5 tipů na knihy, kterými obdarovat malé čtenáře

Lámete si hlavu s výběrem knih pro děti školou povinné? Vybrali jsme pětici titulů, kterými zaručeně uděláte radost. Když ne dětem, tak dospělým mladým duchem zcela určitě ano.

Knihu Lapuťák a kapitán Adorabl od Dominika Landsmana ilustroval Peter Stankovič.Autora knihy Lapuťák a kapitán Adorabl možná znáte jako moderního fotra. Dominik Landsman však vedle satirických knih pro dospělé stvořil také humorný pirátský příběh.

Čeněk je obyčejný malý kluk. S rodiči se vydává na dovolenou k moři. Tam se setká s kapitánem Adorablem, který je na stopě vzácného tvora, Lapuťáka. Čeněk s kapitánem odplouvá na dobrodružnou výpravu, ze které je nutné se občas vrátit, aby rodiče nepojali podezření.

Knihu doprovázejí kouzelné ilustrace Petera Stankoviče.


Pirátská čest je třetím dílem trilogie Liga téměř ctihodných pirátů.Ve světě námořních plaveb s nebezpečnými vyvrheli se ještě chvíli zdržíme, a to u trilogie s názvem Téměř ctihodná liga pirátů. Její první díl, Poklad čarodějky ze severu, vyšel již v roce 2014. Od letošního roku je série Caroline Carlson kompletní – poslední díl se jmenuje Pirátská čest.

Hilary se touží stát pirátkou. Místo toho ale míří na místo daleko horší, než je paluba rozvrzané lodi – do Penzionátu slečny Pimmové pro jemné dámy! V prvním díle si musí dívka vydobýt svůj sen, ve druhém obhájit své postavení a v závěrečném ochránit celou Ligu.

V příběhu plném magie, intrik a téměř ctihodných pirátů má jednu z hlavních rolí také mluvící chrlič. O zábavu nejen na širém moři tak bude postaráno.


V knížce Zloděj luridia se budou luštit šifry.Knížka Zloděj luridia byla hitem již loňských Vánoc. Pokud jste se však vy nebo vaše děti s malým Williamem, géniem na luštění šífer, ještě neseznámili, nyní nastává vhodná chvíle. Začátkem příštího roku totiž vyjde pokračování s názvem Kryptoportál.

V sérii Bobbieho Peerse se to jen hemží záhadami. Proč Williamova rodina žije v utajení? Kam zmizel Williamův dědeček? A proč je William tak dobrý na šifry?

I když byste to možná nehádali, knížka pochází z Norska, kde získala několik knižních ocenění včetně knihy roku 2016.

Oblékni se pro smrt je čtvrtý případ Flavie de LuceOblékni se pro smrt. Možná to tak na první pohled nezní, ale tahle knížka je vyloženě vánoční. Jedná se již o čtvrtý případ, který řeší Flavia de Luce, jedenáctiletá vášnivá chemička.

Čtenáři ji mohou znát z knih Koláč s kapkou jedu, Vražda není hra a Smrt v křišťálové kouli. Tento díl vyšel letos a týká se Vánoc – Flavia se totiž chystá polapit Santa Clause.

Její plány však naruší příjezd filmového štábu, stále se zhoršující počasí a nález mrtvoly v jednom z pokojů sídla de Luceových. Dokáže Flavia i tentokrát a za ztížených podmínek odhalit pachatele?


Nová kniha Davida Walliamse se jmenuje Půlnoční gangDavida Walliamse v dětském světě jistě není nutné představovat. A pokud ano, můžete se seznámit jeho novou knížkou Půlnoční gang. V té se vydáváme do nemocnice. V době, kdy všichni spí, tento gang teprve ožívá. Právě to překvapilo Toma, který se do špitálu dostal po nehodě s kriketovým míčkem. Ani ďábelsky zlá sestra ho však nemůže odradit od nového dobrodružství.

Další humorné knížky oblíbeného autora hledejte pod názvy Příšerná teta, Ďábelská zubařka, Krysburger, Malý miliardář nebo Babička drsňačka.

 

 

Kterou knihou své děti podarujete vy?

 

 

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele