Červencové čtení

Červenec je skvělý měsíc k dočítání restů, které jste na jaře nestihli. Pokud byste však nutně potřebovali novou knihu, některé tipy pro vás přeci jen máme.

V thrilleru Kruté časy pět vyšetřuje komisař Jerúldelger.Komisař Jerúldelger se českému publiku představil na jaře loňského roku. Tehdy francouzský autor Ian Manook přivedl čtenáře do exotického prostředí Mongolska, jak do stepí, tak i do hlavního města Ulánbátaru. Nový případ komisaře Jerúldelgera vás v letních žárech zaručeně zchladí – odehrává se v zimě, ve sněhu a mrazu. V Mongolsku totiž nastávají Kruté časy. Druhý Jerúldelgerův případ vychází opět u nakladatelství Kniha Zlín.

Kolik soukromí byste obětovali za své bezpečí? Boží oko dohlíží na vše – telefonní hovory, e-maily, kamerami si prohlíží vaše tváře... a právě o tento systém se stará Evelyn Gallagherová. Když ale odhalí souvislost s úmrtími novinářů, rozpoutá válku s nemilosrdným protivníkem. Barry Eisler se ve svém thrilleru nebojí pustit do nejvyšších amerických kruhů včetně Bílého domu. Knihu vydává Plus.


Černé lekníny jsou název slavného obrazu Clauda Moneta, ale také třetí knihy Michela Bussiho.

Třetí kniha Michela Bussiho v českém překladu zavádí čtenáře do malebného francouzského městečka Giverny, ve kterém tvořil a zemřel Claude Monet. Pouze o zmizení slavného Monetova obrazu Černé lekníny tato kniha není. Došlo tu také ke třem vraždám a policie má spoustu stop, které nikam nevednou. Jen tři ženy znají pravdu, pečlivě ji však skrývají.

U nakladatelství Motto ještě chvíli zůstaneme, vydává totiž i druhou knihu, která nás tento měsíc zaujala. Tou je první detektvka Ireny ObermannovéDobré duše. Alice je geniální šachistka, která přijíždí do malého města sehrát simultánní partii s místním šachistickým spolkem. Překvapí ji však nález mrtvoly zdejší starostky, a tak se místo do partie s šachovými figurkami pouští do hry zcela jiné – dát mat vrahovi.

Poločas rozpadu je volné pokračování postapokalyptického fantasy Spad. František Kotleta své čtenáře i tentokrát zavede na planetu, které vládne chaos a radioaktivita. A zatímco část přeživších se snaží vybudovat novou civilizaci, ti ostatní mají trochu jiné plány. Knihu vydává nakladatelství Fantastická Epocha.


Co budete číst v létě vy? Dáváte přednost romantice, nebo raději drsným kriminálkám?

avatar uživatele
před 11 mesíci
Máme spoustu recenzních výtisků, takže na novinky z knižního světa se můžete těšit po celé léto!
avatar uživatele
před 11 mesíci
Dávám přednost drsné romantice.
avatar uživatele
před 11 mesíci
V tom případě doporučuji Frosta
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele