Zuzana Pokorná

Zuzana Pokorná - portrét autora

Zuzana Pokorná

Narozen: 1948

Tvorba
Diskuze
Bratr Thomas (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2008
Odd Thomas po hrůzných zážitcích z předcházejících románů odchází do kláštera v pohoří Sierra Nevada, aby zde nalezl klid, rovnováhu a nový smysl života po ztrátě milované dívky. Po několika klidných týdnech se mu opět začínají zjevovat přízraky, které vždy signalizují příchod zla. Za prudké sněhové bouře, která odřízne celý klášter od okolního světa se začínají dít hrůzné věci. Odd postupně odhalí skutečnost, že temným silám jde o jednoho z chovanců internátní školy pro postižené, která je součástí kláštera. V ohrožení života jsou však všichni přítomní. Podaří se Oddovi vyřešit záhadu mocného člověka v pozadí dříve, než dojde ke katastrofě, jejíž obětí se mají stát nevinné děti?
Iluze jistoty (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 1998
Hrdinové, oba z dobře situovaných, ale znepřátelených rodin, touží po trvalém citovém vztahu. Žádný z nich si to nechce ani sám před sebou přiznat, ale postupně se jejich původně nezávazné partnerství mění v hluboký cit. Vá
Miluj pouze jednou (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 1997
Mladá lady je omylem unesena mladým šlechticem proslulým svými galantními dobrodružstvími. Tím utrpí její pověst a proto rodina dívky učiní vše, aby mladý pár uzavřel svatbu. Oba jsou vzájemně k sobě přitahováni, ale mladý muž se ženit nechtěl a tak hned
obálka knihy
Rok vydání: 2006
V srpnu roku 1974 se v nemocnici městečka Snow Village v Colaradu narodí za podivných okolností místnímu cukráři Rudymu Tockovi syn Jimmy. Ve stejné chvíli zemře na jednotce intenzivní péče jeho dědeček, který se těsně před smrtí probere z bezvědomí, předpoví míry i vrozenou tělesnou vadu svého vnuka a pronese věštbu. Varuje před pěti konkrétními tragickými dny, které mu v budoucnosti přinesou strach, hrůzu a utrpení. Rudy se této noci seznámí na chodbě porodnice s Konradem Beezem, agresivním a nenávistným cirkusovým klaunem, jehož žena umírá při porodu syna. Šílený muž zastřelí lékaře a zdravotní sestru a podaří se mu i s novorozenětem uprchnout. Za dvacet let od této dramatické události se během prvního krizového dne v životě Jimmyho začíná vyplňovat neblahá předpověď. Jeho osud je neodvratně spojen s pomstychtivým klaunem a jeho synem. Román o předurčenosti, touze po odplatě a střetu dobra a zla je vyprávěn ze subjektivního hlediska protagonisty Jimmyho Tocka.
Obraz v zrcadle (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 1995
Podivný Thomas (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2005
Náš hrdina, mladý kuchař, má neobyčejné schopnosti vidět minulost prostřednictvím mrtvých. Tato schopnost ho nijak netěší, protože zlé skutky již nemůže změnit, pouze může pomoci při hledání viníků. Přestože se snaží o obyčejný život, jednoho dne se musí postavit proti ďábelským intrikám, které ohrožují obyvatele městečka, kde žije. Okamžiky z klidného života maloměsta jsou střídány napětím a bojem s přízraky.
Potomci lidí (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2012
V roce 1995 se narodila na Zemi poslední generace dětí a lidé zcela ztratili schopnost reprodukce. Země v roce 2021 je plná starých a stárnoucích lidí a bezohledné nejmladší generace, která před sebou nemá žádnou perspektivu a podle toho se chová. Absolutní moc drží v rukou guvernér a jeho rada, kteří přihlížejí, jak na Zemi, odsouzené k pomalému vymírání, chybí morálka a vyšší cíle. Malá skupina lidí se pokouší situaci zvrátit a Zemi navrátit nejvyšší hodnotu - zázrak nového života.
Půlnoc (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 1993
V městečku Moonlight Cove došlo k několika záhadným úmrtím a zdá se, že místní policie se snaží vše ututlat. Agent FBI Sam Broker přijíždí do Moonlight Cove, aby odhalil případné spiknutí. Brzy však zjišťuje, že skutečnost je mnohem hrozivější, než by si dokázal představit v těch nejděsivějších snech.
Tajemný Thomas (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2013
Koontzovy romány přesvědčivě balancují na hranici naší reality a světa za zrcadlem a přináší tak vždy mrazivě uvěřitelný příběh. Odd Thomas disponuje stigmatem schopnosti komunikace s mrtvými, kteří pro nevyřízené účty stále ještě nepřešli zcela na druhou stranu. A aby toho nebylo málo, vidí i tzv. bodachy, tedy zplozence pekla, kteří se objeví vždy tam, kde se odehraje cosi děsivého a krvavého. Thomas opustil rodné Pico Mundo a je veden svým šestým smyslem na různá místa. Tentokrát je to překrásný kousek světa zvaný Roseland. Ale parapsychologické schopnosti dovedou Thomase vždy jen tam, kde pod povrchem doutná zlo. A nejinak tomu bude i na tomto na pohled kouzelném místě, které se stává tím největším peklem vedoucím až k samotné apokalypse.
Večeře v horách (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2012
Hrdinka odjíždí se svými syny na prázdniny do osamělého srubu u jezera, kde je hned první večer zaskočí silná bouře. Z nepříjemné situace je vysvobodí jejich dočasný soused, atraktivní muž, který navždy změní hrdinčin život. Oba se nacházejí v krizové životní situaci a jejich vzájemná náklonnost musí projít zkouškou rozhodování, co je v jejich životě nejdůležitější a jak se vyrovnají se svými dosavadními závazky.
Věčný Thomas (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2007
Autor volně navazuje na svojí předchozí knihu Podivný Thomas a tak se znovu setkáváme s Oddem Thomasem, který má schopnost vidět mrtvé. Když se mu zjeví duch jeho přítele doktora, nalezne jeho znetvořenou mrtvolu a zároveň zjistí, že byl unesen jeho kamarád z dětství, doktorův adoptovaný syn, ví, že zachránit ho může pouze on. Další hodiny se změní v Thomasovu nejhorší noční můru, protože se musí střetnout s tajemnou všeho schopnou Daturou a jejími spojenci. Rozhodující střet se odehraje ve vypáleném pouštním kasinu a zlo se zdá být větší než může Thomas zvládnout.
V měsíčním svitu (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2011
Nadaný malíř Dylan ve společnosti svého mladšího bratra Shepherda, trpícího těžkou formou autismu, zastaví na večeři v odlehlém motelu. Tamtéž dovede cesta i Jillian, výstřední komičku, která i mimo jeviště vede dlouhé rozhovory s rostlinou v květináči. Oba čeká stejný osud - probudí se přivázáni na židli a novodobý doktor Frankenstein jim vstříkne do žil jakousi látku, která prý výrazně zlepší jejich život. Poté, co je změnil v nedobrovolná pokusná zvířata, klade jim na srdce, aby se teď snažili rychle odjet. Následuje šílená jízda, během níž se oba naočkovaní postupně mění, jsou pronásledováni děsivými předtuchami i záhadnými skutečnými pronásledovateli. Jako by se začal měnit i svět kolem nich a nejblíže k realitě měl někdy autista Shepherd. Zkušený americký autor zručně propojuje motivy psychologického hororu a akčního thrilleru.
Vysoko v krvi (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 1999
Syn chovatele koní najde tělo svého mrtvého otce a domýšlí se, že jeho smrt souvisí s pojišťovacím podvodem,jímž chce jeho matka se svými společníky získat zpět kapitál vložený do chovného koně, který se neosvědčil. Mladý hrdina se spojí se soukromým detektivem, aby společnš odhalili podvod a vypátrali skutečného vraha. Mak
Zlaté iluze (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 1996
Ztracená láska (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 1996
Autorčina prvotina je novelou o nenaplněné lásce a cti.
Ztracený Thomas (Překladatel)
obálka knihy
Rok vydání: 2009
Odd Thomas se vrací do rodného města, je však zastižen krvavými vidinami o konci světa. Cosi neuchopitelného ho donutí, aby spolu se svým přítelem přerušil cestu a zůstal v poklidném městečku na pobřeží Tichého oceánu. Další dramatický sled událostí jej přivádí do nebezpečné situace, kdy proti němu stojí silný protivník, připravující jaderný útok. Tentokrát bude Odd donucen použít nejen své nadpřirozené schopnosti, ale i sílu, aby zabránil silám zla v jejich úmyslech.
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele