Ceny Nebula 2017

O víkendu proběhlo vyhlášení cen Nebula pro nejlepší fantasy a sci-fi díla vydaná ve Spojených státech. Na rozdíl od ceny Hugo, ve které hlasují fanoušci, je toto ocenění udělováno profesní organizací amerických spisovatelů sci-fi.

The Stone Sky N. K. Jemisin vyhrála letošní cenu Nebula.Vyhlašování probíhá v několika kategoriích, v závislosti na délce vydaného díla. Vítězové neobdrží finanční odměnu, jejich díla však získají značný věhlas, díky kterému se začnou jejich knihy více prodávat a také překládat do dalších jazyků. Je tedy možné, že některé z uvedených děl v budoucnu potkáme i na českých pultech knihkupectví.

Vítězkou v kategorii Nejlepší román (Best novel), tedy kniha o více než 40 tisících slovech, se stala N. K. Jemisin s knihou The Stone Sky. Tato autorka se dostala do nominací od roku 2009 již po sedmé, poprvé však její dílo nominaci proměnilo ve vítězství.

Nejlepší novelou (Best novella), dílem o rozsahu 17,5 až 40 tisíc slov, se stala All Systems Red od Marthy Wells. Také tato autorka se již v minulosti do nominací dostala, a to v roce 1998 s románem The Death of the Necromancer.

V kategorii dlouhých povídek (Best novellette), v rozsahu od 7,5 do 17,5 tisíce slov, zvítězil A Human Stain od Kelly Robson, která byla nominována s novelou Waters of Versailles v roce 2015.

Také čtvrtou kategorii vyhrála žena, Rebecca Roanhorse, pro kterou se jednalo o první nominaci. Její krátká povídka (Best short story), Welcome to Your Authentic Indian Experience, vyšla v časopise Apex a měla méně než 7,5 tisíce slov.

Speciální cenu Andreho Nortona pro Young adult sci-fi a fantasy putovala muži – Samu J. Millerovi za knihu The Art of Starving.

 

Další nominované najdete pod odkazem v liště.

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele