Jaroslav Kalfař na jaře opět navštíví Prahu

Autor letošní novinky Kosmonaut z Čech stráví příští rok téměř dva měsíce v České republice. Získal totiž rezidenční stipendium projektu Praha město literatury.

Hračkář Liama Piepera vznikal v Praze na rezidenčním pobytu autora.Praha patří od konce roku 2014 do sítě kreativních měst literatury UNESCO. Již od roku 2009 o tento status usiloval projekt Praha město literatury, který vznikl z iniciativy Městské knihovny v Praze a Českých center. Nyní se stará o podporu literárního života v Praze, ale také organizuje rezidenční program pro zahraniční autory.

Prvním návštěvníkem byl v říjnu roku 2015 melbournský esejista a novinář Liam Pieper. Jeho kniha Hračkář vyšla v září loňského roku, český překlad vydalo 2. října nakladatelství Domino.

Jaroslav Kalfař navštíví ČR jako rezident programu Praha město literaturyPříští rok Prahu navštíví Encarna Castillo, Doris Mitterbacher, Jaroslav Kalfař, Amir Or, David Whiteman a překladatelka Iryna Zabiiaka.

Americký autor s českými kořeny získal termín v květnu a červnu, stihne tedy největší český knižní veletrh Svět knihy.

Současným rezidentem je irský spisovatel Michael O‘Loughlin, který svůj pobyt končí zhruba za týden.Současným rezidentem je irský spisovatel Michael O‘Loughlin, který svůj pobyt končí zhruba za týden. Do té doby ho můžete potkat například v pondělí 23. října v rámci Book Clubu Městské knihovny v Praze nebo v úterý 24. října na samostatném čtení v Malé vile Památníku národního písemnictví (více informací v Knižních událostech).

 

avatar uživatele
před 10 mesíci
Škoda! To čtení jsem nestihla :-(
Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele