Bookstagramerské tipy od vánočního stromku

Které knihy letos rozzářily Vánoce? Podívali jsme se pod vánoční stromečky a do instagramových profilů nejen českých čtenářů. Třeba mezi nimi najdete zajímavé tipy na povánoční výprodeje.

Fantastická zvířata a kde je najít opanovala nejen české vánoční stromečky.Letošním Vánocům kraloval Harry Potter, a to včetně jeho spřátelené série o fantastických zvířatech. Knihy o malém čaroději a jeho světě totiž vycházejí v ilustrovaných verzích a také v novém vydání s ještě hezčími obálkami.

České i zahraniční vánoční stromky však opanovala zejména Fantastická zvířata a kde je najít. Tuto knihu můžete mít ve verzi původního scénáře nebo dechberoucího ilustrovaného vydání.


Mezi vánočními dary najdeme množství young adult titulů.Protože je mezi uživateli Instagramu mnoho mladých dívek, je pochopitelné, že velkou radost udělají young adult fantasy romány. Mezi nejzajímavějšími a nejčastěji fotografovanými najdeme Šest vran o partě lupičů stojící před téměř nemožným úkolem, pokračování série z pouštního světa inspirovaného příběhem Tisíce a jedné noci – Růže & dýka, či další díly oblíbené série o nájemné vražedkyni Celaeně – poslední je zatím Říše bouří.


Saturnin se vrací díky Miroslavu Mackovi.Očekávaným titulem letošních Vánoc bylo pokračování příběhů nevypočitatelného sluhy Saturnina z pera bývalého politika Miroslava Macka. Saturnin se vrací se ještě před Vánocemi dočkal dotisku, a to i přes počáteční rozčarování některých recenzentů. Slavné jméno zkrátka táhne (a tím mám na mysli postavu, nikoli autora).

Jako zajímavý tip a možná snahu o napravení renomé bych ráda upozornila na audioknižní verzi, kterou načetl Miroslav Vladyka.


Hra o trůny vyšla v novém vydání.S pozitivním přijetím se setkala nová vydání Hry o trůny, která s aktualizovaným překladem vydává Argo. Jejich výhodou je možnost vybrat si brožovanou či vázanou verzi, obě se pyšní nádhernými obálkami. Ilustrátorem vázaného vydání je španělský výtvarník Marc Simonetti, o podobu brožovaného se postarala česká výtvarnice Kateřina Bažantová, která má na svém kontě i obálky k sérii Řeky Londýna či českého Podsvětí.

Čtenáři tak mohou jen zaplakat, že ilustrace z brožovaného vydání se nenachází na vázaném a obráceně.


Cigaretka na dva ťahy je nová kniha Dominika DánaPoslední knižní tip dorazil ze Slovenska, kde krátce před Vánocemi vyšla již 25. kniha s detektivem Richardem Krauzem – Cigaretka na dva ťahy. Zatímco u nás byste Dominika Dána nenašli na mnoha seznamech nejoblíbenějších autorů, na Slovensku podobným žebříčkům kraluje.

V češtině v letošním roce vyšly knihy Nestydaté neviňátko, Smrt na druhém břehu, nové vydání Mouchy a nejnověji Kořeny zla. Rudý kapitán se objevil jako česká audiokniha načtená Martinem Stránským. Jsme tak pouze o jednu knihu pozadu za slovenskými sousedy.

 

 

Které knihy nejvíce potěšily pod vánočním stromečkem vás?

 

 

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele