Králova klec

Třetí díl ze série Rudá královna přináší nová poslání, tajemství, která se podařilo vyřešit, a problémy, které se Rudé královně Mare postavily do cesty. Bude to dlouhá cesta, ale rozhodně bude stát za to.

Třetí díl ze série Rudá královna se jmenuje Králova klec.Mare, Rudá královna a hrozba pro stříbrné šlechtice i vládce, v předchozím díle skončila jako vězeň u stříbrného dvora, pod palcem svého bývalého snoubence a krále Mavena. Ač je do ní zamilovaný, stále jí ubližuje a snaží se ji udržet u sebe.

Povstalci se dál bouří a vyhnaný princ je Cal ochotný udělat cokoliv, aby Mare ze spárů svého bratra zachránil. Nebude to jednoduché, když se každý nachází na jiné straně země.

Mare za svůj krátký život prožila hodně věcí, z naprosté chudoby se propracovla až na královský dvůr. Přesto jí svoboda, nejdražší dar, který měla, byla odebrána a Mare se tak stala vzácným vězněm v paláci krále Mavena. V průběhu knihy se její povaha mění rychleji než aprílové počasí a není proto divu, že se probíráme bohatou zásobou jejích myšlenek, pocitů a vzpomínek.

Znovu se setkáváme s ich-formou, navíc je ale několik různých pohledů, které se v předchozích dílech zatím neobjevily. Jednat se může například o Cameron, jednu z postav z Křišťálového meče, nebo o Evangelinu, soupeřku Mare, která sezáští k ní nikdy netajila. Jedná se o chytrý tah, protože se tak čtenář snadno dozví, co se děje na stranách stříbrných i povstalců, a může tak odhalit i zajímavosti o jednotlivých postavách.

Děj nemá nouzi o napínavé a akční scény, což je oproti druhému dílu skutečná úleva. Potvrdilo se, že počkat si na třetí díl se vyplatilo, protože se příběh začal ubírat zajímavým směrem a posunul se o notný kus dopředu. Několik věcí se konečně vyjasní, objevují se ale další nové otázky.

Dokonce i způsobem psaní autorka mile překvapila. V porovnání s předchozími díly je Králova klec psána mnohem zábavněji a poutavěji. Sice je v knize i pár scén, kdy se nic význačného neděje, ale jsou vítaným oddechem před další akcí. Častěji se také setkáme i se scénami s romantickým nádechem a sbližováním mezi jednotlivými postavami.

Pokud vás předchozí díl nezaujal nebo nebavil, nevěšte hlavu. Nejedná se o stejný případ, protože Králova klec vyšvihla laťku zpátky na své místo a stala se tak jednou z nejlepších fantasy knih vydaných v roce 2017.

 

Knihu k recenzi věnovala Albatros Media.

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele