5 vánočních knih

Je to tady. Vánoce se nezadržitelně blíží, nastal tedy nejvyšší čas přizpůsobit čtení tomuto krásnému období roku. Které knihy s vánoční tematikou budeme číst my?

Doktor Proktor musí letos zachránit VánoceDoktora Proktora máme rádi – je to šílený vědátor, který způsobil, ale také pomohl vyřešit nejednu svízelnou situaci. V nejnovější knize z pera mistra severských kriminálek Joa Nesbøho musí Proktor se svými malými kamarády Lízou a Bulíkem zachránit Vánoce.

Jeden chamtivý obchodník totiž zabral práva na všechno, co se tohoto svátku týče. Slavit je tak můžete pouze tehdy, když nakoupíte v jeho obchodě.

Zachrání doktor Proktor Vánoce?

Musí! My všichni na nej spoléháme.


Otec prasátek zmizel a jeho role se ujímá Smrť. Vítejte na Zeměploše.Milovníci fantasy a Terryho Pratchetta zvláště mají svou vánoční četbu jasnou – i když v tomto případě se tak docela o Vánoce nejedná.

Na Zeměploše se vše připravuje k oslavám Prasečnic. Ten milý stařík, který dodává dárky a vydává radostné: "Ho ho ho!" však zmizel. Jeho role se ujímá Smrť. Víra v Otce prasátek musí být zachována!

Jak se však někdo, jehož běžným pracovním údělem není zrovna přinášení radosti, popere s touto výzvou?

Podle dvacátého zeměplošského dílu vznikl v roce 2006 ve Velké Británii stejnojmenný film. Do světa vánoční Zeměplochy se tak můžete vidat i prostřednictvím pohyblivých obrázků.


Hercule Poirot slaví Vánoce. Jak? Vyšetřováním.S kým jiným strávit Vánoce, než s Herculem Poirotem? Ano, i tento věhlasný detektiv prožívá zimní svátky – nikoli však v poklidu.

Zámožný stařík má plán: pozvat si celou rodinu na Vánoce do svého sídla. Místo oslav svátků klidu a míru však způsobí rozvrat a následně je nalezen mrtvý. Vyšetřování se ujímá slavný detektiv.

Jaké jsou vlastně Vánoce Hercula Poirota?


Polibek v New Yorku vás zahřeje u srdce.Trocha té vánoční romantiky se také najde. I když to tak v první chvíli u Charlotte nevypadá, protože se s ní právě rozešel přítel. Navíc místo cesty do Londýna za rodinou musí zůstat v New Yorku – úplně sama!

Ve svém trápení se však neutápí dlouho. Na letišti potká Anthonyho, který také dostal kopačky, navíc přede všemi. Mladík se stává jejím průvodcem po neznámém městě. Jak název knihy napovídá, tyhle Vánoce ještě nejsou úplně ztracené.

Polibek v New Yorku je pravý a nefalšovaný romantický příběh, který zejména v tomto ročním období jistě zahřeje u srdce.


Válka o dárky zavede čtenáře do světa Enderovy hryJak se slaví Vánoce v místě, kde jsou zakázané? Bitevní škola kdesi ve vesmíru je místem, kde se mají z chlapců stát vojáci. Pro jakékoli náboženské projevy tu není místo – a Vánoce jsou jedním z nich.

V místě, které můžete znát díky slavnému Enderu Wigginovi, se však jeden ze studentů rozhodne zákaz porušit. Dávání dárků přeci nemá s náboženstvím nic společného! Tento malý akt vzdoru však vyvolá velkou Válku o dárky!

Vraťte se teď, na Vánoce, ještě jednou do vesmíru Orsona Scotta Carda, do světa Enderovy hry, s touto útlou novelkou. Vzhledem k jejímu stáří však doporučujeme poohlédnout se po knihovnách.

 

 

Další tipy na vánoční knihy najdete v této knihovně.

 

 

 

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele