Helen Fielding

Dnes slaví své kulaté životní jubileum oblíbená britská spisovatelka, literární matka Bridget Jonesové.

Dnes slaví své kulaté životní jubileum oblíbená britská spisovatelka, literární matka Bridget Jonesové, Helen Fielding.Helen Fielding se narodila 19. února 1958. Nejvíce ji proslavily knihy o Bridget Jonesové. Je však také scénáristkou, pracovala v televizních pořadech pro děti, produkovala dokumentární filmy o Africe a pracovala jako novinářka, například pro  The Sunday Times, The Independent a The Telegraph.

Helen vyrůstala v malém městečku na severu Anglie. Její otec byl ředitelem továrny na oblečení pro horníky. Později vystudovala angličtinu v Oxfordu, odkud se dostala na festival v Edinburghu, kde se v roce 1978 seznámila se skupinou komiků, umělců a spisovatelů, včetně Richarda Curtise a Rowana Atkinsona.

Od roku 1979 pracovala Helen v BBC v magazínu Nationwide. V roce 1985 produkovala živé vysílání z uprchlického tábora ve východním Súdánu. Tyto zkušenosti se staly základem pro její první román, Cause Celeb, který vyšel v roce 1994.

V 90. letech psala sloupky do mnoha periodik. Její články byly tak úspěšné, že je přetavila hned ve dvě knihy – a tak vznikla Briget Jonesová. Příhody této single třicátnice byly publikovány ve čtyřiceti zemích světa a prodalo se jich více než 15 milionů výtisků. 

V současnosti Helen žije střídave v Londýně a Los Angeles, má dvě děti. Jejím bývalým manželem je jeden z autorů a producentů seriálu Simpsonovi.

 

Helen Fielding dnes slaví 60. narozeniny.

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele