Chlapec v lese

Úspěšný spisovatel Tommy Deveraux, který založil svoji kariéru na traumatickém zážitku z dětství, je nyní nucen potýkat se s duchy minulosti. Kdysi byl totiž spolu se svými dvěma přáteli svědkem trestného činu...

Úspěšný spisovatel Tommy Deveraux, který založil svoji kariéru na traumatickém zážitku z dětství, je nyní nucen potýkat se s duchy minulosti. Tenkrát se ze strachu, že by byli obviněni ze spoluviny, rozhodli vše utajit, ale nikdy jej nedokázali zcela vytěsnit z paměti. Tommy dokonce od té doby nepřestal být fascinován vražedkyněmi, studoval jejich motivy a psychologii jejich myšlení. Nyní ho však jejich malé tajemství dostihlo a Elizabeth, dívka, která s takovou brutalitou před více než třiceti lety zavraždila malého nevinného chlapce přímo před jejich očima, je nyní zpět. Ale co po něm doopravdy chce? Proč se tolik let skrývala a nyní se zdá, že se snaží o naprostý opak?

Tommy je úspěšný autor bestsellerů, má krásnou a tolerantní ženu, kterou miluje nade vše, dvě úžasné děti a majetek tak velký, že ani neví, co s ním. Stojí však před největší výzvou své kariéry. Plánuje napsat pravdu o tom, co se tenkrát v lese stalo. Elizabeth, jako by tušila, že se příběh, ve kterém sehrála hlavní roli, má objevit na výsluní knižního trhu, se rozhodne, že nestojí o žádné zpracování reality, které by pro otupení hran až příliš zavánělo fikcí. Ona chce Tommyho donutit, aby napsal autentické vyprávění. A podle jejího mínění je jen jeden způsob, jak toho dosáhnout.

Chlapec v lese je knihou v knize, což je prvek, který vždy příběhu dodá specifickou atmosféru a sebebanálnější děj jistým způsobem ozvláštní. Tommy zasvětil svůj život studiu žen – vražedkyň a také tomu, aby dokázal ututlat temné tajemství, které v něm jeho zvláštní profesní zvídavost probudilo. Nyní však pod tlakem okolností otáčí o sto osmdesát stupňů a krůček po krůčku odhaluje vše, co tak dlouho skrýval. Je totiž čas na splacení dluhu. Psychopatka, jež Tommyho podvědomě provází celým životem, prahne po pozornosti, a po letech schovávání je opět v jeho blízkosti.

Tajemství, jichž litujeme, mají tu vlastnost, že nikdy zcela nezmizí. Snaha napravit vše, co se pokazilo léty utajování, se často nemusí setkat s úspěchem, protože pověstný pohár trpělivosti i těm nejtolerantnějším někdy přeteče. Každý člověk má v sobě temnou stránku, ale je jen na něm, jak moc se rozhodne jí naslouchat. Zatímco Tommy nalézá novou vlnu inspirace a vrací se k němu jeho hlavní múza, jeho horší stránka vyvěrá na povrch, on se začíná topit a zdá se, jako by v jeho životě bylo všechno vzhůru nohama bez šance vrátit se do starých kolejí. To vše jen kvůli hamižnosti, posedlosti a špatným rozhodnutím, kterými nevědomky ohrožuje vše, co považoval za samozřejmé.

Carter Wilson stvořil postavu, která není prvoplánově hrdinská. Dokonce naopak trpí několika neduhy, díky kterým se řadí spíše k těm odsouzeníhodným, které si neoblíbíte a už vůbec se nedokážete ztotožnit s jeho pohnutkami, tužbami a vnitřní motivací. Tommy je tajnůstkář a nedovede rozlišovat, co je opravdu důležité. Chlapec v lese je příběhem o morálce, schopnosti odolat lákavým svodům a pokušením a v neposlední řadě o moci a síle manipulace.

Chlapec v lese sice nešlape na paty těm nejlepším knihám svého žánru, ale docela slušně drží laťku poměrně drsného, nicméně odpočinkového thrilleru. V hlavě vám sice žádným zásadním způsobem neutkví, ale během čtení vás bude bavit a udrží si zaslouženou pozornost. Splňuje přesně to, co od thrilleru čekáte. Je v něm napětí, tajnosti, skrývání, odhalování kontroverzní minulosti, násilí, krev a nápaditě šílená psychopatická vražedkyně, která se vám chtě nechtě dostane pod kůži. Máte-li chuť si vyloženě odfrknout od reality, Chlapec v lese by mohl být tou správnou volbou.

 

Knihu k recenzi věnovala Albatros Media.

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele