Červencové novinky

Jsou tu prázdniny a s nimi i doba, kdy míváme více času na čtení. Velké množství nových knih jsme však obdivovali spíše na jaře, před knižním veletrhem. Komínek knih na léto máme připravený, přesto lze objevit ještě pár zajímavých novinek.

Třetí komiks z pera Sarah Andersen je celý věnován kočkám.Kočky útočí! Nevěříte? Přesvědčí vás o tom komiks z pera Sarah Andersen, kterou můžete znát také pod přezdívkou Sarah's Scribbles. Již dříve vyšla její kreslená dílka Dospělost je mýtus a Ubulená hromádka štěstí. Ve druhé jmenované se již kočičí tematice začíná věnovat, a tak byla samostatná kniha věnovaná tomuto oblíbenému mazlíčkovi (nejen) knihomolů pouze otázkou času.

V českém překladu se jí dočkáme již 30. července u nakladatelství CooBoo.


Popelčiny střevíčky jsou dalším přírůstkem do edice Srdcovky nakladatelství Motto.Nová edice nakladatelství Motto, Srdcovky, která vybírá romantické čtení pro dámy, se v červenci rozroste o další kousek: Popelčiny střevíčky. Trisha Ashley vás zavede do obchůdku, kde si každá nevěsta najde to správné obutí pro svůj velký den. Jeho majitelku však trápí nejen napjaté rodinné vztahy, ale i nevrlý soused, kterému ruch okolo nového obuvnictví vadí.

Jak se majitelka obchodu vypořádá se svým snoubencem, který asi nebude ten pravý, a také s hercem, který si přišel do malého anglického městečka léčit zlomené srdce? Dozvíte se již od 26. července.


Z ohně a papíru je druhý díl dobrodružného čtení pro mládež od Rachel Caine.V červenci se dočkáme také pokračování knihy pro starší mládež, která své čtenáře zavádí do Velké knihovny. Po prvním díle Z kostí a inkoustu nakladatelství Fragment vydává druhý díl s názvem Z ohně a papíru.

Jess Brightwell už zjistil, že velkolepá sláva Velké knihovny je jen iluze, která maskuje temnotu a zlo. Jeho život se nenávratně změnil. Musí v Knihovně sloužit jako voják, přišel o nejlepšího kamaráda, a dívka, kterou miluje, má navždy zůstat zavřená v Železné věži. Jess a jeho spojenci se však nehodlají vzdát a vydávají se na záchrannou misi. Londýn je v plamenech a na Jesse čeká těžká volba. Na čí stranu se přidá? (nakladatelská anotace)


Tatér z Osvětimi vychází ze skutečného příběhu.Kniha Tatér z Osvětimi vznikla podle skutečného příběhu, jenž souvisí s jedním z nejznámějších symbolů holocaustu – čísly, která měli vězňové vytetována na předloktí.

Když se slovenský žid Lale Sokolov stal v tom strašlivém místě tatérem a musel označovat své spoluvězně čísly vyvedenými nesmazatelným inkoustem, využil svou nepatrnou volnost k činům. Díky své práci mohl vyměňovat šperky a peníze z majetku zavražděných židů za jídlo, které pomáhalo ostatní vězně držet naživu. Kdyby byl dopaden, čekala by ho jistá smrt.

O holocaustu existuje bezpočet knih. Tato je však unikátní. Lale Sokolov velmi dobře věděl, co spoluvězně i jeho samotného čeká, a byl odhodlán nejen přežít, ale také žít naplno. To, co poznal, je sice strašlivé, ale současně plné naděje a odvahy. (nakladatelská anotace, kráceno)

Knihu Heather Morrisové vydává 26. července nakladatelství BizBooks.


Florencie v extázi je první román Jessie Chaffee.Mladá Američanka Hannah přijíždí do Florencie s bolestným tajemstvím – trýznivou nemocí, která ohrožuje nejen její identitu, ale i zdraví. V Itálii chce začít nový život. Přihlásí se do veslařského klubu a členové ji, cizinku, pomalu vezmou mezi sebe. Postupně se začíná orientovat ve složité sociální dynamice, flirtování, závratné posedlosti fotbalem a kulinářském umění; neukojitelná chuť do života místních obyvatel ji fascinuje i odpuzuje.

Nejvíc jí ovšem učaruje minulost města. Ta je pro ni přínosná i nebezpečná zároveň, protože Hannah ve Florencii objevuje nejrůznější zpodobnění krásy a brzy ji zaujme to, co lze nalézt jen mimo běžné turistické trasy – příběhy světic a mystiček, žen, které hladověly a trpěly kvůli Bohu. Najde si přátele, možná i lásku, ale čím dál větší pozornost věnuje světicím a jejich snaze o dosažení dokonalosti. Chtěla by se uzdravit, ale k přízrakům z minulosti se přidruží ty florentské a Hanně začne jít o život. (nakladatelská anotace)

Prvotinu Jessie Chaffee – Florencie v extázi– vydává v polovině července nakladatelství Argo.

 

 

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele