Kateřina v knize

Dnes slaví svátek Kateřina. Vedle mnoha pranostik toto jméno zdobí také obálky knih. Hledáte originální dárek pro Kateřinu? Nakoukněte!

Kolik je Příliš mnoho Kateřin?John Green, oblíbený autor young adult knih, hrdinovi svého příběhu postavil do cesty Příliš mnoho Kateřin. Colin Singleton chodil ve svém životě s devatenácti dívkami tohoto jména. Po rozchodu s poslední z nich se cítí zničený více než kdy před tím, a tak hledá nový smysl života. Od čeho jsou však přátelé? Díky jednomu z nich se dostane na nejméně očekávatelné místo planety, které je zajímavé pouze dvěma věcmi: hrobem rakousko-uherského arcivévody a dívkou, která se nejmenuje Kateřina.


život svaté Kateřiny je stálicí na seznamu doporučené školní četbyZásadní dílo, které jistě dobře znají maturanti všech generací – to je Život svaté Kateřiny. Víte, jak žili světci ve středověku? Jaká literatura se psala ve 14. století?

V novodobém vydání máte možnost seznámit se jak se starší, tak i moderní verzí textu. Tato kniha dokládá, jak staré, oblíbené a krásné jméno Kateřina je.


Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou vychází už od roku 1964 v nezměněném znění.Pravděpodobně nejznámější kniha Arnošta Lustiga je také o Kateřině. Tento autor je známý tím, že své novely upravuje a doplňuje, Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou však již od svého prvního vydání roku 1964 vychází beze změny.

Dvacet bohatých židovských obchodníků se ocitá v koncentračním táboře. Údajně mají být vyměněni za nacistické zajatce, dostávají však také speicální nabídku: za milion švýcarských franků se nalodí na americkou loď. Jednou ze skupiny je i mladá tanečnice Kateřina Horovitzová. Obchodníci však tuší, že všechno není tak, jak se na první pohled zdá.

Kateřina Lucemburská byla dcera Karla IV. a Blanky z Valois.O tom, že bylo jméno Kateřina v českých dějinách oblíbené, svědčí také dvojice historických romancí – jedna z dob Karla IV., druhá z doby Rudolfa II.

Kateřina Lucemburská byla dcera Karla IV. a Blanky z Valois. V situaci, kde stojí politické výhody sňatku nad láskou, přijímá žádost Rudolfa IV. Habsburského, aniž by tušila, že bude muset volit mezi otcem a manželem. Knihu o této Kateřině napsala oblíbená autorka Hana Whitton.

Kateřina byla také dívkou, jejíž narozeninou oslavu poctil návštěvou samotný Rudolf II. Jeho krása mu učarovala, ona však chce více, než jen občasné návštěvy pro zlepšení círařovy nálady. Historický román Jaroslavy Černé je pouze jedním z mnoha od této plodné autorky.

Zpověď kateřiny medicejskéSvou Kateřinu měli také Medicejové. Tuto mladou Italku provdali za francouzského krále Jindřicha, ačkoli se mu nelíbila. Přesto spolu splodili šest dětí. Po manželově smrti však musí Kateřina Medicejská zajistit trůn svým dětem, intrikánům na francouzském dvoře navzdory. 

Zpověď Kateřiny Medicejské napsal Christopher W. Gortner.

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele