Boží prst

Druhý případ Vernera Jacobsena a Bitte Roedové bude opět zapeklitý. Možná více než ten první. Přidáte se k vyšetřování?

Bitte Roedová a Verner Jacobsen jsou zpět v knize Boží prst.Bitte Roedová a Verner Jacobsen jsou zpět a znovu v plné síle.

I když...

V úplně plné zase ne, protože Verneru Jacobsenovi právě zemřel syn na rakovinu. A to se zrovna po letech zase začali usmiřovat!

Bitte se v Lieru zabydluje, navíc má nového přítele, jehož dcera chodí do stejné školy jako Julie, dcera Bitte. Proč je ale Verner, šťastně ženatý, pletení milující detektiv, kvůli tomu tak nabroušený?

V jindy poklidém městečku se stanou tři věci takřka zároveň: zemře mladá dívka po nevydařeném večírku, shoří dům i s jeho obyvatelkou a ztratí se pohřební vůz s tělem Vernerova syna. Je možné, aby tyto události neměly vůbec nic společného?

S hlavními postavami jsme se seznámili už v knize Závěje, kterou Marit Reirsgard představovala loni na Světě knihy. Boží prst vyšel před Vánocemi a další díly jsou, doufejme, na spadnutí. Protože vidět tuhle vyšetřovatelskou dvojku v akci je velmi zajímavý zážitek.

Autorka svým vyšetřovatelům dopřála notnou dávku erotického jiskření, které mezi nimi probíhá, občas přímo srší do okolí. Vyšetřování případů při tom ani náhodou neodsouvá na vedlejší kolej, ale ani z knihy nedělá příspěvek do červené knihovny. Toho pnutí je zkrátka tak akorát, s trapností hraničí jen málokdy.

Případ je správně zapeklitý. Mohli byste hlavního podezřelého odsoudit na prvních stranách, ale ejhle, všechno je jinak! A tak se vám klidně může stát, že pravému pachateli nevědomky začnete fandit.

Rodiče dospívajících dětí se díky této knize mohou podívat do světa mládeže, seznámit se s hračkami a sítěmi, které využívá, a sand se i poučit o rizicích zneužití sociálních médií.

Kniha, i přes svou neveselou tematiku, má potenciál příjemně pobavit, ať už v mrazivých závějích nebo v teple rodinného krbu.

 

 

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele