Jan Bauer

Dnes slaví své narozeniny novinář a oblíbený autor historických detektivek a faktografických knih. Vydal více než sto padesát knih.

Jan Bauer slaví 11. dubna své 72. narozeniny.Jan Bauer se narodil 11. dubna 1945, dnes tedy slaví 72. narozeniny. Dlouhá léta pracoval jako novinář, díky svým znalostem zemědělství působil jako redaktor Zemědělských novin. Ročně vydá i čtyři historické detektivky, mezi tím stíhá psát i literaturu faktu. Jeho jubilejní 150. knihou byli Zlatodějové z doby Rudolfa II., kteří vyšli na podzim roku 2015.

Ve svých knihách se nevyhýbá ani sexu a neřestem, jeho nejoblíbenější postavou z vlastních knih je mnich Blasius. Ten si rád přihne a ani celibát mu není svatý. Sledovat jeho osudy můžete v knihách Pražský rozparovač, Vampýr z koňského trhu či Císařova poslední vůle.

Spisovatelem se stal v roce 1972, kdy ho tehdejší redaktor nakladatelství Albatros oslovil, aby napsal zajímavou naučnou knihu pro mládež, která se týká zemědělství. Vznikla tak knížka Uživí naše planeta lidstvo?

I jeho druhá kniha vznikla na zakázku, když mu jiný autor detektivek, Roman Cílek, nabídl vydání v sešitové edici Moby. První detektivka, kterou napsal z vlastního popudu, vyšla v roce 1993.

Z jeho populárně naučných knih vzpomeňme například Záhady českých dějin, které se v roce 2000 staly jednou z nejprodávanějších knih. Nakonec vyšlo pět dílů.

Žije a tvoří na samotě u jihočeských Vodňan, je nejplodnějším jihočeským autorem a přátelí se s dalšími literáty, například Vlastimilem Vondruškou, Františkem Niedlem či Otomarem Dvořákem.

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele