5 knih, kterými potěšíte dámu

Maminky, tety, sestry, babičky... dárky na poslední chvíli jsou vždycky peklo. Které nové knihy by jim mohly vykouzlit andělské Vánoce?

Knihu Hana sepsala Alena Mornštajnová podle skutečných událostí.Hana. Zdánlivě běžné ženské jméno ukrývá také silný příběh o utrpení, sepsaný podle skutečných událostí. Kniha Hany Mornštajnové zavede čtenáře nejdříve do roku 1954, kdy si malá Mira i přes varování a zákazy rodičů hrála u řeky. Celý incident nemohl skončit jinak než pádem dívky do ledové řeky. Trest, který jí rodiče udělí, se zdá jako docela nevinný. Rozpoutá však vlnu dalších událostí, které rozhodně dívce nepřipraví život jako z pohádky.

Hana je třetím románem autorky. Pokud zrovna tento znáte a hledáte další její díla, chtějte Slepou mapu a Hotýlek.

 


Se psem mě baví svět – říkají známé osobnosti.Říká se, že lidé se dělí na typy psí a kočičí. I když je (záhadně) mezi knihomoly více kočkomilů, ty ostatní jistě potěší knížka Se psem mě baví svět.

V ní se známé tváře podělily o své příhody se psími miláčky. Dozvíte se tak, jaký je život s Davidem Krausem, Lukášem Pavláskem, Veronikou Žilkovou, Martou Kubišovou a mnoha dalšími – psíma očima samozřejmě.


Specialistka je nový román Stephenie Meyer, autorky Stmívání.Stmívání skončilo, ať žije Stmívání – nebo vlastně jeho autorka. Stephenie Meyer se tentokrát vzdala romantické upírsko–vlkodlačí tematiky a vydala se do temných vod tajných agentů se speciálními schopnostmi (poněkud odlišnými, než je proměna ve zvíře a nadlidská síla).

Specialistka (v originále The Chemist, tedy chemička) pracovala pro tajné oddělení, které bylo tak tajné, že nemělo ani jméno. Nyní toho ví příliš mnoho a tím se stala nebezpečnou. A tak po ní jdou.

Ve snaze zachránit si život musí vzít ještě jeden poslední úkol. Rychlou úlevu od všech potíží ale rozhodně nečekejte.

Je v této situaci vůbec prostor pro romantiku?

 


Rychleji mluvit nedokážu, říká Lauren Graham ze seriálu Gilmorova děvčata.Dokážete mluvit rychleji? Lauren Graham ne. Ale této herečce, kterou známe jako Lorelei ze seriálu Gilmorova děvčata, to snadno odpustíme. Kdyby totiž mluvila rychleji, už bychom jí pravděpodobně nerozuměli.

Rychleji mluvit nedokážu je sbírka esejů o životě, rodině, Hollywoodu a samozřejmě natáčení oblíbeného seriálu.

Herečka nechává nahlédnout do svého soukromí, vzpomíná na herecké kolegy a přidává i tipy ze showbusinessu.

Dokážete tak rychle číst, jako Lauren psát?


Podivuhodný život osamělého pošťáka se mimo jiné zabývá listovním tajemstvím.Podivuhodný život osamělého pošťáka je trochu jako dopis napsaný v haiku, který Bilodo najde v obálce. Potíž spočívá v tom, že on je poštovní doručovatel a rozhodně by měl zachovávat poštovní tajemství.

Jeho vlastní život je však osamělý – povídá si jen se svou rybkou a ta mu málokdy odpoví – dopisy druhých jsou tak jediným pořádným mezilidským kontaktem, kterého se účastní.

Jeho nejoblíbenější je milostná korespondence mezi guadalupskou dívkou a místním intelektuálem. Když však pisatel nádherných haiku skončí pod koly auta, mladý pošťák se jej pokusí nahradit. Sblíží se s dívkou, nebo přijde o kus sebe sama?

Odpovědi hledejte v knize Denise Thériaulta.

 

 

Máte tip, čím pod stromečkem obdarujete svou maminku, tetu či babičku vy? 

 

 

 

avatar uživatele
před 9 mesíci
Já darovala Velké maličkosti od Jodi Picoult manželově mamce, moje dostala Tajemství letního odpoledne od Kate Morton. Obě knihy můžu s klidným svědomím doporučit, mám je přečtené a jsou skvělé.
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele