William Boyd

William Boyd - portrét autora

William Boyd

Narozen: 1952

Tvorba
Diskuze
obálka knihy
Rok vydání: 1995
obálka knihy
Rok vydání: 2004
Deník umělce a bohéma začíná v roce 1923, kdy jeho autor dovršil sedmnáct let života. Od té chvíle až téměř do konce tisíciletí promítá hrdina svůj život do nepravidelných, často jakoby útržkovitých zápisků, které postupně skládají obraz jeho života, prosycený důvěrně známou vůní bouřlivého dvacátého století. Zmítán neklidnou povahou poznává řadu zemí, ve stylu Járy Cimrmana či Forresta Gumpa je naroubován do životů skutečných lidí. Hlavní důraz ale stále spočívá na soukromé, ba nejintimnější vrstvě jeho bytí. Fikce kontinuity osobnosti a jejího vývoje v průběhu sedmdesáti let života je zde pozoruhodně přesvědčivá.
Málokdy (Autor)
obálka knihy
Rok vydání: 1999
obálka knihy
Rok vydání: 1996
Příběh lásky anglického chirurga k vdané ženě se odehrává v dramatickém prostředí Filipín kolem roku 1903.
obálka knihy
Rok vydání: 1992
Hrdina, který je pracovníkem umělecké agentury, se vydává na cestu po USA, aby získal unikátní sbírku obrazů. Toto poslání se mu nepodaří splnit, navíc se zaplete do absurdních milostných afér, zpacká všechno, co je možné, a nakonec je ohrožován na životě mafií, která ho pronásleduje. Řada komických situací je dána i rozdílem v myšlení, vyjadřování a mentalitě mezi nefalšovaným Britem a mezi Američany.
obálka knihy
Rok vydání: 2007
Vypravěčkami románu jsou dvě ženy. Učitelka angličtiny Ruth a její matka, bývalá ruská špionka. Matka seznámí dceru se svou špionážní minulostí až po smrti manžela, v době, kdy Ruth je již sama matkou. Ruth tomu zprvu nemůže vůbec uvěřit, ale matka jí předá své paměti, kde vše velice pečlivě zaznamenala. Žasnoucí dcera se dozvídá o matčině špionážním výcviku, o její práci v anglické špionážní agentuře, o tajných operacích v USA a Mexiku. Vidí najednou matku v úplně jiném světle. Nejvíce si váží jejího důvtipu, který jí dopomohl se ze špionážních služeb vyvázat. Podařilo se jí to jako jediné ze skupiny lidí, kteří byli obětováni z tak zvaně "vyšších cílů". Přesto její matka trpí věčným neklidem, stále se bojí o svou i dceřinu bezpečnost. Autor za svou knihu získal cenu Costa Award za nejlepší román roku 2006.
obálka knihy
Rok vydání: 1995
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele