Čtvrtek plný audioknih

Na populární akci Velký knižní čtvrtek navazuje událost, která propaguje mluvené slovo: Velký audioknižní čtvrtek. Koná se již tento týden a představí 11 novinek.

Velký audioknižní čtvrtek se koná letos po třetí.Velký audioknižní čtvrtek se, na rozdíl od svého staršího bratra Velkého knižního čtvrtku, který letos na podzim proběhl již po dvanácté, koná teprve po třetí. Počet představených audioknižních titulů však každým rokem vzrůstá, a tak se letos fanoušci čtení do ucha mohou těšit na 11 novinek.

Součástí této akce je, stejně jako u Velkého knižního čtvrtku, také beseda spojená s autogramiádou, která proběhne 2. listopadu od 17 hodin v Městské knihovně v Praze.

Pozvání přijaly herečky Daniela Kolářová a Dana Černá a herec Matouš Ruml. Jejich hlasy mohou posluchači audioknih znát nebo teprve objevit v nově vydávaných titulech. Skupinku doplní režisér Českého rozhlasu Aleš Vrzák a moderátor Vladimír Kroc.

Audiokniha Doba z druhé ruky bude představena jednou z interpretek, Danielou Kolářovou.Danielu Kolářovou v audioknize Doba z druhé ruky doplňují další interpretky. Kniha je totiž mozaikou vyprávění, která nahrála Světlana Alexijevič: o sovětském Rusku, o gulazích, válkách a Černobylu. Autorka za knihu získala v roce 2015 Nobelovu cenu za literaturu.

Audioknihu vydává Radioservis.

 


Novou audioknihu podle Paula Coelha načetla Dana Černá.Dana Černá svůj hlas propůjčila knize oblíbeného brazilského autora Paula Coelha. Jedenáct minut je příběhem brazilské dívky, která odchází pracovat do Evropy. Mizerná smlouva ji však přiměje k rozhodnutí pracovat jako prostitutka. Mladá žena ztrácí iluze o lásce, znovu jí je však pomáhá vybudovat poutní cesta do Santiaga, která je častým námětem Coelhových knih.

Audioknihu vydává Tympanum.


Podivný případ se psem řeší patnáctiletý autista v podání Matouše Rumla.Dílo, které představí Matouš Ruml, zapadá do soudobé vlny popularity příběhů autistů. Podivný případ se psem vypráví o Christopheru Boonovi, patnáctiletém chlapci, který obdivuje Sherlocka Holmese, ale nerozumí lidským citům a rozhodně nechce, aby se ho kdokoli dotýkal.

Jednoho dne najde za plotem mrtvého psa a rozhodne se vypátrat, co se stalo. Při tom jen tak mimochodem vyřešíi záhadu manželské krize vlastních rodičů.

Kniha byla v Británii zvolena knihou roku 2003, její audioknižní podobu vydává Tympanum.

 


Vybrali jste si, nebo dáte přednost některé z dalších osmi audioknižních novinek?

 

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele