Aprílové novinky

Duben je onen měsíc mezi dvěma knižními svátky – březnem, měsícem čtenářů, a květnem, ve kterém se koná veletrh Svět knihy. Sezóna čtení je tak v plném proudu a i tentokrát bude z čeho vybírat.

Půlnoc je třetím případem Nathalie Svenssonové.Trilogie s Nathalií Svenssonovou jde do finále. Jonas Moström pro svou odbornici na psychopaty připravil nový případ, který ji zavede mezi vysokoškolské studenty a do víru bezstarostných večírků. Některé z nich se však zvrhly – nejprve několik znásilnění a nakonec i vražda dívky. Švédská detektivka Půlnoc navazuje na knihy Fontána a Domino a vychází 5. dubna u XYZ.

Debutový román české autorky Nory Eckhardtové nese název Sen letící želvy a vychází 9. dubna u Knihy Zlín.Viktor pracuje v kině, má sklony k melancholii, trpí nespavostí a touží natočit film. Jeho žena Elena, optimistická učitelka jógy, potkává okouzlujícího muže. Oskar venčí cizí psy a sní o lásce. A mezitím tajemný Pan Z. ve své podzemní skrýši provádí věci, které se nesmí dostat na povrch. V magické atmosféře se rodí drama, které změní životy všech. Neotřelá kniha ukáže, jak je důležité umět odlišit kočku od psa, červenou od zelené a život od filmu. (nakladatelská anotace)

Debutový román české autorky Nory Eckhardtové nese název Sen letící želvy a vychází 9. dubna u Knihy Zlín.


Renegáti jsou prvním dílem nové série Marissy Meyer, autorky Měsíčních kronik.Autorka bestsellerové retellingové série Měsíční kroniky, Marissa Meyer, se rozhodla podívat se na superhrdiny trochu jiným pohledem – a tak vznikli Renegáti. Jedná se o syndikát lidí s neobyčejnými schopnostmi, kteří se vynořili z trosek zničené společnosti a zavedli znovu řád tam, kde dosud vládl chaos. Jako obhájci práva a spravedlnosti jsou pro všechny symbolem odvahy a naděje. A potom jsou tu také rebelové...

První díl nové dvoudílné série vychází 23. dubna u Egmontu.


Fredrik Backman napsal pro něj trochu netradiční knihu.Nový Backman vychází již 9. dubna, tradičně u Hosta.

Malý Noah s dědou chodí sedávat na lavičku a povídají si. Pod lavičkou rostou hyacinty, stejné, jaké děda kdysi pěstoval pro babičku.

Děda s Noahem si můžou povídat úplně o všem. O všech otázkách spojených se životem a vesmírem, závažných i nicotných. Při rozhovorech s vnukem si děda vždycky vzpomene, jak se zamiloval do babičky a jak o ni ve stáří přišel. Zatím ji pořád vidí před sebou a děsí se dne, kdy si ji už nebude moci vybavit.

Cítí, že jeho svět se mění. Proto by rád zůstal s Noahem na lavičce, kde je stále ještě obklopuje pronikavá vůně hyacintů. Jenže zachytit vzpomínky je čím dál těžší a oba se musejí naučit tomu vůbec nejtěžšímu: umění se rozloučit.

Fredrik Backman v této netypické novele líčí boj stárnoucího muže o zachování nejdražších vzpomínek. Činí tak něžně a empaticky, jak to dovede jen on. (nakladatelská anotace)


Jizvák Jim je název sbírky povídek Dalibora Váchy.Jizvák Jim a další noční můry je název sbírky povídek Dalibora Váchy, která vychází začátkem dubna u Epochy.

První světová válka probíhala docela jinak, než nám dodnes tvrdí. Státní bezpečnost využívala služeb démonů i kouzelníků a určitě ne k něčemu dobrému. Nebylo jednoduché být dítětem v těžko pochopitelném našedlém světě… Každý z příběhů s sebou nese novou realitu, která je sice odlišná od té naší, ale zase ne tolik, jak bychom chtěli. Sláva c. a k. mocnářství a všem jeho nečistým magickým silám! (nakladatelská anotace)

 

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele