Liane Moriarty

Australská autorka knih Manželovo tajemství, Na co Alice zapomněla nebo zfilmovaných Sedmilhářek dnes slaví narozeniny.

Liane Moriarty se narodila 15. listopadu 1966.Liane Moriarty se narodila 15. listopadu 1966 v Sydney. Už jako malá ráda četla a dodneška si neumí představit usínání bez pár stránek z knihy.

Kariéru začínala v reklamě a marketingu, nastoupila do velké korporace, ale brzy založila vlastní malou agenturu. Pracovala také jako textařka na volné noze, psala všechno možné od webů po televizní reklamy.

Dlouho nevěřila, že běžní lidé mohou vydat knihu, a tak její první pokusy dlouho zůstávaly nedokončené v šuplíku. Její sestře Jaclyn se to však podařilo, proto i Liane v zápalu sourozenecké rivality sepsala dětskou knihu, kterou svorně odmítla všechna nakladatelství v Austrálii.

Zapsala se tedy na vysokou školu, kde napsala svou první knihu – Tři přání. Od té doby vydala šest dalších knih.

V roce 2013 vyšla její kniha Manželovo tajemství a ve Spojených státech se během dvou týdnů stala New York Times bestsellerem. Knihy se prodalo více než 3 miliony kopií po celém světě. Její následující kniha, Sedmilhářky, o rok později rovnou startovala na prvním místě newyorského žebříčku bestsellerů. Liane se tak stala první australskou autorkou, které se to ve Spojených státech povedlo.

Kniha Šílené výčitky Liane Moriarty vychází česky v den autorčiných 51. narozenin.Samy herečky Nicole Kidman a Reese Witherspoon se do její knihy natolik zamilovaly, že zabraly filmová práva. Liane s natáčením souhlasila, vznikla tak sedmidílná série v produkci HBO, která měla premiéru letos na jaře.

Její zatím poslední kniha Truly Madly Guilty vyšla v roce 2016 a obě herečky opět projevily zájem o zfilmování. Kniha vychází česky právě v těchto dnech pod názvem Šílené výčitky. Stejně jako ostatní knihy i tuto u nás vydává nakladatelství Ikar.

Liane má dvě mladší sestry, Jaclyn a Nicolu, všechny tři sestry jsou spisovatelky. Liane se této práci věnuje na plný úvazek, prodala více než 6 milionů knih ve 39 jazycích. Žije v Sydney v manželem, synem a dcerou.

Liane Moriarty dnes slaví 51. narozeniny.

TIP! Vyhrajte knihu Šílené výčitky, soutěž trvá až do 22. listopadu.

 

Události
Články
Aktivita
Co se právě děje na Zeedee
V této sekci se zobrazuje aktivita uživatelů na Zeedee, tedy kdo co udělal a kde. Tyto události je možné filtrovat v menu Události v nastavení profilu.
avatar uživatele