Zdeňka Zvěřinová

Zdeňka Zvěřinová - portrét autora

Zdeňka Zvěřinová

Tvorba
Diskuze
Čas pro vraždu (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2007
Hlavní postavou je bývalá anglická konzulka, která se po letech práce v cizině vrací do Anglie a potkává se v malém městečku blízko Londýna se svým přítelem, vyšetřujícím komisařem. Oba spojuje víc než povšechné přátelství, mají za sebou už jeden společně vyřešený případ a také v případě vraždy mladé ženy postupují společně. Případ, který původně vypadal jako nešťastná náhoda, pokračuje dalším úmrtím pochybného ekologického aktivisty a pro vyšetřovatele není těžké zjistit i v tomto případě vraždu. Jen pachatel zůstává dlouho neznámý, ale utajený zločin z jeho minulosti a špatné svědomí ho nakonec donutí udělat chybu. I tato kniha je napsána ve stylu klasické anglické detektivky a dobře se čte.
Čekanka (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2011
Milostný příběh odehrávající se na počátku 19. století v Americe popisuje vzplanuvší milostný cit mezi ctnostnou a krásnou Penelope a okouzlujícím hejskem Colinem.
Dáma s tajemstvím (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2015
Když Alexanderu Randallovi přijde dopis od jeho strýce, hraběte z Daventry, v němž mu oznamuje, že je jeho jediným dědicem, a měl by se proto vrátit z armády na hrabství a najít pro sebe vhodnou nevěstu, je to pro mladého lorda velké překvapení. Poté co mu v mládí zemřeli rodiče, vyrůstal Alexander u svého strýce, nikdy spolu dobře nevycházeli a armáda pro něj představovala vysvobození. Lorda Randalla ale namísto nevěsty z dobře postavené rodiny uhranula obyčejná vesnická žena. Jaký je však opravdový původ Julie Bancroftové, tajemné ženy, která pomáhá místním ženám u porodů? A proč úpěnlivě tají svoji minulost? Když se v jejím životě objeví lord Randall, ptá se sama sebe, zda dokáže vůbec ještě nějakému muži v životě důvěřovat. Zdá se, že právě vznešený lord Randall může být její jedinou záchranou.
Dotek smrtelnosti (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Sally Caswellová se společně se svým manželem Liamem, vášnivě pracujícím na svém vědeckém výzkumu, přestěhuje do poklidného městečka. Očekávaný klid zde však nenalézají, vztahy s místními, i díky Liamově problematické povaze, nejsou ideální. Největší potíže mají se sousedem Bodicotem, jehož kozy Caswellovým pravidelně ničí zahradu. Opravdové problémy však nastávají v okamžiku, když v jejich kuchyni vybuchne balíček, který chvilku předtím přišel poštou. Vyšetřování se ujímá superintendant Markby, zpočátku se zdá, že se Liam stal terčem útoku ochránců zvířat, postupně se však případ stává stále závažnějším.
Dublin Street (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Joss se snaží utéct před svou tragickou minulostí, a tak odjíždí z USA do Skotska. Protože se zatvrzele vyhýbá jakýmkoli vztahům, nikdo nemůže ani tušit, jak velký žal v sobě dusí a s jakými démony musí denně bojovat. Samotářský život jí dokonale vyhovuje - dokud se nenastěhuje do nového bytu na Dublin Street a nepotká Bradena, jenž otřese zdmi jejího zdánlivě nedobytného světa. Braden je totiž úspěšný, bohatý a pekelně přitažlivý muž, který je navíc zvyklý, že vždycky dostane, co chce. A Braden chce mermomocí Joss. Když zjistí, že tu veškeré vztahy děsí, navrhne jí dohodu, která by alespoň uspokojila jejich vzájemnou sexuální přitažlivost. Jenže tvrdohlavý Skot chce brzy víc a víc a Joss zpanikaří. Představa, že by někdo pronikl do labyrintu její duše nebo dokonce k jejímu srdci, je pro ni totiž naprosto nepřípustná. Může však Joss utíkat navždy? Nakladatelská anotace.
obálka knihy
Rok vydání: 2008
Meredith Mitchellové, přítelkyni inspektora Markbyho, se svěří její kamarádka Ursula se svými obavami. Udržovala vztah se ženatým kolegou, archeologem Danem, rozešla se s ním, on si však rozchod nechce připustit a teď se zdá, že jeho žena Natalie podivně zmizela. Ursula se bojí, že by mohla být mrtvá. Jejím obavám nejprve nevěnuje příliš pozornosti ani Meredith ani Markby. Když se však najde Nataliino tělo a brzy umírá další člověk, je zřejmé, že situace je složitější než se původně zdálo.
Královna diamantů (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2011
V nezapomenutelném skandálu francouzské historie z roku 1785, který prohloubil nenávist lidu k příslušníkům aristokracie, odpor k monarchii a přispěl k vypuknutí revoluce, sehrál rozhodující roli tajemný italský hrabě Alessandro Cagliostro, vlastním jménem Giuseppe Balsamo, syn obchodníka ze sicilského Palerma. Tento věhlasný dobrodruh, alchymista, mág a svobodný zednář se vydal se svou manželkou z Frankfurtu, kde byl přijat do Řádu iluminátů, do Štrasburku, aby zde začal plnit poslání, kterým jej pověřili. Podařilo se mu získat bezmeznou důvěru a zcela ovládnout mysl francouzského kardinála Louise de Rohana, mocichtivého muže a milovníka žen, toužícího po místu prvního ministra a po lásce královny Marie Antoinetty. Do své důmyslné hry zapojil také krásnou a ctižádostivou Jeanne de la Motte, dceru chudého potomka královského rodu Valois, usilující získat majetek a právoplatné místo u dvora ve Versailles.
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Meredith Mitchellová odjíždí se svým přítelem, vrchním inspektorem Markbym na výstavu květin do Chlesea, kde se náhodou setká s bývalou spolužačku Rachel a jejím manželem Constantinem. Ukáže se, že Markby a Rachel se rozhodně nevidí poprvé, a vzápětí se Constantin stane obětí velmi rafinovaného vražedného útoku. Meredith a Markby jsou tak proti své vůli vtaženi do luxusního světa, v němž Rachel s manželem žili a kde se ukrývá i vrah.
London road (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Co svět světem stojí, je otázka hledání toho pravého pro ženy vždy jednou z nejzásadnějších záležitostí. Naštěstí Johanna Walkerová přesně ví, koho hledá. Muž jejích snů má splnit především praktické požadavky. Mít peníze a finančně ji zajistit. Okolí ji proto považuje za zlatokopku, ale pravda leží někde jinde. Jo má za sebou tíživou životní situaci, kdy veškeré starosti o její rodinu, především mladšího bratra, ležely na jejích bedrech. Její duše je z dětství velmi zraněná a dosud se neuzdravila. Solidní plány však dívce naruší nespoutaný a nepříliš bohatý Cameron MacCabe, který se nastěhuje do stejného domu. Oba mladé lidi to k sobě od prvního setkání silně přitahuje, i když Cameron Jo častuje jízlivými poznámkami a oba jsou navíc zadaní. Nebudou chybět ani oblíbené postavy z předchozího románu Dublin Street, které se do života Johanny aktivně zapojí.
Lord v nesnázích (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Hlavnímu hrdinovi Adamovi připravil osud složité chvíle. Ve chvíli, kdy je vyvržen rozbouřeným mořem na pláž v Cumberlandu v severozápadní Anglii, zjišťuje, že trpí ztrátou paměti a nepamatuje si nic ze své minulosti. Netuší, že tato situace je výhodná pro jeho zachránkyni, mladou dívku Mariah. Ta mu díky tomu může přisoudit životní roli dle svého rozhodnutí a manipulovat jím. Adamovi navzdory uměle vkládaným informacím stále častěji hlavou problesknou fragmenty vzpomínek, vůní a pocitů. Napínavý romanticko-historický příběh o objasnění záhady vlastního života, tajemné nehodě i jedné zpočátku nevinné lži.
obálka knihy
Rok vydání: 2014
Ve věku patnácti let Marie Antoinetta, krásná a okouzlující nevěsta francouzského dauphina, přijíždí z Rakouska do Francie. V zámku Versailles se připravuje na budoucí roli francouzské královny. Dostát přísné francouzské dvorní etiketě je pro mladou temperamentní dívku velice těžké, nicméně se opravdu snaží. V prvních letech jí situaci ulečuje král Ludvík XV., který je jejím velkým ochráncem, neboť jej dojímá její mládí a krása. Po jeho smrti však musí se svým též velmi mladým manželem čelit všem intrikám sama. Je velmi těžké vládnout zadlužené Francii. Navíc se mladým manželům dlouho nedaří počít dědice. Nad hlavou se jim stahují mračna revoluce. Marie Antoinetta se snaží nebezpečí nevidět, pořádá okázalé slavnosti, určuje módu. Revoluci však již nejde zastavit a Ludvík XVI. i Marie Antoinetta zaplatí cenu nejvyšší.
Na to vem jed (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2006
Hlavní postavou je anglická konzulka, která po dlouhých letech v cizině přijíždí na svatbu své kmotřenky. Matkou nevěsty je hrdinčina sestřenice, půvabná a sebevědomá žena, která dceřiným sňatkem dostává možnost posunout svou upadající uměleckou kariéru zase na výsluní. Krátce po příjezdu dojde v místě k podivné vraždě mladíka ze sousedství a pátrání po jejím motivu vtáhne bez varování hrdinku do spletitého případu vydírání, zklamané lásky a msty, jehož zdánlivě nesouvisející motivy spojuje osoba pachatele a utajený zločin z nedávné minulosti. Ve stylu klasické anglické detektivky, dobře se čte a je prvním příběhem z úspěšného detektivního cyklu anglické autorky.
Nečekaná láska (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Po nečekané bratrancově smrti Michael zjistí, že jeho city k přítelově manželce, dnes vdově, jsou stále stejně horoucí. Přesto je pln odhodlání se silnému citu vyhnout za každou cenu. Nakonec si však přestane nalhávat, že je mu Franceska lhostejná a rozhodne se ji získat coby svou manželku.
Nečekaně vévodkyní (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2017
Lady Lucy Uptonová má ostrý jazyk, kuráž a ochranitelské sklony. Když její cudná přítelkyně Cassandra potřebuje odradit nežádoucího ctitele, kdo jiný by jí pomohl než ona? Skvělý plán, zahrnující úkryt ve křoví, se neukáže tak docela bez chyb, a Lucy musí ctiteli čelit sama. Chápe, proč Cassandra vévodu z Claringdonu nechce – vždyť je tak nafoukaný! I když zároveň opravdu velmi pohledný… Lucy je natolik odhodlána ubránit kamarádčino srdce, že v zápalu boje nakonec ztratí své vlastní.
Pod povrchem (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2016
Na první pohled dokonalá rodina - bohatý podnikatel Michael, jeho krásná žena Claire a jejich sedmnáctiletý talentovaný syn Nicholas. Jenomže idyla bere za své ve chvíli, kdy se Nicholas předávkuje drogami a upadne do kómatu a Michael, kvůli němuž se Claire vzdala vlastní kariéry, chce svou ženu opustit. Jenomže Claire v tomto případě není oběť - Nicholas ji načapal při nevěře a Michael ji chce opustit ze stejného důvodu. Nic ovšem není tak tak černobílého, jak se může zdát. Claire odmítne nést celou vinu a svému muži se postaví. Krom černého svědomí, pochybností o životě, o sobě a Michaelovi má totiž navíc také neutuchající vůli. A najednou se začnou z minulosti vynořovat tajemství, která měla raději zůstat zapomenuta… Vynikající psychologické rodinné drama Pod povrchem je debutovým románem Američanky Stacy Robinsonové.
Pod těmito kameny (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Na náspu železniční trati je nalezeno tělo zavražděné Sonii, manželky místního farmáře. Policie se pouští do pátrání a za hlavního podezřelého považuje manžela zavražděné. Ten se se Soniou oženil záhy po smrti své první manželky, mimo jiné proto, aby jeho malé dceři Tammy nahradila matku. Markby tentokrát nemá případ na starosti, ale brzo si začíná uvědomovat, že celý případ je složitější, než se původně zdálo a do pátrání na vlastní pěst se na popud Tammyiny učitelky pouští i Meredith.
Pohřben zaživa (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2007
Na předávkování heroinem umírá dívka z dobré rodiny a současně je při hloubení základů nového domu nalezeno mrtvé tělo neznámého muže. Následuje další vražda, předáka na stavbě. Odpověď na to, co mají všechny tři vraždy společného, najdou, každý po svém, Markby i Meredith na dvou posledních farmách, které ještě vzdorují nové výstavbě v okolí. Klasická čtivá anglická detektivka.
Poslední slova (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Alan s Meredith si chtějí dopřát klidnou dovolenou a proto příjmou nabídku Alanova švagra k pobytu v jeho zděděném domku ve vesnici Parsloe St. John. Jejich nová sousedka, bývalá novinářka Wynne, je záhy seznámí s osudem a podivnou smrtí energické postarší dámy Olivie Smeatonové. Smrti této dámy předcházelo i podezřelé úmrtí jejího milovaného koně. Markby zpočátku nechce být do místních problémů nijak zatahován, Meredith však celý případ velmi zaujme. A když ve vesnici dojde k dalšímu neštěstí, musí i Alan uznat, že na sousedčině podezření něco je.
Pozvánka (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2017
Řím roku 1953. Novinář Hal hledá ve Věčném městě rozhřešení za svou temnou minulost. Jednoho večera se náhodou ocitá na večírku místní smetánky, kde se seznamuje se záhadnou Stellou. Byť oba mladí lidé pocházejí z naprosto odlišného prostředí, přitahuje je to k sobě jak dva magnety. Na krátkou chvíli, na jednu noc, zakusí nový život, aby se rozešli s vědomím, že už se nikdy v životě neuvidí. Nečekaně se však setkávají o rok později, když Hal přijme nabídku napsat reportáž z opulentní plavby, kterou italská hraběnka se svými přáteli hodlá podniknout podél pobřeží italské Riviéry na filmový festival v Cannes. Na palubě se shromáždí nejznámější umělci a filmové hvězdy tehdejší doby, Hala však zajímá pouze jediná osoba - Stella. A přestože minulost každého na palubě je ve značném rozporu s jejich vnějším pozlátkem, nejvíc toho skrývá Stella. Jak Halova posedlost Stellou roste, je čím dál odhodlanější udělat z ní stejnou dívku, kterou byla oné noci – tedy dívku, která není spoutána vlastní minulostí.
obálka knihy
Rok vydání: 2006
Podivný případ začíná požárem ve starém viktoriánském skladišti a nálezem ženského těla v jeho troskách. Po totožnosti oběti pátrá šéfinspektor Kincaid dlouho marně a případ je o to těžší, že ve čtvrti došlo v téže době ke zmizení čtyř žen, z nichž každá může být obětí a které má na starosti inspektorova životní partnerka. Společně rozplétají klubko záhad, které životy zmizelých žen obestírá a snaží se ve spolupráci s hasičským sborem najít sériového žháře, o němž se domnívají, že i vraždil. Nový impuls vyšetřování dodává zmizení desetileté školačky, dcerky jedné z pohřešovaných žen - v obavách o život dítěte oba vyšetřovatelé zapomínají na své soukromé starosti a plně se věnují honbě za pachatelem. Důkladná práce přinese výsledky a nakonec se podaří všechny stopy správně rozdělit do dvou na sobě nezávislých, osudovou náhodou ale spojených případů.
Scotland Street (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2017
Shannon MacLeodová měla odjakživa slabost pro drsňáky. Jenže když se do nějakého zamilovala, obvykle skončila se zlomeným srdcem. Mezi jejími nepodařenými vztahy byl zatím nejhorší ten poslední, který málem skončil katastrofou. Když si Shannon najde práci v tetovacím salonu, kde pozná Colea Walkera, nejradši by se otočila na patě a utekla. Je potetovaný, sebevědomý, sexy, okouzlující – a pro ni naprosto nepřijatelný. Cole jí dává od začátku najevo, že ho uhranula, ale Shannon o tom nechce ani slyšet. Přesto ale musí postupně uznat, že pod drsnou slupkou se neskrývá další násilník, ale muž, který si její důvěru zaslouží.
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Vražda čtrnáctileté, životem však již protřelé školačky ještě nebyla objasněna a najde se tělo další, jen o málo starší dívky z patricijské rodiny. Souvisí spolu obě násilné smrti? Markby s novou seržantkou mají plné ruce práce, do případu se připlete i bývalá konzulka Mitchellová, inspektorova svobodomyslná známost. Předivo složitých lidských vztahů se pomalu rozplétá a rozuzlení je překvapivé. Nápaditá psychologická detektivka s podmanivou atmosférou anglického venkova.
S láskou, Eloise (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2010
Sedmadvacetiletá svobodná šlechtična Eloise Bridgertonová žije v Londýně uprostřed velké rodiny a k jejím zálibám patří dopisování. Začne si dopisovat též se vzdáleným příbuzným sirem Phillipem z Gloucestershire. Ovdovělý sir Phillipe je botanikem a žije na svých statcích se sedmiletými dvojčaty. Dopisy od Eloise mu zpříjemňují neradostný život plný starostí o děti. Vždy jí do odpovědi vloží nějakou květinu. Po roce dopisování jí nabídne manželství a pozve ji na návštěvu. Eloise však o dopisech nikdy nikomu neřekla, bylo to její jediné tajemství. Samozřejmě chce tajemného ctitele poznat, ale pokud možno bez příslušníků své rodiny, kteří by jí do všeho mluvili. Jak se s celou situací vyrovná, se čtenářky dočtou v této příjemné oddechové knize.
Stíny minulosti (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 0
Svíčka za mrtvého (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2011
Tělo mladé ženy je nalezeno den před pohřbem místní vážené občanky na místě, kde by řadu let neměl být nikdo pohřben. Zprvu šokovaný farář okamžitě zalarmuje místního inspektora Markbyho a jeho přítelkyni Meredith Mitchellovou, aby celé záhadě přišli na kloub. Kdo a proč zavraždil před nejméně deseti lety mladou ženu, která byla navíc v pátem měsíci těhotenství je velkou neznámou pro celé městečko. Během vyšetřování totožnosti vychází najevo mnoho překvapujících informací, které jsou pro místní obyvatele doslova šokující.
Vévoda a já (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2007
Mladý bohatý vévoda je rozhodnutý zbavit se všech vdavekchtivých ctitelek a dohodne se s půvabnou sestrou svého přítele, že se jí bude naoko dvořit. Dívka souhlasí, a zpočátku má jejich lest žádoucí výsledek, oba spiklenci se dobře baví, po čase ale dívka zjistí, že se do svého falešného snoubence proti své vůli skutečně zamilovala. Vévoda, který se zařekl, že zůstane navždy svobodný, začne také brzy tušit, že své ukvapené přísaze nedostojí.
Vražda mezi námi (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2008
V historickém anglickém městečku Bamford se rozhodne bývalý švýcarský hokejista přestavět staré sídlo v moderní hotel. Proti tomuto plánu se postaví na odpor členové Společnosti pro záchranu historického Bamfordu, kteří tvoří velmi různorodou skupinu s nejrůznějšími pohnutkami a zájmy. Během slavnostního otevření přepychového hotelu je ve vinném sklepě nalezena mrtvola ženy, členky Společnosti. Na inspektorovi Markbym je, aby zjistil příčinu vraždy a odhalil pachatele.
Zavolej smrt znovu (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Když jednou večer sveze Meredith Mitchellová na opuštěné silnici před Bamfordem stopařku, vyvolá to v ní podivný neklid. Sebejistá a přece uzavřená mladá žena si přeje vysadit u Tudorovské rezidence, krásného starého sídla právníka Andrewa Penhallowa. Nešťastnou souhrou okolností je pán domu nazítří ráno nalezen na zahradě mrtvý. K potměšilé radosti místních, kteří si rychle vzpomenou na staré spory, vyjde po jeho smrti najevo, že vedl dvojí život. V minulosti Andrewa Penhallowa, jehož znal superintendant Alan Markby již jako malého chlapce, se skrývaly přízraky - vrátil se teď některý z nich, aby ho pronásledoval? Nakladatelská anotace.
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele