkladným rytířem a zároveň chránit obyvatele Neviditelného světa.
obálka knihy
Rok vydání: 0
Přeneste se do světa starých Aztéků. Odehrává se tu příběh plný napětí! Parta čtyř malých detektivů přežije jako zázrakem pád letadla do nejhlubší brazilské džungle. Čeká je tu ale další nebezpečí: naši hrdinové jsou zajati domorodými válečníky a odvlečeni do starého aztéckého města. Podaří se jim uprchnout ze spárů věznitelů? Další detektivní příběh od Thomase Breziny.
obálka knihy
Rok vydání: 2000
Jsou prázdniny a naše čtyřka detektivů je tráví v Itálii. Během pirátské slavnosti dojde k hranému přepadení pláže, do skupiny herců se však vmísí skupinka "skutečných" pirátů a v nastalém zmatku ukradnou všechny dálkově řízené čluny. Volné pokračování knihy "UFO ve škole" z řady "Detektivní kancelář Junior".
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele