Knižní události

Stručný přehled akcí spojených s knihami a spisovateli, pozvánky na knižní kluby a další zajímavé události.

 

18. října

Margaret Atwood zastaví v Praze na jedinou hodinu.15:00, Praha: Autogramiáda Margaret Atwood – k nové knize Kus temnoty. Palác knih Luxor, Václavské náměstí 41.

17:00, Olomouc: Autogramiáda Martina Bečana – ke knize Kaziměsti. Knihkupectví Kosmas, Ostružnická 329/14.

17:00, Praha: Křest komiksu Malá máma – pravdivý komiks o mateřství Malá máma Lenky Sadvarové. Palác knih Luxor, Václavské náměstí 41.

 

19. října – Velký knižní čtvrtek

17:00, Praha: Autogramiáda autorů Velkého knižního čtvrtku. Městská knihovna v Praze, Mariánské nám. 1.

17:00, Praha: Křest kuchařky Štěstí na talíři Lady Noskové. Palác knih Luxor, Václavské náměstí 41.


18:00, Praha:
Křest Brutální Prahy – neformální setkání fanoušků architektury období 489 a zástupců odborné veřejnosti. Na akci bude možné shlédnout speciální multimediální projekci Jana Šrámka na téma architektura. Budova B Nové scény Národního divadla (Themos), Národní 6.

20. října

16:00, Praha: Autogramiáda Martiny Formanové na Chodově. Knihkupectví Luxor, OC Chodov.

16:00, Praha: Workshop a autogramiáda ke knize Dobrodružství pana Kolečka – autorka Michaela Mlíčková Jelínková povede zábavný workshop. Knihkupectví Kosmas, OC Šestka.

 

21. října

11:00, Zlín: Autogramiáda Martiny Formanové ve Zlíně. Knihkupectví Luxor, OC Zlaté jablko.

 

23. října

Robert Fulghum je na turné po České republice.

17:00, Pardubice: Autogramiáda Martiny Formanové – k nové knize Povídky na tělo. Krajská knihovna v Pardubicích, Pernštýnské nám. 77.

17:00, Praha: Křest knihy Pavla Kosatíka 100 x TGM. Palác knih Luxor, Václavské náměstí 41.

20:00, Mikulov: LiStOVáNí: Robert Fulghum jako Opravář osudů – oblíbený americký autor na svém turné po Česku představí novou knihu. Club 292 Mikulov, Piaristů 11.

 

24. října

17:00, Praha: Autogramiáda Ludmily Vaňkové a křest knihy Zrození království. Palác knih Luxor, Václavské náměstí 41.

20:00, Tišnov: LiStOVáNí: Robert Fulghum jako Opravář osudů – součástí je také divadelní představení z knihy Co jsem to proboha udělal? Kino Svratka Tišnov, vstupenky v předprodeji.

 

25. října

Nejchladnější dívka ve městě chladu bude tématem příštího setkání Fresh Books.

16:00, Plzeň: Pohádková autogramiáda Oldřišky Ciprové – ke knize Špalíček pohádek. Knihkupectví Kosmas, Klatovská 13.

16:00, Praha: Křest knihy Podnikání pro bohémy – možná přijde i Tom Hodgkinson, autor knihy Líný rodič. Palác knih Luxor, Václavské náměstí 41.

17:00, Praha: Fresh Books – Nejchladnější dívka ve městě chladu. Čtenářský klub young adult literatury tentokrát probere letošní novinku Holly Black. Městská knihovna v Praze – Dílna, Mariánské nám. 1.

18:00, Opava: Martina Formanová: autogramiáda knihy Povídky na tělo – Knihovna Petra Bezruče v Opavě, Nádražní okruh 27.

19:00, Praha: Finský literárně-cestovatelský podvečer – cestovatelské zážitky finštinářky Zuzany Vorlíkové. Kavárna Liberál, Heřmanova 6.

 

26. října

17:00, Brno: Autogramiáda autorů Velkého knižního čtvrtku. Knihovna Jiřího Mahena v Brně, Kobližná 4.

 

27. října

Knihu Rychleji mluvit nedokážu napsala herečka ztvárňující Lorelei Gilmore.

16:00, Praha: Veronika Hurdová – Slavnostní křest knihy Krkavčí matka? Knihu české blogerky oceněné Křišťálovou lupou pokřtí herečka Lenka Krobotová. Palác knih Luxor, Václavské náměstí 41.

17:00, Praha: Křest knihy Rychleji mluvit nedokážu  akce pro fanoušky seriálu Gilmorova děvčata. Kniha  esejů Lauren Graham, která ztvátnila Lorelei Gilmorovou, vychází 16. 10. Patronkou se stane dabérka Lorelai – Simona Postlerová.  Knihy Dobrovský, Václavské náměstí 22.

19:00, Praha: Advent  uvedení českého překladu islandského klenotu. Novela Advent Islanďana Gunnara Gunnarssona (1889—1975) je malá perla světové literatury. O knize promluví Skúli Björn Gunnarsson, ředitel Institutu Gunnara Gunnarssona. Literární kavárna Řetězová, Řetězová 10.

31. října

16:00, Praha: Křest knihy Mých tisíc životů Jean-Paula Belmonda za přítomnosti herce Jiřího Krampola. Palác knih Luxor, Václavské náměstí 41.

 

1. listopadu

Jmenuju se Tomáš je příběhem oblíbeného dětského herce Tomáše Holého.17:00, Praha: Premiéra knihy Jmenuju se Tomáš a autogramiáda  knihu o Tomáši Holém napsal a uvede Ota Kars. Palác knih Luxor, Václavské náměstí 41.

 

3. listopadu

16:00, Praha: BookCon! 2017 - Praha  součást celostátního scifi a fantasy festivalu Bookcon. Neoficiální podtitul: "Jak se píše fantastika". Městská knihovna v Praze - pobočka Smíchov, nám. 14. října.

 

10. listopadu

18:00, Praha: Křest fantasy románu F. Vrbenské a L. Lukačovičové Hořící kůň  knihu pokřtí a na harfu zahraje malířka, spisovatelka a hudebnice Jana Šouflová. Cafe bar Elysium, Na Bojišti 8.

 

16. listopadu

18:00, Praha: Křest World of Warcraft: Oficiální kuchařky – Palác knih Luxor, Václavské náměstí 41.

 

 

Chybí vám tu nějaká akce? Pořádáte vlastní? Napište Aleně!

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele