Graham Masterton

Skotský autor, který vydal více než sto knih, je v Česku relativně neznámý. A je to škoda! Právě dnes slaví 72. narozeniny.

Graham Masterton se narodil 16. ledna 1946.16. ledna 1946 se ve skotském Edinburghu narodil autor hororů, thrillerů, katastrofických a historických románů Graham Masterton.

Už ve svých 24 letech se stal šéfredaktorem časopisu Penthouse, je autorem více než 130 knih, novel a povídek. Píše už od druhé poloviny 70. let a hned jeden z prvních románů ho v jeho domovině proslavil – horor The Manitou, který vyšel v roce 1976. Zavádí čtenáře mezi americké Indiány. Znovuzrozený šaman se vydává vykonat svou pomstu na bílém muži.

Rozbití andělé popisují druhý případ komisařky Katie Maguirové.U nás je nejznámější jeho série o komisařce Katie Maguirové z Corku, která vychází u nakladatelství Host. I tato série má 9 dílů, do češtiny jich bylo přeloženo zatím pět.

V devadesátých letech vyšly jeho horory Sběratel srdcí a Hymnus a v roce 2001 také jedna z jeho populárně naučných knih Jak se milovat šestkrát v týdnu.

Další díla zůstávají českému publiku utajena, a to i přes fakt, že se stal jediným nefrancouzským držitelem ceny Prix Julia Verlanger a že už od roku 1989 patří mezi nejuznávajnější autory v sousedním Polsku. Některé z jeho knih se dočkaly filmového zpracování.

V roce 2014 navštívil Graham Masterton Česko v rámci literárního festivalu Měsíc autorského čtení.

Tento plodný autor dnes slaví 72. narozeniny.

 

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele