Fantastické novinky ze Světa knihy

Právě skončil další ročník největšího knižního veletrhu na českém území. Které novinky nás čekají v oblasti fantasy literatury? Co zajímavého mohli návštěvníci zjistit? Objevujte s námi.

Franišek Kotleta, veterán mnoha knižních bitev, právě dnes spouští nový web, a to na podporu svého vznikajícího komiksu. Hustej nářez by měl v komiksové podobě vyjít do Vánoc a právě nyní startuje také crowsourcingová kampaň – přímo na novém webu hustejkomiks.cz.

Můžete tak získat nejen dobrý pocit, že jste podpořili vznik knihy, ale také plakát, tričko či jinou z odměn, které tvůrci nabízejí.

O komiksovou podobu se postará ilustrátorka Jana Kilianová.

 


Žena se sovou obsahuje povídku Jany Rečkové, která byla oceněna akademií SFFH.Na Světě knihy proběhlo již tradiční vyhlašování výsledků Akademie science fiction, fantasy a hororu. Nedáno zesnulá autorka Jana Rečková získala hned dvě ceny, a to za dlouholetou práci pro SF a za povídku v antologii Žena se sovou.

Dalšími oceněnými díly jsou:

 

  • Problém tří těles čínského autora Liou Cch’- Sina jakožto nejlepší sci-fi
  • Ta nádherná věc, jež na nás všechny čeká od Lairda Barrona za nejlepší fantasy a horor a také nejlepší povídkovou knihu
  • V Kalábrii od Petera S. Beagla získala cenu za nejlepší překlad, o který se postaral Milan Žáček
  • Nejlepší původní českou nebo slovenskou knihou se staly Pomníky zimy Jana Hlávky a Jany Vybíralové, tedy space opera, třetí díl cyklu Algor.
  • Nejlepším výtvarným dílem domácího umělce byla oceněna Válka světů od Robert Czarnyho.
  • Zvláštní cenu získala Julie Nováková za sestavení antologie Dreams from beyond, která shromažďuje anglicky psané povídky českých autorů sci-fi a fantasy.
  • Mezi porotci nejoblíbenějším vydavatelstvím je Argo a nejoblíbenějším webem Legie, tedy databáze sci-fi a fantasy.
  • Knihou roku 2017 se na samý závěr vyhlašování staly Hvězdné hry českého velikána Františka Novotného.


Strom viselců je šestým případem konstábla Petera Granta.Vydavatelství Argo jako žhavou novinku před veletrhem vydalo již šestý díl série Řeky Londýna s magickou mocí obdařeným policistou Peterem Grantem. Strom viselců jej po venkovském dobrodružství zavádí zpět do Londýna.

Zcela zásadní, byť zatím oficiálně nepotvrzenou informací je, že podzimní vydání komiksového pokračování by měl podpořit sám velký autor, Ben Aaronovitch. Dočkáme se po roce a čtvrt jeho návratu do české kotliny?

 

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele